Sobota 20. července 2024, svátek má Ilja
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

ČEŠI A SLOVÁCI: Konec mýtu

Slovákům rozpínavost Německa a Ruska pomohla k autonomii a jejich instinkty nejsou naladěny stejně, jako ty naše.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
JC

peknej a poucnej clanek o historii. Když se rozdělovalo Československo tak jsem potkal jednoho z významných vedcu na Slovensku, ktery mi vysvětlil : "..Jardo, nevedel jsem, ze celej život jsem strávil mezi uplnejma blbcema".

0 0
možnosti
JL

"Neznám národ, včetně britského, který by nedal přednost své vlastní vládě, byť sebehorší, před vládou cizí, byť sebelepší." Pravil M.Gándhí v Britském Parlamentu. Slováci se pokoušeli o svoji vládu už na začátku 2 sv. války no teď jsme "Já pán , ty pán". Každý máme co jsme si zvolili a každý žijeme "za svý". Na Slovači mám řadu přátel a všechno je OK. J.L. end

0 0
možnosti
HR

Jo xakru pane autore, vy také patříte k těm, kteří si historii vytváří ku obrazu svému.

Co to má znamenat "přírodní hranice" ? Hranice "českého" království se často měnily dle panovníka, někdy sahala "Bohemie" což je korektní název onoho regionu až do Bavorska nebo i do Saska, koukněte na historické mapy. Nebo myslíte, že tam kde je nějaké pohoří, končí jakýkoli stát? Švandy kus. Tedy k dnešnímu Rakousku by patřil kus Italie až za Dolomity. A měli byste požádat o kus Německa asi až k Alpám.

A co je to za naivitu : . Hranice Slovenska byly stanoveny uměle, bez ohledu na historické hranice a bez ohledu na etnické složení obyvatelstva Totéž platí pro Československo, které vyčaroval nějaký Masárik v době bez internetu při rozhovorech a na základě vylhaných argumentů před US prezidentem který v tu dobu neměl ani ponětí o skutečné situaci Střední Evropy..

Tak prosím nevytrubujte pitominy.

0 0
možnosti
JJ

J20u60r46a 72J18u57r10a61x

15. 4. 2024 15:05

Jo.

Zkuste vhodnou mapu a ty geografické hranice Čech i Moravy budou možná jasné i Vám. Ideální by byla mapa s výškopisem, případně plastická.

0 0
možnosti
Foto

J76o81s91e48f 92B17á17r76t39a

15. 4. 2024 13:11

Češi a Slováci jsou v pohodě, akorát ti naši omylem zvolení do vlády hledají problém, tam kde není!!

0 0
možnosti
VK

Před mnoha desetiletími napsal spisovatel a glosátor Ludvík Vaculík článek-podobenství o jednom společném dvojdomečku, ve kterém žili dva bratři. A ti se hádali, kdo má mít postýlku u okénka a kdo u dveři.......

Závěr článku byl: Žádný dvojdomek, žádné hádky o postýlky.

Každý z bratříčků ať bydlí ve vlastním domečku!!

Tato myšlenka se mi jeví býti velice rozumnou.

0 0
možnosti
MK

I když ekonomicky ne zcela výhodnou. Někdy mi připadá, že tuhle "politiku" v poslední době zastává každé město a vesnice, dělící lidi na "rezidenty" a "přivandrovalce" se zvláštním pardonem pro "abonenty".

0 0
možnosti
MP

M66i71r62e62k 98P86e36s20a16t

15. 4. 2024 13:07

"Škoda, že tak nekalkulovali Česi, Maďari, Chorváti... Mohlo to roku 1944 vyzerať inak."

Tak Chorvati, resp. Jugoslavie mela velice silny protinacisticky odboj, koneckoncu soudruh Tito byl Chorvat. Stejne jako Slovensko kalkulovalo Rumunsko a Bulharsko/1944/, tusim i Italie se chtela trhnout ale tu Nemecko/Wermacht obsadil, Madarsko tusim take.

0 0
možnosti
MZ

V Juhoslávii mali silný protinacistický odboj najmä srbskí komunisti a četníci, ktorí boli vo svojom boji proti okupantiom boli úspešnejší ako Slováci v SNP.

Rumunsko bol kalkul. Tam odzbrojila Nemcov armáda, ľudia sa do boja nezapojili. Na rozdiel od SNP.

Bulharsko - tam neviem. Viem iba, že bulharskí partizáni bojovali na Slovensku.

0 0
možnosti
VL

Priateľu, už fakt, že takmer každý deň su na tomto portály jeden-dva články na túto tému (dnes dva), svedčí o tom, že autori trpia komplexom krivdy... Skrátka, tí zaostalí a blbí Slováci si dovolil urobiť niečo, s čím, Česi (isteže nie všetci, zjednodušujem) nesúhlasia... Spamätajte sa... Máte hlavu kdesi v prvej tretine dvadsiateho storočia...

0 0
možnosti
PS

P65a17v62o72l 52S63a27t37k72o

15. 4. 2024 10:37

Mam pocit, že ked niektory Čech ma blby den, sadne ku klavesnici a kritizuje Slovakov. Mna ani nenapadne hladat na Čechoch niečo negatívne, lebo rad do Česka chodim za pamiatkami a nikdy som nestretol s nejakym nepriatelstvom alebo pohrdaním a už vôbec nie s poučovaním. Mame svoje problemy, svoje chyby a niekedy aj svoje radosti, ale že by to mal byt pre mna fundament akehokolvek nadavania na okolite narody, tak to nie. Ešte aj v Madarsku sa citim dobre, lebo viem, že ti odrodilci čo branili pred staročím rozvoju Slovakov, boli väčinou naši vlastni blbci, čo liezli do zadku aktualnym vladcom z dôvodu vtedy predpisanych "hodnôt".

0 0
možnosti
VK

V33. 23K30u56h20a46j

15. 4. 2024 10:44

V kostele při přímluvách včera paní četla, že prosíme za vlády, hlavně za Slovenskou. Dříve jsme takto "prosili" o dobrou vládu v Somálsku, na Blízkém východě...

Škoda že neřekli o čtení mně! S gustem bych jim to vrátil, že číst budu přímluvy, ne politické agitky. Hnus!

0 0
možnosti
JP

Jen malý doplněk autorovy pravdy.

Před začátkem války Slováci nechtěli Čechy, hup do německého otroctví přes svého Tisa. Volili blbě, bojovali za Hitlera.

V roce 1945 pomohli Češi Slovákům odčinit tuto hloupost, zpátky se spojili a poražení Slováci byli na straně vítězů.

O rok později Češi dobrovolně zvolili ruské otroctví. Slováci sice nakopali komunistům zadek přes Demokratickou stranu, ale to nestačilo.

Teď zase naopak Slováci cosi vymýšlejí s obnovou ruského otroctví, snad za levněší plyn nebo stačí šašlik?

Proboha, dohodněme se oba národy a volme konečně svoji demokratickou Evropu!

0 0
možnosti
VK

V32. 20K23u67h69a98j

15. 4. 2024 10:28

Co je na současné Evropě (myslíte zřejmě EU) demokratického?!8-o

0 0
možnosti
VK

V44. 87K35u28h38a82j

15. 4. 2024 10:12

Jděte do háje, Matušinský. Američani napadli a rozvrátili Irák, který s nimi ani nesousedil. Stačila hláška, že tam mají chemické zbraně, které se pak ani nenašly.

A když si Rusko nenechává sr*t na hlavu od souseda, který by rád do NATO a terorizoval Rusy v pohraničí, tak je to pro vás "ruská rozpínavost"?!

Naše cesty se Slováky se rozejít musejí, protože ano, máte pravdu oni vnímají některé věci odlišně. Například nedávají rovnítko mezi Íránské napadení Izraele a Rusko. Na rozdíl od fanatika Jurečky, který včera u Moravce vykládal, že íránský terorismus je to samé jako ruský terorismus. Doufám, že to Slovákům vydrží!

0 0
možnosti
KK

Cesty Čechů a Slováků nerozcházejí. Slováci jsou jen o fous napřed. Na nás to teprve čeká,, poslat progresivistickou levičáckou verbež ke všem čertům.

0 0
možnosti
JF

J68a12n 64F87r35á93ň37a

15. 4. 2024 9:34

A přesně to se v dalších volbách stane.R^;-D

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz