7.2.2023 | Svátek má Veronika


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Charlie 2.2.2006 11:58

Nelepší ekologie

protože jedinná fungující, je trvalé snížení počtu obyvatel zeměkoule na 0,4 milliardy. Vše ostatní je natírání komínu na potápějící se lodi. Jenže jak to udělat ? Zaplať pánbůh za AIDS !
Neo 2.2.2006 11:58

Otazka pro p.Neffa..

Proste je videt ze ekologie a Zeleni mozna zacinaji mit co rici sirsimu okruhu lidi. A nekdo se zacina bat o sve korytko.  Toto je pouze demagogicka reakce ktere jde o to, strikat jed a spinu na druhe.
Chtel bych se optat pana Neffa - pozada o vyjadreni se k tomuto paskvilu nekoho funduvaneho?
pavel 99 2.2.2006 11:55

Re: Re: němečtí a rakouští zelení

samozřejmě - díky JETE zdražuje elektřina na německé burze. Určitě to není kvůli nedostatku energie z OZE, zdražení plynu atd atd. Vy asi máte nějaké problémy s logikou.
fool 2.2.2006 11:52

autor me presvedcil

kdyz nekdo damagogum stoji za to aby si s nim dali takovou praci, me bude dotycny jiste stat za to abych ho volil :)
Saša 2.2.2006 11:49

Vynikající článek.

Pane Slupecký, děkuji Vám. Oba díly s vytisknu a uložím. A budu pilně šířit, zejména mezi mládeží.
Jediná připomínka: nacismus není pravicový směr, leč levicový. Je to socialismus jako každý jiný socialismus. Všechny socialismy jsou stejné - jen roli kolektivního nepřítele pokrokového kolektivu zastává v každém z nich trochu jiná skupina lidí.
 
sociolog 2.2.2006 11:44

Re: Re: němečtí a rakouští zelení

Tunelin je mnohem drazsi spas, nehlede na to, ze uloziste neni ani vyreseno ani zaplaceno.
sociolog 2.2.2006 11:43

Re: němečtí a rakouští zelení

Ke zdrazeni prispela nenavratna investice do Tunelina. Tvrzeni, ze Tunelin zlevni elektrinu a bude ekonomicky vynosny, bylo od zacatku absurdni. Nyni to poznala kazda ceska domacnost. Kupovat elektrinu ze zahranici by bylo i dlouhodobe levnejsi, nez dostavet Tunelin.  
sociolog 2.2.2006 11:41

Re: Re: Re: Na odpoved k Bushove vcerjsi reci cekam

Vubec jsem na nic nezapomnel a uz davno se p. kapitana ve vsi ucte zeptal, ze pokud by mely byt vetrniky nenavratnou investici, co si mysli o navratnosti Tunelina: 120 miliard + dalsich 50 - 100 miliard do dosud nezralizovaneho a mozna i neralizovatelneho defintivniho jaderneho uloziste.
 
Jinymi slobvy mne Bush nejen velmi potesil ale i udivil. Nebot zadnou jaderku nepostavite bez primo obludnych NENAVRATNYCH subvenci ze strany statu. Kdyz se tyto stoply v 80. letech v USA - m. j. diky prevzeti moci republikany a jiste ne kvuli idelogicke kamagni proti jaderne energii - tak se uz zadny privat nenasel, kdo by d novych investoval. Hadejte proc?  
 
Mimochodem hlavnim politickym protivnikem CEZu a Tunelinu byl lidovec. nikoliv modry politik. Myslim, ze autor clanku by sklidil dost rozhorcene reakce rekouskych modrych, kdyby se dozvedeli, ze je myslenkove zaradil k Zelenym.
kapitán 2.2.2006 11:37

Re: VĚTRNÍKY

Četl jsem rozbory, že kdyby se k ceně pořízení větrníku (a také samotná jeho výroba je často neekologická) připočetla DOTACE,
tak nikdy větrník nevyrobí dostatek elektřiny
(po odečtu zdražovací přirážky)
aby se sám zaplatil.
 
Navíc síť musí být ZÁLOHOVANÁ jiným zdrojem,
když nefouká.
To je opravdu DRAHEJ špás.
Stredocech 2.2.2006 11:36

Re: Re: tento clanek je SVINSTVO

Víte např. co to je chemicky svinibrodská zeleň, která se od 19 století používala k ošetřování vinohradů? Nebo to, že "ekologické" obilí způsobovalo ještě v 18 století hromadné otravy? A konečně, víte o tom, že celou řadu nemocí získal člověk od zvířat (neštovice , TBC, chřipka), naposledy AIDS a nová varianta viru ptačí chřipky.
Nevěřte na "čistou přírodu" je to blbost. Naopak, člověk si musí své životní prostředí vytvářet pro sebe, ne pro nějakou Gaiu či jiný idol. Je to analogické s tím, že už dnes například nevyléváme splašky na ulic jak to bylo před pár sty lety běžné. Na to ale nepotřebujeme žádnou ideologii, ani podvodníky, kteří se jí živí.
 
kapitán 2.2.2006 11:33

Re: Re: Re: BIOSFÉRA 2

Zajímaly mě ty pokusy s umělým ekosystémem pod skleníkem.
Poslední info mám, že se musely předčasně ukončit, protože nedokázali udržet optimální složení VZDUCHU.
pavel 99 2.2.2006 11:32

Re: němečtí a rakouští zelení

Temelín přece může za všechno.
janoryna 2.2.2006 11:30

němečtí a rakouští zelení

svojí podporou větrníků umožnili ČEZu a dalším výrobcům elektřiny zvýšit zisky a tím přispěli i ke zdražení elektřinyu nás. mimochodem, pravicové radnice prodali své akcie z JČ a JM energetiky rakouskému EONu a tím dosáhly toho, že je u nich elektřina nejdražší. za tohle Temelín nemůže.
divitel 2.2.2006 11:28

Re: nalezeno,

K odkazu http://www.resec.cz/doc/54_1.pdf pro informaci:
Při instalovaném výkonu 2 x 0,6 MW je maximální možná denní výroba 2 x 14,4 to je 28,8 MWh. Optimální výroba činí asi 2/3 - 3/4 téhož (to platí o automatických výrobních zařízeních celkem obecně). Při započtení požadované údržby se to ještě trochu sníží (o jednotky procent).
Stredocech 2.2.2006 11:25

Re: Na odpoved k Bushove vcerjsi reci cekam

Důvod je jasný, zbavit se závislosti na ropě. To lze jen pomocí jaderných elektráren, samozřejmě, vývoj dalších zdrojů včetně OZE sem patří a je dokonce "taktické" je uvést. Mimochodem, i klasické hydroelektrárny patří mezi obnovitelné zdroje. 
Postavit energetiku na OZE je ovšem nesmysl, president Carter se o to svého času pokusil, jenže Američané, na rozdíl od Evropanů, byli ochotni jejich provoz subvencovat jen dočasně. VÝVOJ např. fotovoltaiky se mi zdá z dlouhodobého hlediska přínosný natolik, že se vyplatí jej financovat. Větrníky naproti tomu zůstanou až na řídké vyjímky nesmyslem, ač jsou dnes levnější než fotovoltaika.
 
zdeněk 2.2.2006 11:21

jako včera

Po zajímavém úvodu se na konci dovídáme praví důvod textu: žádné nové národní parky, žádná omezení. Podle činů poznáte je. Je jasné za koho autor kope.
dvd 2.2.2006 11:19

A do sportu...

"Zelená je tráva, fotbal to je hra...
Stredocech 2.2.2006 11:17

žvaníte, atomový průmysl už dávno (přes 30 let) žádné dotace

nepotřebuje. Navíc, je OTEVŘENĚ VYJÁDŘENOU politikou ekologistů v USA pomocí obstrukcí výstavbu jaderných elektráren zdržovat.
sociolog 2.2.2006 11:14

Re: tento clanek je SVINSTVO

Presne tak. O VW jsem se zminoval uz vcera.
Chtel bych jen pripomenout, ze jeste ve ctyricatych letech byly VSECHNY farmy ekologicke, nebot vsechny ty pesticidy, insekticidy jeste nebyly k disposici. Ekologicke v uzsim slova smylsu lze nazvat   jen tehdejsi farmy vedene dle principu R. Seinera. Ovsem tento zakladatel athroposofie, ac tez ponekud stizen germanofilstvim, byl nacisty odmitan a jeho zaci pronasledovani. Takze nabizim jen dalsi priklad obludnych kecu pana Slupeckeho.
Fakt, ze nacisti milovaly sve lesy, ma s ekologickou orientaci asi tak spolecneho jako nase budovatelske "Chrante lesy" ci "Za Prahu krasnejsi". Osobne opravdu nepochybuji, ze by nemecti "Siedler" na Ukrajine obnovili puvodni urodnost, kterou bolsevik dodnes zlikvidoval. Ale nepochybuji, ze pan Slupencky by spravnou dialektikou dokazal i tato hesla uvezt do spravneho historickeho kontextu. A moje posledni poznamka jiste svedci o me germanofilske nadrazenosti, ze ano?
 
Mel bych k tomu takovy podnet k zamysleni. Nasich 50 let  socialismu se v mnohem inspirovalo Hitlerem: od arizace pres znarodneni az po zestatneni. Slupeckeho prispevek je poucnym prikladem. Snazi se nadale pokracovat v tradici prisneho oddeleni naseho poltickeho uvazovani od orientace ostatniho sveta. Napr. od Bushe viz nahore.
pavel 99 2.2.2006 11:14

Re: Re: Na odpoved k Bushove vcerjsi reci cekam

on určitě nezapomněl, on nejspíš nemůže. Kdyby napsal "jaderná" tak by mu patrně naskákaly "pupínky".
Mysch 2.2.2006 11:13

myslim, ze

vcera to stacilo, a dalsi komentare k tomuto vytvoru jsou zbytecne.
Stredocech 2.2.2006 11:10

Re: tento clanek je SVINSTVO

A co takové Blat und Boden...
Stredocech 2.2.2006 11:09

Re: Re: Malá poznámka k dobrému článku

Projekt Biosféra 2 měl málo společného s ekologismem, mnohé naproti tomu s kosmonautikou. Jednalo se o NAPROSTO SAMOSTATNOU od okolí oddělenou "samozásobitelskou" komunitu, jaká by mohla být třeba na měsíci. Také přinesla v tomto směru významné poznatky.
 
kapitán 2.2.2006 11:08

Re: Na odpoved k Bushove vcerjsi reci cekam

Vy jste ale zapomněl, že mezi ALTERNATIVOU jmenoval i JADERNOU energii - což je PODSTATNÉ.
Takže ho umělě nesrovnávejte s ekologistama.
kapitán 2.2.2006 11:04

Re: Re: Re: Volebni preference

Za Lenina moc možností VOLEB nebylo, buď s Leninem nebo do Gulagu.
Po Únoru to bylo u nás stejné.
S možností demokraticky VOLIT Lenin nesouvisí ani náhodou. 
Petr Zenkl 2.2.2006 11:03

a nejhorší jsou Zelení!

Jako by nestačilo, že mají svou stranu, infiltrují se i do jiných. Například předsedou nového politického subjektu SNK/ED se stal Zielenec!
sociolog 2.2.2006 11:00

Na odpoved k Bushove vcerjsi reci cekam

od pana Slupeckeho marne odpoved. Bushuv cil nahrady 75% fosillni enegrie obnoivitelnymi zdroji pri vyuziti nejmodernejsich technologii bych pred par lety ocekaval jen u velmi utopicky naladenych "ekologistu", jak se dle dikce pana profesora u nas rika a rikati ma.
Muze mi p. Slupecky ci nekdo z jeho sympatizantu podat spravne ideologicke vysvetleni nahleho obratu soucasneho vudce ( nikoliv Führera) zapadni civilizace k ekologii? 
Cozpak pred 6ti lety  Bush nevyhral velmi tesne  nad autorem ekologickeho sborniku Gorem m.j. diky podpore olejoveho lobby? Znejisten ideologicky touzim moic po spravnem modrem brainwahing, abych se v ceske kotline, kde stale jeste panuje spravna a jedine korektni protizelena inverze, nadale spravne orientoval.  Nemate co nabidnout pane kapitane?   
pavel 99 2.2.2006 10:53

Re: Re: Re: Neuvěřitelné

"...Dnes jsou na odstrel Zeleni, tak jen houst..." - nevím o nikom (kromě ZELENÝCH), kdo by hovořil o NEZBYTNOSTI REDUKCE množství lidí - což je takový eufemismus pro "odstřely".
ok 2.2.2006 10:53

tento clanek je SVINSTVO

Tento clanek je SVINSTVO nejhrubsiho zrna. Nacisty zajimala i ekonomie (pravdepodobne monohem, mnohem vic, nez nejaka ekologie, ktera k podstate nacismu nepatri ani nahodou). Ekonomicke mysleni vedene ad-absurdum ovsem k nacismu nepochybne patri, ekonomicke mysleni vedene ad-absurdum patri k PODSTATE nacismu. Budeme tedy o vsech ekonomech hovorit jako o naci-ekonomech?
A co chudaci stavitele dalnic? Budeme je ode dneska nazyvat naci-dopravaky?
A ridici automobilu VW - budou to ode dneska nacionalne-socialisticti ridici?
Clanek je lez a svinstvo. Ten, kdo ho pustil na neviditelneho psa, by mel dat okamzitou vypoved.
 
 
pavel 99 2.2.2006 10:50

Re: Re: Re: za 3 hodiny

hloupé a mnohokrát vyvrácené. O návratnosti JETE nepochybují ani (alespoň trochu myslící) odpůrci - právě díky "prozíravosti" našich sousedů se cena el. energie šplhá (a bude šplhat) stále výše. Stejně jako není pochyb o znovuvyužití (přepracování) paliva. Možná to k Vám ještě nedorazilo, ale energie z fosilních paliv značně ubývá a jejich cena roste. No a o "OZE" můžete mluvit, až bude Vaše PC, domácnost a zaměstnavatel KOMPLETNĚ z těchto zdrojů napájen. Už se na to těším.