Pátek 19. července 2024, svátek má Čeněk
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

ČEŠI A SLOVÁCI: Konec mýtu

Slovákům rozpínavost Německa a Ruska pomohla k autonomii a jejich instinkty nejsou naladěny stejně, jako ty naše.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
PV

"Způsob, jakým Slováci vnímají Tisa a způsob, jakým Češi vnímají Háchu je diametrálně odlišný." - Pozor s Háchou, byl to vlastenec, který dělal co mohl. Vždyť i za to dostal poštovní známku.

0 0
možnosti
CS

Myslím , že názorový rozdíl mezi autorem a 70% občanů ČR je řádově větší než rozdíl mezi Čechy Slováky .

Když chceš cokoliv zničit hledej rozdíly , když chceš naopak něco vytvořit hledej to společné !

To platilo a platit bude !

0 0
možnosti
KK

Jo, moudrá slova.

0 0
možnosti
LF

L83a69c13o 52F47r28a90n32c

16. 4. 2024 9:14

Autor to píše proto, že tomu sám bytostně věří, nebo jen chce být originální, zviditelnit se. Článek je potom slátanina historických dat, ze kterých vyplývá falešný závěr, že Češi a Slováci si nerozumějí. Ve skutečnosti si rozuměli včera i dnes a budou si rozumět i zítra.

0 0
možnosti

Nadpis je: "Konec mýtu." O mýty přece vůbec nejde!

Přátelství mezi lidmi buď je anebo není... Se slovenskými lidmi nás odjakživa spojuje ... přátelství. Dnes nás ... možná... politika rozděluje, ale žádný mýtus to však není a přátelství se ... nu, nijak vážně nenaruší.

Opravdové přátelství zrušit nelze... Tady ... konec není...

0 0
možnosti
KK

Zrušit lze vrchnost. To by bylo skvělé.

0 0
možnosti

P44e86t56r 67Č26e82c55h

15. 4. 2024 19:09

"proto si v některých ohledech Češi a Slováci ve skutečnosti nikdy nerozuměli"????

To je bohapustý kec, pane Matušinský. Je pravdou, že si nikdy nerozuměli Pražáci s Žiliňáky a možná ještě s Banskobystričáky, ale Češi a Moravané se Slováky obecně si rozuměli vždy.. Ono jde stále o jedno a totéž. mezi Pražáky a Čechy obecně nelze dávat rovnítko v žádném případě. A stejné je to i na Slovensku v případě obyvatel Žiliny a Banské Bysrice, kdy mezi tyto a ostatní Slováky obecně rovnítko dával také nelze.

0 0
možnosti

Češi a Slováci jsou Přátelé, protože když se chtěli Českoslovenští Slováci Trhnout, Českoslovenští Češi neprotestovali a mnozí jim to, včetně mě, i přáli. Jakpak by to ale vypadalo, kdyby na ně Havel s Klausem poslali tanky a děla, kvůli Celistvosti? Když jde ale o Ukrajinské Rusy, najednou Celistvost a Válka vítězí. ...Rv

0 0
možnosti

P21e71t17r 93Č92e34c51h

15. 4. 2024 19:15

Proč zrovna posílat tanky, to jsou jen hloupé kecy. Stačilo využít čl. 1, odst. 2 ústavního zákona č 327/1991 sb (O návrhu na vystoupení České republiky nebo Slovenské republiky z České a Slovenské Federativní Republiky lze rozhodnout jen referendem) a vyhlásit v ČR a SR referenda o rozdělení společného státu. Pokud by i jedno z referend dopadlo ve prospěch rozdělení státu, byl by stát rozdělen. v roce 1992 však došlo k protiústavnímu rozbití státu a to konkrétně dohodou Klause s Mečiarem a následně posvěcením tohoto ústavodárnou mocí. Taková je pravda!

0 0
možnosti
LP

Jsem narozený v Československu, Slováky jsem vždy bral jako bratry, kteří hovoří trochu jinak. I moje děti rozumí slovensky! Nerad, ale přece jen jsem akceptoval rozvod společného státu a nikdy jsem n emyslel, že česká cesta je ta jediná a správná!? Ostatně, dvě třetiny voličů volily komunisty i když byli v "osudí" nekomunističtí kandidáti a raději poslali dvě opory diktatury, rozvědčíka a agenta? Komu my chceme radit? Za h;-€ysterii, kterou předvedla média vůči demokraticky zvolenému kandidátovi je odporná! A vůbec nezkoušejme, že se někteří diktátoři dostali demokraticky k moci! Je to sice pravda, ale okamžitě a střelhbitě demkratické volby zrušili! To na Slovensku hrozí? Opravdu?

0 0
možnosti

P64e13t65r 27Č83e87c27h

15. 4. 2024 19:17

Trochu jinak hovoří i Chodové, Hanáci či Ostraváci..

0 0
možnosti
TM

Skutočne veľmi zjednodušené až do nepravdivosti. Celý článok vychádza z epizódy voľby podĺa poniektorých Čecho nesprávneho prezidenta, poväčšine tí istí Česi nám prednedávnom závideli zvolenie pani Čaputovej za prezidentku. To sa u nás na Slovensku medzičasom vymenil celý národ? Vznik Slovenského štátu nám bol v 39 nanútený a v danej chvíli to bolo pre Slovákov najlepšie riešenie, inak by si Slovensko rozdelili Maďari s Poliakmi a oba štáty si aj tak zo Slovenska kus odtrhli. Že sme naďalej chceli žiť v spoločnom štáte, sme dokázali Slovenským národným povstaním druhým najväčším ozbrojeným vystúpením proti fašistom. Rozdelenie Československa v 93 spískali Klaus s Mečiarom. Na Slovensku osamostatnenie mala v programe iba SNS, ktorá získala 14 percent a ak by Havel vyhlásil referendum, hlasovali by sme za zachovanie federácie. Tož tak.

0 0
možnosti
PP

P74e90t40r 65P48a43v44e13l

15. 4. 2024 17:30

Nelžete, 17.7. 92 SNR vyhlásila Deklaraci o svrchovanosti Slovenské republiky. A tím bylo vymalováno. Klaus s Mečiarem už řešili jenom technické otázky rozdělení federace. A vyřešili je dobře.

0 0
možnosti
PB

P74e94t14e 19B30r22i34c31h

15. 4. 2024 16:08

Když už jste, pane Matušinský, vzpomínal české krále, mohl jste vzpomenout Přemysla Otakara II., zakladatele Königsbergu, dnes Kaliningradu.

0 0
možnosti
JP

Matušinský , nepiš hovadiny. Ve škole, na vojně i v zaměstnání byli vždycky Slováci mými kamarády, že se pod německou propagandou po roce 1990 odtrhli někteří "politici" pro vlastní prospěch do samostatné republiky, tak toho pak litovali, ale stalo se. Moje nebožka žena byla z Medzilaborců a vždy jsme se shodli. Naopak po nynějších volbách jim závidím, že si zvolili Fica a ty libtardí úchyly poslali dělat něco pořádného, zatímco doma máme fialový hnus, který čechy dovedli do postavení kolonie. Ty ale přemýšlej, proč to tady ještě máme!

0 0
možnosti
PB

P30e55t25e 29B41r90i30c63h

15. 4. 2024 16:11

Dodnes mnohým, zejména cizím lidem vadí, že jsme se se Slovenskem rozešli, aniž padla facka. Přáli nám rozchod typu Jugoslávie a dnes Rusko-Ukrajinský. Rv

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz