Úterý 23. července 2024, svátek má Libor
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

ČEŠI A SLOVÁCI: Konec mýtu

Slovákům rozpínavost Německa a Ruska pomohla k autonomii a jejich instinkty nejsou naladěny stejně, jako ty naše.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
Foto

No servus - jestli pan Kostelanský reprezentuje mínění větší části Slováků, bude to ještě veselé...

0 0
možnosti
FDW

Nejen Slováků, pane Žaloudku. To co tady napsal klidně podepíšu.

0 0
možnosti
RV

Snad kdyby i u nás proběhly nyní volby, potvrdilo by se, že Češi a Slováci k sobě mají pořád stejně blízko. To jenom naše politická reprezentace je opět jako kůl v plotě.

0 0
možnosti
Foto

Slováci jsou nám nejbližší, jsou,Slované, geneticky a kulturně příbuzní a přátelé se společně prožitým stoletím. v mlýnici eusaské jsme považováni za podlidi.

Nerozdělíte nás, "evropané" !

0 0
možnosti
JR

Že vy jste ten článek nečetl. Je celý právě o tom že nám Slováci nejsou historicky zase tak blízcí.

0 0
možnosti
LH

Horní Uhry, skalnatý ocas kamzičích Karpat, o který nikdo nestál, byly osídleny česky mluvícími kmeny, o které v úrodných částech českomoravské kotliny nikdo nestál. Podobně jako Sudety. Ty byly po odsunu osídleny česky mluvícími dobrodruhy, o které v úrodných nížinách Labe a Moravy také nikdo nestál. A v těchto vyloučených lokalitách žijí lidé, se kterými si moc nerozumíme. Jsou jiní. Možná časem splynou s tam parazitujícími vyvrženci z Indie, křivky porodností vědí své. To mluvím jen o Česku, Slováci to , na rozdíl od Merkelové, zvládli.

0 0
možnosti
Foto

O nic nejde, to jen Babiš zase pofňukává, protože je Slovák, no a Rajchl píše petice, aby byl víc vidět. Vztahy mezi ČR a SR jsou naprosto normální a dobré.

0 0
možnosti
DL

Hezký pokus. Ale pro mě je spíš postoj Česka překvapivý a nepochopitelný, protože válka na Ukrajině se nás objektivně vzato skutečně netýká.

0 0
možnosti
Foto

Nemáte pravdu, týká, národ, který zažil v minulém století dvakrát zotročení a vládu cizí mocnosti, dobře ví co znamenají Putinovy výkřiky a snahy. Kdo obětuje desetitisíce vojáků za dosažení svých imperiálních cílů, nemůže být hodnocen jinak.

0 0
možnosti
ET

Pro mě nepochopitelné úvahy. Neznám jiný národ, který by nám byl blíže. Pro pana autora to je asi národ evropský, který ovšem neexistuje. Takhle to dopadá, když se někdo nechá unést vášněmi.

0 0
možnosti
PH

P98e75t10r 52H24á51k

15. 4. 2024 6:25

???

Jaký mýtus? Jaké "rozcházení cest"?

Mám na Slovensku kamarády, jeden příbuzný a tři známí mají za manželky Slovenky, dva mí známí ze Slovenska žijí tady. Moje děti rozumí slovensky, aniž by se to musely učit. To si fakt někdo myslí, že kvůli tomu, že se někomu nelíbí výsledek slovenských voleb, tohle všechno zruší?

0 0
možnosti
PH

P55e13t92r 49H42á83k

15. 4. 2024 6:29

Mimochodem, před dvěma lety nám byli slovenští voliči dáváni za vzor, jak uvědoměle zvolili blondýnu, jak uvědoměle platí eurem a jak uvědoměle mají americkou základnu. Ráj na Zemi, vzor třetí největší. A najednou se "cesty rozcházejí" a "končí mýtus".

Uvědomujete si vůbec, co jste to za šašky?

Blbá otázka. Neuvědomujete. Jinak byste to nedělali ani za prachy.

0 0
možnosti
KV

Hlinka hnije, garda pije...

0 0
možnosti
MZ

To by mohlo byť, pretože gardisti nikdy nereprezentovali A. Hlinku ani ľudsky, ani politicky.

0 0
možnosti
JP

J40i40r30i 41P26i41l80n40y

15. 4. 2024 5:15

Češi a Slováci se v žádném případě nerozcházejí. To pouze aktivističtí politici dělají pupínky, aby se ukázali svým páníčkům jako poslušní pejsci. Normální lidi nic takového nedělají.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz