14.4.2024 | Svátek má Vincenc


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
IS 2.2.2006 17:18

Re: Re: nelítostný hluk, autor diletant

Jurovi. Cituji: "Že nacisté považovali ekologii za důležitější ...".  Bylo by možné autorovi odpustit terminologickou nedůslednost, ne však  neznalost povahy jevů, které ekologie popisuje. Problém s autorem i se Zelenými spočívá v tom, že ekologie jakož i ostaní přírodní vědy, dochází k poznání zákonů přírody, které mohou či již ovlivňují činnost v lidské společnosti. Tyto poznatky přebírají účelově politikové nebo ideologové, zčásti je upravují a pak  používají na obhajobu svých názorů či požadavků - například k vyhlášení ekologické daně.
Kontaminace radioaktivním spadem z ovzduší po testech jaderných zbraní vedla ke smlouvě o zákazu zkoušek. mělo by smysl, kdyby si protivnívi  nadávali do komunistů nebo imperiaslitů a obě strany sporu vymřely na nemoc z ozáření?  I když  se ke smlouvě nepřidaly všechny země, přece jen se kontaminace značmě snížila. Ekologie pojímá přírodu jako ekosystémy, jejichž vlastnosti se vztahují na všechny jeho členy. To znamená, že případně vzniklá rizika mohou plsobit působit na lidi stejně bez ohledu na jejich politické přesvědčení. Jestliže autor se uchaluje k jakési generalizaci, musí brát v úvahu tento rys přírodních zákonitostí a přinejmenším zapochybovat o svých srovnáních.
šimon klein 2.2.2006 17:15

Re: no prave,

začínám chápat původ vašich humorných vejšplechtů.......už  sunar nepijte ani ředěný........
Pavla B. 2.2.2006 17:10

Re: Milá Pavlo

Patrně se shodneme na tom, že pokud jde o energetické zabezpeční moderního státu, mají ve věci Zelení dokonalý hokej. Odpor k jaderkám nechápu a na Zelených mi skutečně vadí - měli by mít právě opačný postoj.
Saša 2.2.2006 17:07

Paní Pavlo, Vás jsem se neptal.

Vás za blbou rozhodně nemám.
Mysch 2.2.2006 17:05

no prave,

vsichni chytri uz davno vedi, ze ddt se pridava do sunaru, aby deti lepe rostly.
Pavla B. 2.2.2006 17:04

Re: DDT je pesticid? A čím vlastně škodí?

Teoreticky (kdyby bylo DDT neomezeně používáno) by se lidem mohlo stát totéž co dravým ptákům - lidé jsou také na konci potravního řetězce.
Stredocech 2.2.2006 17:03

Milá Pavlo

Mě daleko více vadí spousty lokálních topenišť, kvůli kterým se v zimě někdy nedá vyjít na ulici. Jediný takový komín dokázal např. před mýma očima vyhnat cca 30 dětí, ze stráně, na níž sáňkovaly. To je důsledek "ekologického" zdražování paliv a energií ze strany vlády a EU.
Podobně nedýchatelný vzduch kvůli automobilizmu jsem naposledy zažil v roce 1981 v centru Drážďan. Nevěřila byste, co dokáží takové kolony dvojtaktů, dnešní auta jsou proti tomu pohoda.
 
 
Saša 2.2.2006 17:02

A Vy zase nevíte,

co je pesticid, jaké účinky má DDT, kdo napsal Povídání o pejskovi a kočičce a spoustu dalších věcí.
Saša 2.2.2006 17:01

Nacismus aneb nacionální socialismus

je ryze levicový směr. Znárodňování (nejprve arisace), kolektivismus, plánované hospodářství, péče o dělnictvo, drill a vojácká výchova, jednotné společenské organisace počínaje dětskými (chlapeckými i dívčími)...
Typický socialismus. Jen nikoli internacionální, leč nacionální.
Šíření článku mně může zakázat jedině autor, který to nepochybně neučiní.
 
Stredocech 2.2.2006 16:58

"Dobrovolný" zelený koncentrák???

Koncentrák může být jen nedobrovolný. I ten zelený bude připomínat svého průkopníka, soudruha Saloh Sara, známnějšího jako Pol Pot.
Na "dobrovolné šetření" zapomeňte, nebude to fungovat. Řešením je nalézání nových zdrojů. To dnes představuje jaderná energetika.
Bez ní (a dalších technických řešení) dojde právě k naplnění scénáře, kterému chcete zabránit.
Příkladem snahy zakonzervovat staré poměry a odmítnutí nových technologií může být Čína počínaje 15 stoletím a Japonsko počínaje stoletím 17. Japonci se vzpamatovali za pět minut 12 (r. 1867), Čína se teprve teď vzpamatovává po éře zaostalosti a krvavých konfliktů.
 
 
Pavla B. 2.2.2006 16:50

Těžká věc

Vážený pane autore, naprostá většina občanů tohoto státu žije v dosti uspokojivých materiálních podmínkách (samozřejmě každý nemůže mít všechno), a řadu lidí skutečně nejvíc trápí, nejvíc jim ztrpčují život problémy ekologického rázu: hluk, prach, exhalace, znečištěné životní prostředí... stačí totiž bydlet někde poblíž výpadovky nebo chemické továrny a nemít možnost se přestěhovat, například. Anebo je třeba jenom štve, že se už nemohou v létě koupat tam, kam se 40 let chodili koupat! (Můj případ.) Pokud se podobnými záležitostmi odmítají seriózně zabývat jiné politické strany, logicky se zde otevírá pole působnosti pro Zelené, z nichž mnozí by však skutečně asi rádi přebývali v jeskyních společně s netopýry... Až bude ODS myslet na něco jiného než na své kšefty, budu ji zase volit...
Saša 2.2.2006 16:50

Samozřejmě, že nevyčíslí.

IS jest zelenooranžovým hlupcem, který se domnívá, že pohádky o pejskovi a kočičce napsal Karel Čapek a že DDT jest pesticidem.
Saša 2.2.2006 16:48

Pohádky o pejskovi a kočičce

nenapsal Karel Čapek.
Hrubě se mýlíte. Jako ostatně vždy.
Stredocech 2.2.2006 16:48

zamoření ovzduší radioaktivitou??

Můžete to nějak vyčíslit??
 
Stredocech 2.2.2006 16:43

Re: Re: Re: Na odpoved k Bushove vcerjsi reci cekam

Právě, pokud se nedosáhne řádového snížení výrobních nákladů, nemá to pro běžné použití smysl. Ten vývoj bych ale nezatracoval.
Saša 2.2.2006 16:42

Ne po okraji sídliště.

Rozsekla by intravilán.
A vedla by přes řeku blíže vodárenského odběru vody.
A znamenala by nutnost bourání řady rodinných domků.
A hlavně: trasa původně měla vést severně od města a takto byla i řádně schválena. Město souhlasilo s přesunem na jih z důvodu ochrany lesa pod podmínkou, že povede jižně od obydlených částí města a nikoli přes ně.
Ekoteroristům šlo o to, aby ukázali svou sílu a snáze pak mohli vybírat nevšimné od soukromprávních investorů - podnikatelů.
IS 2.2.2006 16:41

Re: hloupý článek a Johny

Johny je asi za se jeden z nevzdělanců, který neví, co je ekologie a kdo jsou ekologové. Pochybuji, že by docenti nebo profesoři z Karlovy univerzity nebo jiných univerzit chodili řezat kolejnice.
Pamatuji dobu , kdy Luční bouda bývala "konec světa". Nebylo snad né se tam dostat, jeden z jejich majitelů, umrzl asi 300 metrů od boudy, když s vracel domů. Nedaleko je nyní pamítník obětem hor.  Tancovačky jsou už důkazem nelítostného nástupu civilizace. Jenže jde o oblast v blízkosti přírodně pozoruhodných lokalit . Zapomínáme nějak, že naše hory mají "kapesní ráz" a už jen příliv turistů by je mohl zdevastovat.
Johny také zatajuje, že  Krkonoše Němci nějak nechránili, naopak je používali na výcvik speciálních jednotek pro arktické operace.  Není on ten Johny snad potomkem některého z cvičených vojáků?
Saša 2.2.2006 16:39

Každý ekoterorista by měl začít u sebe.

Tedy nejprve sám sebe dobrovolně do toho zeleného koncentráku zavřít.
Přestat užívat výrobky z umělých hmot, přestat jezdit autem i autobusem a jinak spotřebovávat ropu, omezit spotřebu elektřiny, zejména v počítači, ledničce, televisi, pračce...
Kdo chce změnit svět, musí vždy začít sám u sebe. A ne říkat druhým co nemají dělat. Verba docent, exempla trahunt.
Saša 2.2.2006 16:35

DDT je pesticid? A čím vlastně škodí?

Docela vážně by mne zajímalo, jestli dokážete pravdivě a odborně vysvětlit, jaké jsou v přírodě účinky DDT a čím a komu DDT škodí.
 
Jura Jurax 2.2.2006 16:17

Re: nikdo se ani nepodíval,

Odpovědi popořadě - 0, ekologistům odporné nečisté zdroje, 0, demokracie, všeho do času.
vita 2.2.2006 16:14

Re: Re: Re: Re: za 3 hodiny

Všímáte si, že sociologg nereaguje na vyvrácení svých bludů?
Což mu nebrání je opakovat.
Kolt 2.2.2006 16:13

Re: vražedná přirovnání?

Jenze cela tahle afera je o tom, ze toho Mohameda nekarikoval zadny oficialni predstavitel v OSN, ale "politicky nikdo" v soukromych novinach.
Jura Jurax 2.2.2006 16:12

Re: nelítostný hluk, autor diletant

No a co mají Zelení společného s ekologií jako vědou? Nula celá nula nic.
 
Autor píše o ekologistech, nikoliv o vědcích ekolozích ...
IS 2.2.2006 16:09

nelítostný hluk, autor diletant

Mluví se o přírodě. Prokletím civilizace ve městech  je ale nemilordný, plíživě vlezlý hluk. Existují sice jakési limity pro údajně přípustnou úroveň hluku, ale málokdo ví, že jde jen o šidítka, protože hluk má negativní vliv na organizmus i v podlimitních hodnotách. Ovlivňuje kardiovaskulární systém, imunitu, CNS atd. Působí na lidi bez ohledu na jejich politické přesvědčení. Je naprosto nesmyslné  dělit obyvatele na ekofašisty nebo ekomarxisty, postižení  jsou všichni. Podobná rizika představuje ozonová díra, zamoření ovzduší radioaktivitou, kontaminace persistentními chemikáliemi aj.
Autor nevnímá podstatu environmentálních rizik, projevuje se jako nevzdělaný diletant, pouhý ideologický manipulátor. Právě ekologie jako věda ukazuje, jak neužitečná pro řešení globálních problémů jsou mnohdy stávající politická dělení společnosti, jestliže jsou postiženi všichní, popřípadě většina obyvatel. Pesticid DDT se nachází i v oblastech Arktidy, kde žádní nacisté, komunisté nebo vůbec lidé nežili.    
 
Johny 2.2.2006 16:06

až na několik výhrad souhlasím s článkem

Dnešní ekologická hnutí jsou díky své fanatičnosti a netolerantnosti opravdu hrozbou pro demokracii. Naplňují všechny znaky rádoby "dobrých" hnutí, které své programy chtějí splnit i pomocí teroru a násilných metod (viz třeba v německu ohrožování lidí řezáním kolejí a pod.). Mně to ale více než nacismus připomíná rané stádia komunistického hnutí, také tam bylo mnoho celkem rozumných lidí fascinovaných spravedlivou společností obklopených fanatickou masou tupců. Ti rozumní pak po převzetí moci byli likvidováni "progresivnějšími" nesmiřitelnými spolustraníky (soukmenovci).
Jinak ta víra ekofašistů v likvidaci lidí a jejich zavření do měst za účelem zachování jakési přírody jen pro sobeckou potěchu sebe a svých soukmenovců opravdu připomíná fašistické hnutí. Ekologové by chtěli aby všichni lidé chcípli někde v zakouč´řených městech a jen oni měli právo na přírodu. Klasický případ teroru je to co se děje dnes v KRNAPu kolem koncertů na Luční boudě (kde byly tancovačky v době, kdy o KRNAPu nikdo ani nevěděl). Skupina ekoteroristů se snaží za každou cenu zabránit konání kulturních akcí pod záminkou, že rolba ničí přírodu (na asfaltové cestě) ačkoliv je zdokumentováno, že jen párty "zlaté" ekoteroristické mládeže zničilo mnohem více.
Je třeba aby se lidé postavili proti tomuto teroru a snažili se o "rozumnou" míru ochrany přírody ve prospěch všech lidí a ne jen ve prospěch úzké skupiny vyvolených.
vita 2.2.2006 16:06

Re: Re: Re: Malá poznámka k dobrému článku

Biosféra 2 byl projekt nějakého milionáře s ekologickými sklony. Původní pokus byl nanic, protože nedokázali udržet, ba ani vytvořit definované podmínky. Měla tam být poušť, tak se navezl písek. Deštný prales, tak vzali kus pralesa, aniž by někdo tušil, jaké organismy přivezli v půdě, atd atd...
Pak tam zavřeli několik dobrovolníků, kteří se velmi brzo stihli porafat a výsledek je ten, že pokus byl ukončen, údajně kvůli nevysvětlitelnému poklesu obsahu kyslíku. Druhé vysvětlení je, že to byla jediná šance jak zabránit miniválce a několika vraždám.
 
Teď má jakási universita perfektní skleník a na uzavřený systém si nikdo nehraje.
(internetový odkaz neznám, odkazuji na seriál na Spektru)
nup 2.2.2006 16:06

Re: Vynikající článek.

1) nacismus je pravicový; téměř osvětimskou lež o jeho levicovosti zde šíří pravičáci, kteří se (právem) stydí za krajní úchylku své ideologie 2) podle podmínek Psa/LN ten článek nesmíte nikde archivovat a bez souhlasu jej šířit, víte to? Přečtěte si to na každé stránce vpravo dole...
Kolt 2.2.2006 16:04

Re: Re: Co to je?!?

Nemaji TV a auto? Kdy jste naposledy videl nejakeho zahradkare? Lidi zijicich jako poustevnici celorocne na sve zahradce je naproste minimum. Ja znam jednoho, ktery tak po rozvodu cini ze socialnich duvodu a neplanuje, ze to tak zustane.
vita 2.2.2006 15:53

Re: Re: Re: Re: Na odpoved k Bushove vcerjsi reci cekam

Temelín stál 96miliard a platil ho ČEZ. Bez státních subvencí.
Lžete nebo jste obelhán?
IS 2.2.2006 15:51

Re: Co to je?!?

C.H. V ČR je množství zahrádkářů, přebývajících na své zahrádce, kterým vůbec nevadí, že nemají TV nebo auto. Mediálně jsou naprosto nezajímaví, a tak povědomí o nich je možné snad získat jen z pořadů Přemka Podlahy. Je otázkou, zda množství předmětů  přináší životní uspokojení.