3.10.2023 | Svátek má Bohumil


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Štěpán 2.2.2006 21:46

Paralely lze najít mezi čímkoliv; jde o to, zda míří k podstatě nebo zůstávají "na povrchu"

Neslučujme jablka a hrušky! Ekologie vychází z vědeckých podkladů, zatímco nauka čisté rasy z pseduovědeckých! To je totéž, jako byste do jedné roviny postavili moderní vědu a středověkou alchymii; možná byste se divil, ale našel byste mezi nimi minimálně tolik podobností jako mezi nacisty a ochránci přírody... Tyto paralely jsou vždycky svůdné, ale bohužel málokdy jdou až na kořen věci. Možná stojí za připomenutí výrok Miloše Zemana, že "i Hitler přece stavěl dálnice", čímž přirovnal tehdejší Klausovu vládu k Hitlerovi.
MilanS 2.2.2006 21:35

Re: nikdo se ani nepodíval,

Hrozně nerad to říkám, ale za rok 2004 mi v Jindřichovicích vychází dvojnásobek - 11.6% instalovaného výkonu (snad nepočítám špatně, ale i tak je to mizerné procento, asi polovina toho, s čím se zřejmě počítalo). Jinak souhlasím - ekologisty považuji především za parazitující pokrytce - zejména Sociologa, který na Temelín háže jenom špínu, ale elektřina z jaderných elektráren je mu dobrá. Jako by někdo vystoupil z auta a pronesl filipiku proti automobilismu. Zatím se nenašel jediný ekologista, který by odvážně řekl - pojďme do Jindřichovic a bez dotací(!) od té "fuj fuj" konzumní společnosti tam vybudujeme harmonický ráj založený na obnovitelných zdrojích a ODPOJENÝ od té špinavé elektřiny omezených technokratů ... :o)
Kolt 2.2.2006 20:35

Re: Re: Re: Navrhy..

Pripomente mi, jaka ma fuze omezeni v podobe oteplovani planety. Jestli mate na mysli to vlastni teplo pri ni vznikle, tak to je omezeni tak teoreticke, ze bych se spis zabyval tim, kde vezmeme tolik mista na tolik elektraren.
Kolt 2.2.2006 20:30

Re: před něčím varovat je lehké, ale mít vlastní pozitivní myšlenku těžší

To co jste napsal je hezka obecna pravda. Ale prilis obecna. Tak obecna, ze bych ji mohl v ramci jiste ideologie taky napsat jako: Chranit rasovou cistotu je proste nutne, pokud chceme jako narod na teto zemi prezit.
pavel 99 2.2.2006 20:28

Re: před něčím varovat je lehké, ale mít vlastní pozitivní myšlenku těžší

 Vy vážně věřítem, že to co provádějí ekologisté znamená "... Chránit přírodu a přírodní zdroje..."?
pavel 99 2.2.2006 20:19

Re: Re: Re: Re: Re: za 3 hodiny

asi je to fobie.
Lukáš Rut 2.2.2006 20:14

před něčím varovat je lehké, ale mít vlastní pozitivní myšlenku těžší

Myslím, že autor vidí, nebo chce vidět věci černobíle. Chránit přírodu a přírodní zdroje je prostě nutné, pokud chceme jako druh na této zemi přežít. V tomto ohledu to znamená respektovat a vážit si životního prostředí. Nacismus je bezpochyby odsouzeníhodné hnutí, bohužel stejně netoleratní jako fašisté jsou často lidé vůči zvířatům, lesům, vodám, atmosféře na této zemi.
  
IS 2.2.2006 20:05

Re: no,

Myschi, já mobil nevlastním ani  nepoužívám. Zatím jsem ho nepotřeboval, i když jsem musel jednat s mnoha lidmi. Prostě jsem mimo dobu.
IS 2.2.2006 20:01

Re: Re: Re: Co to je?!?

Kolte, se zahrádkařením v kolonii mám asi 30 let  zkušenosti, vlastně mi to připadalo jako druhé bydliště s dalším zdrojem živobytí. Mate asi pravdu, že se časy změnily a celoroční obývání nebude pravidlem.  Nyní jsem vycházel z nářku množsví zahrádkářů, na jejichž zahrádkách město hodlá stavět domy, dále pak z územního plánu a též stovky zagrádek, kolem kterých pravidelně jezdím.
Mysch 2.2.2006 19:53

no,

trochu vas napnu, je to o mobilech.
specific absorption rate.
a kdyz se zadivatem na minule prispevky toho pana, co vas tak rozcilil, zjistite, ze je skoda casu na jeho objevy reagovat. jinak preji hezkej vecer, chci se totiz divat na osud vesnice, kterou ekoterofasisti rozjebali tak, ze nemaj ani hospodu. bude to na ct2.
IS 2.2.2006 19:47

Re: nevim,

Mysch. SAR znám jako Sjednocená arabská republika, jinak se nechám poddat.
Pavel Urban 2.2.2006 19:46

Není nad to, vidět všechny souvislosti

   Atomovou bombu nacisté nezískali proto, že by atomovou energii považovali za pavědu (už proto, že energie je energie a věda je věda). Heisenberg sliboval německým generálům atomovou bombu ještě před válkou. Německo naštěsí nemělo dost prostředků ani dost špionů na získání technického know-how.
  Ekologie není jediná věc v dnešním světě, která by mohla být dávána do souvislosti s nacismem. Jiřímu Slupeckému by udělal nejlépe (z hlediska vlastních priorit), kdyby držel hubu. To e totiž jediná jistota, že člověk neobhajuje něco, co má svůj původ v něčem ošklivém či nekorektním.
IS 2.2.2006 19:46

Re: zamoření ovzduší radioaktivitou??

Stredocech, hodnoty nemohu uvést, nejsem si jist, zda jsou veřejné. Existovalo hodně monitorovacích bodů jako součást příprav na jadernou válku. Přiznám ale, že mi hodnoty vypadly většinou  z paměti, bylo to totiž mnořství čísel. I u nás bylo možné zaznamenat čínské či francouzské testy nebo Černobyl. Snaha kriminalizovat tuto havárii v ČR vyšla naprázdno, protože zvýšení úrovně bylo naprosto nepodstatné v porovnání s úrovní v 60 letech.  Už se touto problematikou nezabývám dlouho. Údaje lze snad získat za nějaký poplatek u organizací MŽP. Významnější je nyní mapa radonového rizika, která se používá při vyhodnocení vlivu podloží na výstavbu..
Mysch 2.2.2006 19:35

nevim,

kolika mistnim diskuterum rika neco sar,  ale pochybuju, ze jsou to proto nacisti, fasisti, zaprodanci, ci teroristi.
IS 2.2.2006 19:28

Re: Re: Navrhy..

Ještě je stále ve hře řízená termojaderná reakce, znamenájící téměř neomezený zdroj energie. . Přesto i ta má své teoretické omezení v podobě oteplování  planety, ke kterému dochází již s velkou pravděpodobně teď a vyvolává to obavy.  
IS 2.2.2006 19:23

Saša příklad pravicové omezenosti?

nick či spíš nicka Saša dokazuje levicovost nacismu znarodňováním - arizaci. Z toho lze jednoduše usoudit, že holocaust byl akcí levičáků. Saša zcela opomíjí, že v Německu byl kapitalistický diktátorský systém, levice v koncentrácích, předvádí v podstatě jen další variantu osvětimské lži, aby účelově relativizoval vinu skutečných viníků. Jeho příspěvek je zralý na trestní oznámení.
saša mi vyčetl, že jsem hlupec, protože jsem nazval DDT pesticidem. Podle něho je to špatně. Sám si ale prokázal že je nevzdělanec. V Akademickém slovníku cizích slov (ACADEMIA) se pod heslem pesticid uvádí, že jde o prostředek sloužící nežádoucích živočišných organismů. také se v tomto smyslu běžně užívá, jak jsem si dovolil uvést citátem výroku ministra životního prostředí Ambrozka. Jde vlastně o prkotinu, ale názorně dokládající úpornou snahu fanatických pravičáků použít jakékoli nepoctivé prostředky.
Saša mi také vyčetl neznalost autorství pohádky o pejskovi a kočičce, kerou jsem snad přisoudil K.Čapkovi. Není mi to jasné, uvedl jsem "připomínat" K.Čapka, který napsal o štěněti Dášenka. Štěně se obvykle považuje za mládě psa či pejska. Opět je to prkotina, jen snaha zachytit se na jakékoli drobnosti a nafukovat nepřátelskou bublinu.
Kolt 2.2.2006 19:23

Re: Navrhy..

No nez "nahazime do kotle" vsechen uran a nez ho po prepracovani "spalime" jeste jednou v mnozivych reaktorech a mozna jeste vickrat a pak jeste thorium, tak uplyne zatracene hodne casu. Radove 100 let. Za tu dobu by se neco vymyslet mohlo. Treba jak ty suroviny ziskat z morske vody.
nosál 2.2.2006 19:11

Re: Re: Re: Re: Re: Vsichni naleteli

je mi moc líto mirku,ale chce to se v některých věcech trochu vzdělat.Jak říkal velký Lenin: učit se, učit se a učit se.No a až si ěnco přečtete, zjistíte, že autor měl pravdu.
Cyril Hue 2.2.2006 18:55

Navrhy..

Jsou zde opravdu zajimave navrhy zaznivajiici ze vzorku cz populace. V podstate se vetsina shoduje na tom, ze konzervaci teda radeji ne, lepsi je si vynajit nejaky dalsi levny zdroj ktery muzem hodit do kotle, treba i do toho pomyslneho jaderneho.. Chtel, bych vazene informovat, ze takovy zdroj neni a pravdepodobne ani nebude vcas objeven, aby mohl nahradit fosilni vypadek, ktery doslova zivi a sati tuhle premnozenou lidskou chasku. Takze prskat muzete jak chcete, ale mate jen dve moznosti. Bud deti naucte jist mravence a objimat stromy nebo je dejte za vcas na vojnu, aby byli na ty musulmany s posledni kaluzi ropy dobre pripraveni. To uz si vyberte podle politickeho zamereni individuelne..
Kolt 2.2.2006 18:53

Re: Re: Milý pane Slupecký,

Co je s temi spanelskymi vesnicemi? Proc uz ponekolikate ctu, ze tam nejsou? V cem spanelske venkovske osidleni nesplnuje nejakou definici vesnice? Nejaky link? Diky.
vita 2.2.2006 18:45

Re: Milý pane Slupecký,

Znám jiné vysvětlení. Zatímco německé vesnice byly u nás zakládané, tedy vyprojektované buď kolem návsi nebo podél komunikace, české vesnice prostě vznikly jak se nabaloval jeden stateček na druhý, syn vyklučil další část lesa a postavil si další chatrč...
No a pünktlich Němcům to připadalo naprosto nepochopitelné.
A ve Španělsku vesnice zanikly někdy za Wizigótů.
vita 2.2.2006 18:41

Re: Ne po okraji sídliště.

Já to, Sašo, bral podle mapy - a tam to vypadalo, že jede přesně po okraji. Zřejmě tam nebyla zakreslena část zastavěné plochy. V každém případě je takové vedení zhovadilost obhajovatelná jen tím, komu na lidech nezáleží.
IS 2.2.2006 18:14

Re: hloupý ministr Ambrozek?

Sašo po analýzách své krve, která prokázala přítomnost persistentních kontaminantů,  pravil ministr Ambrözek: Pesticid DDT se používal především v zemědělských oblastech. "K těm patří i jižní Morava, kde jsem prožil většinu života"
IS 2.2.2006 18:12

Re: hloupý ministr Ambrozek

Sašo po analýzách své krve, která prokázala přítomnost persistentních kontaminantů,  pravil ministr Ambrözek: Pesticid DDT se používal především v zemědělských oblastech. "K těm patří i jižní Morava, kde jsem prožil většinu života"
Kolt 2.2.2006 18:05

Re: Re: Milá Pavlo

Levna a ekologicka energie je nepritel, protoze znamena, ze se s ni nemusi straslive setrit a oddali nutny navrat k primitivnejsimu zpusobu zivota a souvisejicimu poklesu poctu obyvatel (o kvalite zivota ani nemluve). To, ze nechapete jejich odpor k jaderkam znamena, ze nechapete skutecne cile jejich radikalniho jadra. Uplne nejlepe se to pozoruje, kdyz argumentuji i proti snaze o jadernou fuzi. Tam se totiz musi odkopat dokonale.
IS 2.2.2006 17:56

Re: hloupý ministr Ambrozek ?

Sašo po analýzách své krve, která prokázala přítomnost persistentních kontaminantů,  pravil ministr Ambrözek: Pesticid DDT se používal především v zemědělských oblastech. "K těm patří i jižní Morava, kde jsem prožil většinu života"
IS 2.2.2006 17:50

Re: Paní Pavlo, Vás jsem se neptal.

Sašo, nikdy nevíte, s kým se na internetu můžete setkat a není radno podceňovat znalosti diskutujících. O DDT však  lze na internetu najít tolik informací, že se mně nemusíte ptát. Jen pro zajímavost, není dosud přesně určena smrtelná dávka pro lidi. Byl zaznamenán případ, že se DDT zaměnilo za mouku a přidalo do těsta na chleba. Sice se projevila otrava, ale nikdo nezemřel. Problém vzniká při dlohodobém působení tím,  že jako lipofilní se kumuluje v tucích a posléze projevuje jako mutagenní nebo teratogenní činitel. Zkoumání ukladání DDT, HCH. Lindanu aj.  v těle (odběry tuků zemřelých osob)  prováděla začátkem 70. let skupina odborníků vedená Hanielem Dubským z Ústavu soudního lékařství v Brně. Tyto údaje se stále v literatuře citují,  i když práce sama není příliš dostupná, protože byla publikována jen v hygienickém časopisu.  Při troše snahy se můžete k ní ale dobrat a zjistíte, jaká byla úroveń kontaminace obyvatelstva v době komunistického režimu. 
Výklad o DDT přeshuje rámec této diskuse,důležité je, že  patří k uznávaným škodlivým persitentním polutantům ve Stokholmského seznamu, i když paradoxně kdysi bylo uvítáno jako zázrak a jeho objevitel získal Nobelovu cenu.
DDT je snad u nás minulostí, i když z prostředí nevymizelo a mnozí lidé ho nosí stále v esvém těle. Významnější se jeví přetrvávající problém s PCB.   K vyjasnění přítomnsoti persistentních látek v prostředí přispěla významně  GC s MS a ECD např od HP .
 
Milan 2.2.2006 17:43

Milý pane Slupecký,

správně by to bylo bömisches Dorf (neutrum, das Dorf), a tohoto výrazu se používalo ne pro vyjádření české hlouposti, ale pro nevyslovitelnost názvů většiny českých vesnic pro příslušníky německy mluvících národů. Když už plivat, tak - prosím - správným směrem! 
Kolt 2.2.2006 17:29

Re: Každý ekoterorista by měl začít u sebe.

Zapomel jste na detail, jakym je moderni lekarska pece.
Mysch 2.2.2006 17:21

jejda simunku,

ze vy jste uz dnes vecerel vtipnou kasi.