Sobota 15. 6. 2024Vít polojasno10 °C

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

  • Příspěvků: 368
  • Poslední: 7.6. 2020 9:57
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
A. Kelin 3.6.2020 23:59

Vážení páni redaktoři přílohy Orientace,

velice vám děkuji za zveřejnění článku „Kdo vlastně vyhrál světovou válku?“

Připomnělo mi to angažovanost pana exprezidenta v aktivitách thing-tanku „Dialog civilizací“ založeného a financovaného „generálem KGB v aktivní záloze“ Vladimírem Jakuninem, který udělal závratnou kariéru jako špion s diplomatickým krytím v OSN, v letech 1985-1991. Ten bývá v našich médiích mylně označován jako „přítel Vladimíra Putina“. Formulace a argumenty použité v článku jsou velice podobné formulacím používaných miliardářem Jakuninem. Jen mi zatím není jasné, zda se Václav Klaus ocitl ve správní radě Dialogu civilizací pro své názory, nebo zda byly jeho názory formovány Vladimírem Jakuninem. Mimořádná inteligence Jakunina a jeho schopnost využívat lidské slabosti napovídá, že je pravděpodobnější druhá varianta. Ostatně právě pro tyto schopnosti Putin odmítl nabídku premiéra Kasjanova, využít znalosti Jakunina ve vládě RF a raději mu nabídl možnost zbohatnutí mimo politiku v pozici šéfa ŘŽD. S dodatkem, že „...tento člověk si každého z nás omotá kolem prstu během čtrnácti dnů. Toho musíme držet co nejdál od politiky“. Leč ambice a IQ nelze tak snadno umlčet a tak vznikl na Rhodu zmíněný projekt Dialog civilizací, kam si Jakunin zval mj. i zahořklého „Důchodce z Vysočiny“, kterému posléze pomohl vyhrát prezidentské volby. Putin znervózněl a odstřihl Jakunina od penězovodu z RŽD. Leč pozdě. „Dialog“ je zaregistrován jako právnická osoba v Berlíně a působí na nové úrovni.

Zmíněný článek ilustruje starý poznatek, že dějiny píší vítězové a tak nejsou objektivní a pravdivé. Proto se z dějin nikdo nedokázal poučit a tragédie se opakují. Poučení je možné jen z dějin, které uvádí nejen fakta ale i příčinné souvislosti všech dějů a událostí. Takové dějiny ale zase vadí psychopatům u moci. Ilustruje to i perzekuce prof. Zubova, který spojil kolektiv 41 autorů, aby popsali tragedii Ruska XX. století z pohledu morálky a etiky. Ing Melichov je tlačen nezákonnými prostř

A. Kelin 4.6.2020 0:03

Ing Melichov je tlačen nezákonnými prostředky k likvidaci jeho muzea protikomunistického odboje. Téměř 500 soudních procesů, nezákonné věznění a ekonomická likvidace jej ale zatím nezastrašily. Putin v roce 2014 prodloužil zákaz přístupu k archivům KGB o dalších 30 let. Dědici vrahů se panicky bojí pravdy. Soudy postavené na lži nic neřeší. Čapkova povídka Poslední soud to ilustruje konstatováním, že vševědoucí Bůh nemůže nikoho soudit právě proto, že zná příčiny všech skutků a událostí. Proto nevynáší rozsudky. Pouze svědčí. Řešením je jen přiznání pravdy a poučení z dějin

A tak se v článku opět silně zjednodušuje. Hrdinové a zrádci. V závěrečném odstavci zaznělo: „Mimořádnost a výjimečnost německé viny .... je v tom, že se tehdejší genocida a vraždění staly oficiální státní politikou...“ Nějak mi tam chybí konstatování, že „mimořádnost a výjimečnost sovětské viny .... je v tom, že se tehdejší genocida a vraždění staly oficiální státní politikou“ dávno před příchodem Hitlera k moci. Že koncentrační tábory v SSSR měly násobně větší počet obětí. Už jen proto, že byly zřizovány od roku 1918 a rozpuštěny byly až reformním Gorbačovem v roce 1986. Důležité je zveřejnit, proč se miliony rudoarmějců vzdaly v prvních měsících války, proč nechtěli bránit zločinný režim a proč naivně věřili, že je Wehrmacht osvobodí z nevolnictví. V jak bezvýchodné situaci se ocitli ti, kteří se dostali do zajetí kvůli neschopnému velení, protože kvalifikované velitele nechal před začátkem války Stalin popravit. Podle jeho rozkazu se měli obklíčení vojáci sami zastřelit. Jinak se stali zrádci a jejich rodiny byly perzekvovány. Problém byl v tom, že se často ani neměli čím zastřelit, protože neschopní byli i dodavatelé střeliva. Označit je od stolu a z bezpečí 21. století jako zrádce, aniž bychom se někdy ocitli v jejich situaci mi připadá nechutné.

Prvního června před 75 lety byly Brity v Lienz vydány k likvidaci či deportaci do gulagu desítky tisíc kozáckých rodin. V Judenburgu kágébáci několik dn

A. Kelin 4.6.2020 0:06

Prvního června před 75 lety byly Brity v Lienz vydány k likvidaci či deportaci do gulagu desítky tisíc kozáckých rodin. V Judenburgu kágébáci několik dnů pálili důstojníky v pecích železáren. B rity slíbený politický asyl byl odmítnut kvůli nátlaku Stalina se zdůvodněním, že život jednoho Brita má větší hodnotu než život tisíce „nějakých Slovanů“. Poučné.

Tím nejpodstatnějším je to, že denacifikace Německa proběhla, leč debolševizace Ruska, (ani jeho kolonií) se nekonala. A tak i nadále po celé zemi stojí pomníky hromadným vrahům a dědici KGB slouží novým vlastníkům země, kterou pomáhají rozkrádat. Léčení příznaků nemocné společnosti je málo účinné. Místo symptomatické léčby je nezbytná léčba kauzální. To platí i pro naši zemi. Na lži a překrucování pravdy se nic dobrého postavit nedá. A pokud peníze a zisk za každou cenu budou dál stát nad slušností, morálkou a etikou, nic dobrého nás nečeká.

Alexej Kelin

Spoluautor Dějin Ruska XX. století a účastník VII. Zasedání Valdajského klubu.

J. Zaorálek 4.6.2020 8:10

Souhlas.

Z. Mikulášek 4.6.2020 16:46

Denacifikace Německa sice proběhla, ale na papíře. Tisíce esesáckých zrůd a válečných zločinců dožilo spokojeného stáří doma, nebo ve službách CIA a nebo byli potichu "odklízeni" do Jižní Ameriky a to i přes protesty jejich obětí. Takže milej pane o nějakém vyrovnání se s minulostí nemůže být řeči.

A. Kelin 4.6.2020 17:45

Nicméně dnes nikoho v Německu nenapadne vychvalovat ideu nacionálního socializmu, omlouvat koncentrační tábory, stavět pomníky Hitlerovi a dalším nacistickým celebritám, pojmenovávat po nich ulice, náměstí a města, umisťovat na veřejných budovách a vlajkách hákové kříže atd. V RF se všechno tohle děje. A to bylo obětí bolševické ideologie mnohonásobně víc.

Z. Mikulášek 4.6.2020 19:30

To je sice smutné, ale je to čistě záležitost Ruska a Rusů. Pokud vím, tak Putin má dlouholetou podporu obyvatelstva, o které se lídrům států na západ od Ruska může jenom zdát. Stalinovy čistky v SSSR nesnesou srovnávání s řáděním Němců v Evropě právě proto, že se týkaly jenom obyvatel SSSR. Cynicky řečeno Stalin vraždil svoje na svém území a nás se sovětský bolševismus sotva dotýkal. Zatímco německý nacismus rozvrátil a zničil celou Evropu a v případě jeho vítězství bychom si tady určitě my dva tak pěkně nepovídali.

B. Carina 7.6.2020 8:45

Pane Mikulášku,

nemyslím si, že by to ("adorace "munulého Sovětského svazu a jeho doby ze strany Ruska a Rusů dnes), byla čistě jejich záležitost. Na to to bylo příliš velké zlo a příliš nedávno. Týkalo se celého postválečného světa a ten s ním vedl válku. Podivně studenou a zastupně horkou až k "podivnému" vítězství.

Podobně jako reflexe období Rudých Khmérů Kambodžany není čistě kambodžskou záležitostí. Ovšem totéž (vyrovnání se) s obdobím vysoké korupce v nějakém státě (a že jich je), již považuji za věc jeho občanů.