30.9.2023 | Svátek má Jeroným, Ráchel


SOUTĚŽ: Velká novoroční soutěž s Avatarem, nakladatelstvími a Sardenem

18.12.2009 0:05

AvatarTOPlistUf! To to trvalo, co? Po dvanácti letech od megalomanského Titanicu se do hry opět vrací režisér James Cameron s Avatarem. Jelikož redaktoři Sardenu na Cameronových filmech vyrůstali, rozhodli se mu vzdát hold v podobě velkého testu, na jehož konci čekají knihy ze žánru military scifi…

Klání o ceny jsme přejmenovali z původně "vánoční" na Velkou novoroční soutěž. Soutěžní uzávěrku jsme stanovili na 31. prosince 2009. Pojďme se podívat, o co si můžete zahrát.

Nakladatelství Plejáda poskytlo do soutěže výtisk dobrodružného románu Fragment. Argo přidalo Lukjaněnkova Lorda z planety Země. Triton-book zase military Poručík. Od Fantom Printu je tu výtisk Neochvějného. Straky na vrbě nabízejí román Semper fi a od Baronetu hrajte o klasicky laděný Poslední teorém. Na obálky románů se můžete podívat na konci tohoto článku.

Pravidla jsou opět jednoduchá. Odpovězte správně na níže uvedené otázky do 31. prosince 2009. Odpovědi zašlete na náš redakční e-mail sarden@pagiserver.cz a do předmětu nezapomeňte uvést "Soutez s Avatarem". Z došlých odpovědí vylosujeme šest výherců.

Pokud budete mít zájem o některou z knih více, než o ostatní a štěstí při losování bude stát při vás, můžete si svůj výběr zkusit zajistit doložením pořadníku z výše uvedených knih. Pokud vás tedy vylosujeme v tahu jako prvního, dostane knihu, kterou uvedete na prvním místě. Druhý taktéž, pokud knihu již neobdržel vylosovaný před vámi, atd.

Soutěžní otázky:

  1. A začneme jak jinak než klasikou. Víte, jaký autor napsal kultovní military sci-fi Hvězdná pěchota?
  2. A u Hvězdné pěchoty ještě zůstaneme. V roce 1997 se dočkala filmového zpracování. Zajímalo by nás, kdo byl jejím režisérem.
  3. Mariňáci, Semper Fi, Carpe diem. Všechny tyto knižní hity spojuje jméno jednoho autora military sf. Kterého? Mimochodem, víte jaké je jeho dvorní nakladatelství? A jak se jmenuje jediná povídka, kterou má doposud na svém kontě?
  4. Kromě onoho autora, jehož jméno jsme chtěli vědět předchozí otázce, píše v České republice military sf také Tomáš Bartoš. Kromě úspěšných Žoldnéřů má na svém kontě také jeden díl Agenta JFK. Chceme vědět jeho pořadové číslo a název.
  5. A od království literatury se přesuneme zpět do světa filmu, konkrétně k mistru Cameronovi, který je v tomto testu hlavní hvězdou. Víte čím se James Cameron živil před tím, než začal točit filmy?
  6. Po Terminatorovi natočil Cameron jistý film, kterým přispěl do slavné sci-fi série. Chtěli bychom vědět, jak se onen film jmenoval, v kterém roce vznikl a který neméně slavný režisér natočil předchozí díl?
  7. Který film natočil James Cameron podle vlastní povídkou, kterou napsal coby mladý student základní školy?
  8. O božskou hudbu k Avatarovi se postaral známý skladatel James Horner. Zajímalo by nás kolikátá je to jeho spolupráce s Jamesem Cameronem a na kterých dvou předchozích snímcích spolupracovali?
  9. A na závěr trocha počítání. Víte kolik Oscarů získal Titanic – poslední Cameronův film?

Fragment Warren FahyLord z planety Země Sergej LukjaněnkoPoručík Rick Shelley

Neochvějný Ztracená flotila Jack CampbellSemper Fi Robert FabianPoslední teorém Arthur C. Clarke Frederik Pohl

Martin Stručovský, Jan Pechanec


Přijďte si popovídat na nový Sarden
Denně několik článků s obrázky, které zde nenajdete. Denně mnohem více možností a zábavy. Denně diskuze s přáteli i oponenty. Denně možnost dám najevo redaktorům a ostatním čtenářům, které texty stojí za to číst... více... 

Členství vás nic nestojí, naopak můžete něco získat. Čtěte více...