Sobota 20. července 2024, svátek má Ilja
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

ČEŠI A SLOVÁCI: Konec mýtu

Slovákům rozpínavost Německa a Ruska pomohla k autonomii a jejich instinkty nejsou naladěny stejně, jako ty naše.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
PP

P31e86p35a 96P87e24p74a43x

15. 4. 2024 9:25

Češi, kteří si do vlády zvolili 5-kolku nemají žádné právo Slovenskou o něčem poučovat.

0 0
možnosti
KK

Bez vzniku Československa 1918 by dnes slovenský národ neexistoval.

0 0
možnosti
MZ

Pri vzniku ČSR bolo v Česku cca 30% Nemcov a na Slovensku cca 25% Maďarov. Česi by existovali?

0 0
možnosti
JK

Myslím si, že je to výstižná analýza, ktorá vyjadruje aj moje pocity ako Slováka, ktorý je za demokraciu, proti Husákovi, Tisovi, ale na druhej strane im nemôžem uprieť určité zásluhy ohľadom emancipácie nášho národa (aj keď dosť slabé, lebo ich režimy boli len "loutkové")

0 0
možnosti
MZ

Ja si myslím, že je to mylná analýza, ktorá môže vyhovovať tým Čechom, ktorý sa cítia lepší, rozumnejší od Slovákov a Slovákom, ktorí majú komplex z toho, že sú Slováci a radi by boli nieč "viac" - trebárs Česi. :-P

0 0
možnosti
VP

Nikam se nerozcházejí,naše cesty se slováky a čechy!!Několik Špatnejch novinářů , a hloupejch Darebáků politiků jako je Falešnej premiér česka Fiala, Nesmí strkat svoje ŠPINAVÉ politické pracky do občanských a národních vztahů ! Jinak může být vyhlášen za ,,Škodnou" v těchto zemích !!![>-] I Šídlo a jeho a jeho komeráden bakšiš!!

0 0
možnosti
MV

Vcelku máte recht, až pár "drobností." V Česku se to kolaboranty jenom hemží a zde na Psu obzvláště a těch co nemají nic proti Husákovi je tu taky dost.

.

0 0
možnosti
RL

Ano, v Česku se to Putinovými kolaboranty s Bruselí jenom hemží, to je fakt, soudruhu. :-P

0 0
možnosti
RM

autore ok, jsou tedy jiní. ( i když máme prakticky stejnou řeč.) a proto je máme poučovat a mentorovat? a proto naše vládní garnitura nedovede ani poblahopřát vítězi parlamentních voleb na Slovensku?? jestli mi něco vadí, tak je to naše vláda--nikoliv slovenská. 8-o

0 0
možnosti
Foto

Konečně to někdo napsal a velmi dobře. Nejsme stejní a Slováci nás nikdy moc nemuseli. Přestaňme již neustále opakovat, že se máme rádi. Buďme jen dobrými sousedy :-). PK

0 0
možnosti
VC

Já bych řekl že jsme jiní ale přátelský vztah k sobě máme. Máme tak právo dát příteli najevo svůj názor, že se politicky či názorově vzdalujeme aby měli sebereflexi (totéž mají právo dělat i oni). Nemáme právo je do něčeho násilím nutit. To ale ani neděláme.

No a je to i jako v manželství. Rozvedli jsme se ale úplně nám bývalí jedno není. Tím spíš když došlo k přátelskému rozvodu.

0 0
možnosti
FN

Opravil bych autora. Pro mnoho Čechů je současný český politický směr překvapivý až nepochopitelný. A Žofie Chotková nebyla Češka, ale Němka, a na svém panství prosazovala tvrdou germanizaci.

0 0
možnosti
Foto

haploskupina R1a.

/Moravští Slováci jsou tady usídleni už 1500 let a bohdá že tady zůstanou. z historického pohledu jsme se šířili do Čech postupně a zvonka to vyzerá, že do Prahe posíláme vyvržence i dnes. Slovanské kmeny jsou významnými šiřiteli indoevropské kultury a civilisace.

0 0
možnosti
VC

Tak pokud jde o haploskupinu R1a ta je v Evropě nejčastější u Slovanů a dá se tak víceméně se Slovany spojovat. V Polsku je zastoupena ca 58 procenty, u nás 33% na Slovensku 42%, Rusové 46%. Pro Slovany je ale ještě typická I2* ca 10% skoro všichni Slovani(pravděpodobně přimísená z kultur západní Ukrajiny, Rumunska, spekuluje se o kultuře Tripolské kultuře)

Nicméně R1a se vyskutuje kolem 20% i ve Skandinávii (v Norsku 25%) a tedy u především u severoevropských a středoevropských Germánů pravděpodobně jako dědictví po kultuře šňůrové keramiky (ve střední Evropě pak dědictví od Slovanů).

Třeba jižní Slované mají R1a mnohem míň, Rusové pak mají kolem 20 procent uralské (též u Finů), tu my skoro nemáme. Jsme především středoevropané, geneticky máme možná k Němcům stejně blízko jako k Rusům, možná i blíž.

Němci 16% R1a, 44% R1b, 16% I1, plus další "jihoevropské" geny. Češi a Moraváci ca 33% R1a, 28% R1b, 7.5% I1, a 10% I2* plus další "jihoevropské geny".

0 0
možnosti
JR

S článkem velmi souhlasím, jen si dovolím se zastat prezidenta Háchy. Srovnávat ho s Tisem je velmi nefér V rámci historické spravedlnosti bychom se měli spíše pokoušet o jeho rehabilitaci.

0 0
možnosti
MZ

Tak isto. Lebo Hácha aj Tiso sa snažili pre svoj národ urobiť v rámci doby a svojich možností maximum? Tak Tiso je zlý a Háchu treba opatrne rehabilitovať? ;-D

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz