23.9.2021 | Svátek má Berta


FILM: Babylon A. D.

25.3.2010 0:05

Recenze: Babylon A.D. - 40%TOPlist

Postapokalyptická Evropa. Postapokalyptický drsoň Turop (Vin Diesel) je naverbován postapokalyptickým bossem (Gérard Depardieu, ten co v traileru říká "I need a smuggler"), aby propašoval do Ameriky krásné děvče, ve kterém se skrývá jediná naděje postapokalyptického lidstva. Naděje na něco.

Francouzský režisér Mathieu Kassovitz (Purpurové řeky) natočil tento film jako svůj první velkorozpočtový americký počin (předtím natočil lacinou Gothiku). V průběhu dlouhého natáčení se pohádal se společností 20th Century Fox, veřejně se od filmu distancoval a Foxové film sestříhali podle svého. To všechno je na něm velmi vidět.

Občasné slušně řemeslné (ale spíš videoherně nadsazené) scény v náhodných intervalech vyšperkovávají děj, který nedává nejmenší smysl a náhodně se v něm potkávají a zabíjejí postavy, které nedávají nejmenší smysl. A má naprosto pekelný konec.

Za zmínku pravděpodobně stojí i fakt, že film se natáčel už někdy před 3-4 lety, premiéru měl v roce 2008, v lednu 2009 vyšel na DVD a v dubnu 2009 vyšla "režisérská edice", která pravděpodobně je o něco lepší než "normální edice" (tj. ta, která teď jde do našich kin).

Jde o ideální film ke sledování při různých večírcích a podobných akcích, kdy chcete, aby vám něco audiovizuálního běželo v pozadí, občas se tomu chcete zasmát, ale nehodláte tomu věnovat soustavnou pozornost

Mírné bonusové body za skutečnost, že se natáčelo z velké části v ČR a ve filmu vidíme, jak byl ve skutečnosti zničen Průmyslový palác na pražském výstavišti.

Převzato z filmového blogu Františka Fuky FFFILM.fuxoft.cz. FFFilm, jehož autorem je František Fuka, podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Nezasahujte do díla 3.0 Česko.

František Fuka


Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Přijďte si popovídat na nový Sarden
Denně několik článků s obrázky, které zde nenajdete. Denně mnohem více možností a zábavy. Denně diskuze s přáteli i oponenty. Denně možnost dám najevo redaktorům a ostatním čtenářům, které texty stojí za to číst... více...

Členství vás nic nestojí, naopak můžete něco získat. Čtěte více...