Úterý 23. července 2024, svátek má Libor
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

VOLBY: Také se stydíte, že volíte Babiše?

Zvláštní věc. Kdyby volební preference odpovídaly tomu, jak se ke své volbě vyjadřují lidé v médiích i v docela běžné komunikaci, bylo by po dramatu, neboť bychom očekávali drtivé Pavlovo vítězství. Ale tak to není.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
PH

P11e27t21r 40H34á94k

28. 1. 2023 9:33

Vy jste si fakt nevšiml, že se vás ti lidé bojí?

Že se bojí nenávisti ze strany vašeho tábora, dehonestace, výhružek? Jo, jasně, Vy jste si nevšiml, že by někdo vyhrožoval. Ani jste neslyšel, že mají nesouhlasící "dostat na budku". Nevšiml jste si soudů a vyhazovů z práce.

Dovedli jste to tak daleko, že se lidé bojí otevřeně projevit názor odlišný od vládního, mají-li co ztratit. A chystáte se to dovést ještě dál.

Tak si to užijte. Ale vaše děti v tom, co nastolujete, budou muset žít, a vaši vnuci ten strach jednou odhodí a nesvobodu vámi instalovanou smetou.

0 0
možnosti
FK

Když bude presidentem Babiš (jako že asi nebude), tak se bude o něco snažit, bude chtít něco ovlivňovat, má to prostě v genech, jakkoliv to někomu může vadit. Zato Pavel bude viděn pouze při slavnostních příležitostech, důstojný, krásný a vážný, vždy bude pronášet moudré fráze. A média budou vzdychat, jaký že to je rozdíl proti hulvátskému Zemanovi nebo arogantnímu Klausovi, a budou děkovat bůhví komu za to, že to Babiš projel. Jenže my starší jsme už takovou umělou jednotu zažili a víme, jak je to nebezpečné. Jenže to už bude třeba pozdě.

0 0
možnosti

P79e73t73r 11Č24e12c95h

28. 1. 2023 9:34

Asi máte pravdu, bohužel.

0 0
možnosti
VK

Babišovi voliči chtějí někoho kdo se vyzná v ekonomii, nejrůznějších penězovodech a postará se o růst jejich životního standartu. Ještě důležitější je bezpečnost a to dává plus generálovi protože nás ochrání před zlým Putinem. Volí ho hodně majetní a lepšolidé které správně vyjmenoval autor článku. Mládež dá také asi přednost statnému vojákovi před plebejským miliardářem.

0 0
možnosti
TN

T56o10m72a54s 61N36o95v75y

28. 1. 2023 9:29

O růst vašeho standardu byste se měl postarat hlavně vy sám.

0 0
možnosti
FDW

Schwarzenberg, Drahoš či Pavel jsou dokonalou ukázkou konformity. Konformity s vládou. Nemám na mysli provinční vládu v Praze, ale skutečnou vládu v Bruselu resp. ve Washingtonu. Dva ze jmenovaných byli dokonale konformní i s tou předchozí vládou v Moskvě a kvalifikace toho třetího je zase pouze to, že je to "kníže". Pro svobodomyslného člověka dokonale odpudivé osobnosti. Mentalita lokaje sloužícího na zámku, který opovrhuje poddanými lopotícími se v podzámčí. :-P

Nemalá část našich "elit" má tuto povahu a tito ubožáci si nic než pohrdání nezaslouží. :-P

0 0
možnosti
KA

K77r87e50i37d97l 40A93.

28. 1. 2023 9:58

Máte pravdu. Oproti konformnímu Pavlovi je Babiš doslova rebel.

0 0
možnosti

P78e22t85r 68Č49e33c93h

28. 1. 2023 9:12

Sám se svým článkem, pane Turnere, ředíte meti ty, kdo nežádoucím způsobem, ba dokonce nedovoleným způsobem, během neukončené volby preferujete a vyzdvihujete jednoho z kandidátů. Prezidenta totiž volí všichni občané a ti mohou být takovými články ovlivňováni a ovlivněni, což rozhodně může přispět k někým žádanému výsledku volby. Takovýto přístup je nutno zásadně odmítnout Prezidenta totiž volí všichni občané a jakékoliv jejich ovlivňování z kterékoliv starny je nežádoucí. Na tom nežádoucím stavu se ovšem přímo podílejí všechna média, která zveřejňují názory premiéra, prezidenta či předsedy té či oné politické strany nebo hnutí, toho či onoho herce nebo zpěváka. To je přímé a hlavně nažádoucí ovlivňování. Pokud by média zmiňovala názor nějakého Fialy, nějakého Zemana, Rakušana, Jurečky, Polívky, Svěráka, Čecha, Turnera a nebo Jana Nováka, bylo by snad vše v pořádku. Pokud však média zveřejňují v případě tajné volby koho bude volit premiér Fiala, prezident Zeman nebo jakýkoliv jiný funkcionář, to už v pořádku není, protože to lze nazvat jen jako nežádoucí ovlivňování přímé, většinové a tajné, demokratické volby.

0 0
možnosti
KN

A co tomu říká Švýcarská demokracie?;-D

0 0
možnosti
TK

Podporovatelé 5kolky volí vládního kandidáta a ti ostatní toho druhého. To můžete proklamovat cokoli chcete, ale takhle to na 90% je.

0 0
možnosti
KA

K85r34e67i58d44l 55A31.

28. 1. 2023 9:59

Doufám, že ne. Pokud by to tak bylo, pak by musel vyhrát Babiš.

0 0
možnosti
VC

Nejen autor by se měl zamyslet nad termínem povrchní.

A ano pana Drahoše mohla volit inteligence, ale především její povrchní část. Povrchní burani volí někoho kdo je napovrch jako oni, to Drahoš není. Nepovrchní "burani" co byli někdy ve Francii by nevolili někoho kdo podepsal výzvu proti odmítání cizinců ze zaostalých zemí. Nepovrchní inteligent pak bude volit Drahoše z nějakých důvodů, a, nebo Zemana.

Nepovrchní "buran" co se na něj povyšují povrchní intelektuálové, nebude mít intelektuály rád stejně jako buran povrchní.

Co se týká Pavla a Babiše, tam to není tak jednoznačné jak u voleb Zeman a Drahoš. Snad je, že povrchní intelektuálové Babiše nesnáší.

0 0
možnosti

P16e52t27r 63Č31e75c68h

28. 1. 2023 9:20

Oni "povrchní burani" nevolí toho, kdo je jako oni, paneCirkvo, ale toho, kdo jim je médii a politiky doporučen a nebo toho, kdo je jimi vyzdvihován v předvolební kampani. Nepovrchní lidé a neburani volí toho, koho znají či toho, o kom si sami získali informace Informace zejména o tom, kým a jakým byl kandidát v minulosti, co důležitého sám vykonal a co konkrétního za ním stojí. Rozhodně ne podle toho, koho jim doporučují novináři, politici, herci, zpěváci a nebo kdokoliv jiný, obecně známý. Od toho totiž je a má být celý volební systém tajný.

0 0
možnosti
TN

T94o40m39a22s 43N37o46v68y

28. 1. 2023 8:50

Bureš, tiskovka po prvním kole. Napřed pogratuloval, slíbil slušnou kampaň a za pět minut už lhal o válce a o vítání tanků v 68.

Tak dostal, i se svými příznivci, na hrubý pytel pár hrubých záplat a teď tu jeho Fan Club brečí, jak to bylo agresivní a tvrdé, nespravedlivé.

Mám vás politovat, chudinkové? Pofoukat bebí?

0 0
možnosti

P22e94t27r 18Č95e14c61h

28. 1. 2023 9:28

JEDINÝM, KDO U NÁS OČIVIDNĚ LŽE JSOU TÉMĚŘ VŠICHNI POLITICI A ZEJMÉNA NOVINÁŘI A TELEVIZNÍ A ROZHLASOVÍ MODERÁTOŘI. NEVYJÍMAJE OVŠEM TY HERCE, ZPĚVÁKY A JINÉ ZNÁMÉ OSOBY (NIKOLIV OSOBNOST), KTEŘÍ SVÉ NÁZORY VEŘEJNĚ HLÁSAJÍ. V podstatě jde o to, že volba prezidenta je přímá a tajná a nikomu není nic do toho, koho bude volit někdo jiný. A přesně tomu se naše předvolební kampaň příčí.

0 0
možnosti
ET

Pan autor asi opravdu žije ve velké městské bublině, jinak si tuto úvahu vysvětlit neumím. Protože se míra nenávisti a nerespektu zvyšuje přímo úměrně s dosaženým vzděláním a s levicovostí světonázoru, tak se nedivím, že ve městech dost lidí, co volí Babiše, raději mlčí. Na venkově je tento problém podstatně menší. A vůbec nechápu rozpoložení autora k psaní takových úvah. Mít prezidentem komunistického funkcionáře, skoro-rozvědčíka, a k tomu ještě generála (o první dámě nemluvě) tedy žádný důvod k radosti není. Spíše mě zaplavuje pocit studu a chápu ty, co k volbám z těchto důvodů nešli.

0 0
možnosti
MK

Ten vztah mezi mírou nerespektu a vzdělání je přesně opačný. A venkov nejspíš znáte jen z televize. U nás na malé vsi je to o dost jinak, než píšete.

0 0
možnosti
PP

P85e33p53a 22P22e54p80a14x

28. 1. 2023 8:49

Autore vpodstatě urážité velkou část společnosti a ani vám to nepříjde divné, osobně si mnohem více vážím popelářů kteří za každého počasí odvezou odpadky než nějakého užvaněného intelektuála, kteří se nám očividně přemnožili. Zcela jste opominul fakt, že mnoho lidí volí Babiše pouze proto, aby nevolili poskoka Fialy.

0 0
možnosti
MK

Ale i naopak. Znám dost lidí, kteří nemají k Pavlovi absolutně žádný vztah, ale volí ho aby nebyl zvolen Babiš.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz