Úterý 23. července 2024, svátek má Libor
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

VOLBY: Také se stydíte, že volíte Babiše?

Zvláštní věc. Kdyby volební preference odpovídaly tomu, jak se ke své volbě vyjadřují lidé v médiích i v docela běžné komunikaci, bylo by po dramatu, neboť bychom očekávali drtivé Pavlovo vítězství. Ale tak to není.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
FN

Autor se snaží vyložit v souladu s médii a pražskou kulturní frontou, že Pavla podporují lidé mladí, vzdělaní, bohatí, vykoupaní, slušní a provládní. Naopak Babiše lidé hloupí, nevzdělaní, neúspěšní, špinaví, vulgární a protivládní. Tak nějak se ty lůzry snaží omlouvat, že ve své blbosti nevědí co činí. Také se domnívá, že lidé volící Babiše se za svoji volbu stydí a proto neříkají pravdu. Ve skutečnosti je to tak, že voliči Pavla jsou tak agresívní a ve své netolerantnosti tak nenávistní, že jejich známí a příbuzní, kteří si je nechtějí znepřátelit, raději volbu zatajují. Příznivci Pavla pořádali na shromážděních svého soupeře pouliční kravály, řvali, pískali, troubili, mávali vulgárními transparenty, kradli reproduktory a provokovali srážky. Na Pavlových předvolebních mítincích byl klid. To je ten rozdíl, který není schopen fanatik pochopit.

0 0
možnosti
FS

Bohužel to, že část "tajných" voličů dává svůj hlas vulgárním politikům z důvodu opovržení elitami nebo své neúspěšnosti v životě, je pravda. Vyvěrá však na povrch jistá plebejskost našeho národa. Již v 1. republice byly v nižších vrstvách odvrhovány manýry společenského chování elit. Vždyť komunistů bylo u nás snad nejvíce v Evropě a to bohužel přetrvalo i dlouhá desetiletí. Listopad to narovnal velice málo, neboť nastupuje generace nevychovaných rodičů, takže mladí se mohou zlepšit hlavně vzděláváním a komunikaci s lidmi velmi vzdělanými ( i tam jsou však jisté meze ).

Nechápou, že náš zastupitel by měl být nejen schopný politik, řečník, podnikatel, ale měl by by být pokud možno také noblesní. Ovšem bohužel pod tímto pojmem si mnozí nedokáží nic představit. Doufám, že jistá míry noblesnosti se dostaví volbou nového presidenta.[>-]

0 0
možnosti
Foto

Myslel jsem si, že to bude skutečně o tom, že se lidé bojí přiznat, že podporují Babiše, protože je netolerantní podporovatelé toho jedině správného kandidáta agresivně dehonestují. Myslel jsem, že se dočtu něco o tom, že je to špatně. Ne, autor se projevil právě jako ti, kvůli nimž mizí svoboda projevu a slova, kvůli jejichž nenávisti a lynčovací mentalitě se lide bojí říci, co si myslí.

0 0
možnosti
PH

P44e22t60r 95H48a69n

28. 1. 2023 8:27

A ono je to o tom, že se lidé bojí přiznat, že podporují Babiše, protože, se za to stydí. Na rozdíl od vás, který se nestydíte. Na rozdíl od vás, kterému Babiš imponuje, protože... proč vlastně?

0 0
možnosti
JK

J80a73n 45K82a13r36z50a

28. 1. 2023 7:10

Je celkem pochopitelné, že někteří voliči svou volbu tají, když stojí proti fašizující nenávistné úderce.

0 0
možnosti
TN

T72o80m40a74s 68N26o85v81y

28. 1. 2023 7:30

Oh, vy ublížené chudinko. Kňů kňů kňů.

0 0
možnosti
MB

Voličom Pavla: Když politici už neusilují o mír, znamená to, že chystají válku, o které již rozhodli... Heinz Guderian.

0 0
možnosti
RL

Ale my jsme přece ve válce!

Se Sovětským svazem! Na obou stranách! ;-D

0 0
možnosti
RL

Ne, stydím se, že volíte komouše, soudruzi. :-P

Ale jo, kvůli tomu jsem v 89. zvonil klíčema, abyste tu možnost měli. Vybrali jste si. Na mě to ale neházejte, soudruzi. :-P

0 0
možnosti
KA

K48r40e86i68d25l 74A74.

28. 1. 2023 6:27

Autor je asi inteligentní, ale přesto nechápe a klíč k jeho nepochopení je přímo v článku.

Lidé, kteří volí Babiše natajno se k tomu nehlásí, aby se vyhnuli agresivitě Babišových skalních odpůrců, s nimiž se nedá povětšinou rozumně diskutovat. Platí to nejvíc tam, kde má generál dominantní podporu.

Elity podporují Pavla? :) Prakticky všichni, kterých si nějak vážím pro podnětné názory a někteří z těch, co řadím do kategorie, že si za něco zaslouží respekt, Pavla nijak veřejně nepodpořili. Hodně z nich nevolí a někdo to dá nepříliš ochotně Babišovi: Kuras, Keller, Drulák, Zeman, Klaus, Kocáb, Hampl, možná i Kechlibar.

0 0
možnosti
MB

Kto v Green Deale "nevidí stršiaka" likvidujúceho industriálnu Európu, je buď blbec. alebo agent Great resetu.

„Evropa se zbláznila. Po agresi Putina je potřeba přehodnotit Green Deal. Green Deal ohrožuje Evropu, ohrožuje průmysl,“ řekl následně ve svém delším monologu Babiš, otázka přitom směřovala na zaměstnanost a umělou inteligenci. „To podporujeme,“ řekl Babiš.

„Neviděl bych v Green Dealu strašáka, je škoda, že ho tak démonizujeme. To samotné spojení – mnoho z občanů ani nezná ten obsah, ale ví, že je to špatně. Když se ale s občany začnete bavit o tom, že je to soubor o ochraně životního prostředí. Otázkou je, zda k této otázce postupujeme pragmaticky nebo dogmaticky,“ sdělil Pavel.

https://cz24.news/posledni-debata-pavel-je-pro-green-deal-zaznelo-na-co-se-jeste-nikdo-neptal/

0 0
možnosti
JU

J95a41n 63U38r52b46a20n

28. 1. 2023 6:08

Velmi dobrá analýza.R^

0 0
možnosti
Foto

Pane Turnere, přesně kvůli takovým namyšleným lidem jako jste vy, lidé Babiše volí.

0 0
možnosti
IP

I95g25o34r 69P96á19v84e92k

28. 1. 2023 6:15

Stručné, jasné - R^

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz