14.12.2019 | Svátek má Lýdie


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

 0
Jste přihlášen jako


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.

Zbývá 2000 znaků nebo 10 odstavců.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
23.1.2009 8:32

Re: kam se zase cpe Neff?

takze v cechach nakoniec nejdu stavat radar, ale obriu mikrovlnku s vykonom 10MW

urcite tym chcu dosiahnut to globalne oteplenie co si vymysleli, vsak? :-D

odproucam prestudovat rozdiel medzi radarovou a mikrovlnou frekvenciou a k tomu pribrat pojmy ako rezonancna frekvencia... mohlo by to zopar veci objasnit aj tebe ako odbornikovi

4.7.2008 10:18

Ten blábol René Bartoška

Jsem četl už před rokem a společně s kamarádem fyzikem jsme ho rozcupovali tak, že z něj nezbylo skoro nic. Prostě je to jedna lež na druhé, pouze používá pseudovědecké termíny, aby na neznalé lidi udělal dojem.

Jestli budu mít čas, dodám sem svoje poznámky, ale je jich docela dost, prostě prakticky všechno z toho dílka je buď zcela překroucené, nebo je to přímo lež.

3.7.2008 23:25

Re: Re: Re: Nemluvíte pravdu, pane Neffe

Tedy toto je za sto bodov! Je to sice starý příspěvek, ale měl by být využit v nějaké reklamě. Mgr.jouda, známý to jedi, má starosti: přes obzor se přehoupla raketa, kterou se zájmem sleduje ale je  znepokojen, zda "paprsek" (radary vysílají paprsky? to snad ani u pana J.M.Trosky!) radaru míří dost vysoko. Dole totiž choděj lidi a raketa koneckonců dopadne někam k imperialistům, tak co!

V té reklamě se z rakety vyklube lahváč dobře vychlazeného protivínského piva.

3.7.2008 21:15

Re: Re: Fasista Neff

Takže na to, aby někdo vyjádřil svůj názor, potřebuje být v nějaké škatuli ... a pokud ne, ty ho do ní strčíš, primitive.

3.7.2008 21:14

Komedie

Mistr Neff ví, co píše... Otázkou je, zda si počas psaní takového článku alespoň jednou přizná, že je zaujatý.

6.1.2008 17:24

Re: Re: Nemluvíte pravdu, pane Neffe

Jak moc 'nahoru' bude muset mířit paprsek radaru, aby detekoval raketu

už když se přehoupla přes obzor, a tedy s dostatečným předstihem ?

Bude to dostatečně 'nahoru', aby neohrožoval i ty obyčejné lidi, kteří

si dovolují chodit v okolí po povrchu země?

10.8.2007 13:58

Re: Fasista Neff

udělal ses bolševiku? :o) své rajcovní představy nám tu nemusíš vykreslovat tak detailně

8.8.2007 1:26

Re: Re: A abyste měli o čem přemýšlet

Takže ještě jednou pro blbý a jasně: dejme tomu, že mám vysílač na frekvenci asi 2GHz (2.4 GHz je třeba WiFi a vysílá v miliwattech). Jeho koncový stupeň je schopen do umělé zátěže (pro blbý "do odporu") dát 1500W a jeho účinnost je asi 50% takže příkon je asi 3kW! To jste na příkonu elektrické trouby, například! Kdybych ten signál pustil do do vertikálního dipolu, bude (zjednodušeně) vyzařovat 1500W každým směrem od ní. Já použiji ovšem např. parabolickou anténu a ta celý výkon koncentruje do jednoho směru a to tím užšího a s tím vyšším výkonem, čím má větší zisk! Použiju tedy anténu se ziskem 30dB a kus kablu Aircom. Po odpočítání ztrát v kabelu a jinde se zjistí, že v daném jednom směru je vyzářený výkon asi 500 až 700kW! A tak se taky bude chovat!

16.7.2007 17:43

Re: Smutné předstvení

Milý pane "Kolemjdoucí" pokračujte v chůzi. Ani se nezastavujte...:-)

12.7.2007 23:36

Fasista Neff

Dnes uz je jasne, ze svetu vladne ekonomicky fasismus USA, Israel a UK... A pani Havel, Vondra.... a ti dalsi tzv. disidentni, vcetne pana Neffa jsou placeni za svoji "praci" z USA. Kalejte slinty pro hloupe lidi, soudruzi fasisti Havle, Neffe, Vondro...., kalejte a kalejte, smrdite na sto honu, ale USA se zhrouti stejne jako predchozí ŘÍŠE... a s nimi snad chcipnete i vy, lumpove, zlodeji a vrazi....

20.6.2007 12:27

Re: Re: Americká základna v Čechách 3

Neber si do huby americký kongres, ty česká tlamo!!!

19.6.2007 17:11

Re: Nemluvíte pravdu, pane Neffe

No, pane starosto, nevím jak moc vážně mohu brát vaše odborníky, když srovnávají GMD s prastarými S-75 ze 60. let.

To mi přeci jen připadá jako dost nehezká manipulace.

Jediným faktorem limitujícím GMD je v součastnosti to, že jsou postaveny na bázi ICBM Minuteman - ale ty se nezačnou startovat ve chvíli, kdy se cílová/útočící IRBm přehopune přes horizont XBR, ale ve chvíli, kdy SBIRS low detekují odpal. A to dá GMD ty 4 minuty, které potřebují k tomu, aby mohly ochránit ČR.

19.6.2007 17:00

Re: Re: Re: Lež na lež

Ach jo.

Vidí tak maximálně za optický horizont (jestli jste měl na ymsli tohle) protože ten radarový je o něco dále.

Ale aby mohl radar vidět za horizont, musel by využít odrazu ne od atmosféry, ale od ionosféry - což je vodivá vrstva.

Jenže aby se mohl odrazit od ionosféry, musel by pracovat na frekvenci okolo 30MHz - zatímco on pracuje na frekvenci 10 GHz.

Sám snad uznáte, že ty frekvence jsou přece jen poněkud rozdílné.

20.5.2007 18:13

Re: Americká základna v Čechách 2

Války jsou super bysnys - to je vidět na americké ekonomice, jak "prosperuje" válkou v iráku(Y)

20.5.2007 18:08

Re: Už napsal zvací dopis ?

Rusko nechodí na požádání - Rusko chodí nepozváno. Sami se bránit nikdy nedokážeme a pokud jsou USA naši spojenci, kteří nás budou chránit v případě války, pro vyrovnanost spoluráce by se přeci slušelo nabídnout něco, co zvýší bezpečnost našich spojenců... ne?

20.5.2007 18:05

Re: Re: Lež na lež

Radar typu, který bude u nás "uvidí" i za horizont. Využívá se při tom odrazu paprsku v atmosféře (tu technologii přesně neznám) - to jenom na doplnění.

20.5.2007 17:57

Re: Nemluvíte pravdu, pane Neffe

Kdybych seděl na anténě televizního vysílače bylo by to taky zlé. Zajímalo by mě, kdo by létal někde na obloze ve vzdálenosti 8 km jen tak (mával by křídly), když nebude umožněn přelet letadel v těsné blízkosti radaru. Signál se totiž nešíří při zemi (to by byl ten radar nanic). Četl jsem s vámi dva rozhovory a v obou jste si stihl několikrát protiřečit (včetně toho, že jste odborník). A co se týká odbornosti pana Topolánka, zdá se, že jste absolutně nepochopil fungování demokracie a její smysl. Politik nemusí být odborník na transplantace, aby mohl být ministrem zdravotnictví, stejně jako pan Fejk nemusí vědět nic o zvířatech, aby vedl pražskou zoo. Politik je pouze manager, který odborníkům velí a bere od nich informace. Mimochodem poté co se vrátila výprava zastánců i odpůrců radaru z návštěvy jedné z již vybudovaných stanic, odpůrci změnili své stanovisko, to na vás nezapůsobilo? A hlavně - když posloucháte odborníky, jmenujte nějaké nezávislé odborníky které posloucháte. Neplatí vždy že vox populi, vox dei. Když uděláte referendum o tom, zda mají být nulové daně, jistě takový názor najde spoustu zastánců, i když je to blbost. Vládu si volíme proto, aby sehnala odborníky na věci, kterým nerozumíme a to pan topolánek dělá.

19.5.2007 20:04

Re: Lež na lež

To je snadné, milý Watsone: XBR se samozřejmě nezapíná před startem rakety. On dokonce ani nevidí za horizont.

O startu IRBM/ICBM ho informují satelity systému SBIRS low, s reakční dobou DO 20 sekund. Díky nim je pak letící střela přibližně sledována přehledovými radara s větší vlnovou délkou, a data z těchto radarů pomáhají nasměrovat XBR jakmile se střela přehoupne přes jeho obzor.

Dále - nevím, co si mám představit pod pojmem "severozápadní EA", ale asi do ní patříme - protože MDA.mil zcela oficiálně uvádí, že nás systém GMD bude schopen ubránit. jestliže nevěříte, napište MDA jako já.

18.5.2007 18:35

Re: Re: Re: Re: Co nikdo neřekl.

Z ktereho blazince jsi utekl?

18.5.2007 18:28

Re: Re: Americká základna v Čechách

Dalsi paranoidni teorie. Soudruzi z KGB a pridurzenych organizaci se financne prohnou - platit tolik sedmilharu ;-D

A proti komu v evrope by ten radar byl? Zeby vatikan mel rakety a chtel zautocit na USA? Nebo zeby Merkelova chtela rozpoutat treti svetovou?(Y)

18.5.2007 18:24

Clanek asi tal do ziveho

kdyz se tolik bolsevickych poskoku tak krasne vzteka :-D

18.5.2007 18:23

Re: kam se zase cpe Neff?

10MW pulzniho vykonu, soudruhu., trvaly vykon bude o peknych par radu niz. Typl bych si tak na urovni televizniho vysilace.

18.5.2007 18:19

Re: Nemluvíte pravdu, pane Neffe

Kemo, 64 tisic dipolku poskladanych do ctverce nebo obdelniku bude mit tisice malinkatych bocnich laloku, ktere dohromady vytvori sisojid blizky kruhu, ty zbytky energie vyzarene mimo hlavni lalok neohreji ani maly salek kafe. Radeji nas stras certem, tam mas vetsi sanci.Rv

18.5.2007 18:14

Re: A abyste měli o čem přemýšlet

Pravdepodobne stovkam GW. Tak to chci videt ty kodany na tuto kapacitu:-D A cim to budou dobijet? Nebo jim staci jeden pulz za vterinu? Pak je to ale trvaly vykon radove v kilowatech.

To uz televizni vysilac je nebezpecnejsi. :-P

18.5.2007 18:02

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Protože ČR nedisponuje sama potřebným raketojaderným potenciálem

Soudruh nikdy nselysel o podrobeni pobaltskych statu, kavkazskych statu, stredoevropskych statu?

Otazka by mela znit jinak: Existuje soused ruska, ktery by jim nebyl nekdy ohrozovan, napaden, ekonomicky terorizovan?

16.5.2007 22:21

Re: Re: Radar a v nem spociva...

Vis ono je to v celku jedno jestli levicove orientovani ci pravicove,az nekdo povede tenhle stat k dobremu vysledku tak ten,je rozhodujici pro zemi...V cechach se bavi o radaru jako o nejakem prokleti..Jenze zakladni veci jim utikaji pod cumakem...Monte Christo Washington DC Illegality

15.5.2007 0:08

Re: A abyste měli o čem přemýšlet

Zrovna jsem četl článek v Britských listech (nedá se  tam reagovat) a přemýšlím;-) Káráte tam premiéra Topolánka, že by se měl více poučit o české a evropské historii a zároveň píšete, že druhá světová válka neoficiálně (myslím, že jste použil tohle slovo) začala u nás:-) No nevím, pane Neorale, já měl za to, že anšlus Rakouska byl přece jen dříve... nebo to nebyla agrese? Rakušané do Říše chtěli? Možná máte pravdu... ale v tom případě nebyl agresí ani Mnichov (Sudeťáci do Říše také chtěli) a potom tím Vaším začátkem míníte patrně až 15. březen 1939! Zajímavý výklad dějin :-))

14.5.2007 8:51

Re: oj, oj.

Nejlepším fórem je že sama dělá ministra resortu o kterém neví vůbec nic a je odkázaná na to co jí kdo nakecá. Ta bude určitě rozhodovat odpovědně a hlavně odborně.:-/

13.5.2007 22:00

A abyste měli o čem přemýšlet

a možná zase nadávat vesničanovi, upozorňuji, že možná tu budou u Trokavce radary dva. Či přesněji, měly by být, my věříme, že tu nebude ani jeden. Více studujte a méně nadávejte ostatním.

A výkon v hlavní ose, tedy výkon specifický, pulzní, šíře 0,18 st., se bude pravděpodobně rovnat stovkám GW. Tedy ne, jak postupně ubírali politici a armáda na lžích, 150 kW, 170 kW, 1,5 MW,pak 4,5 MW, pak 10,4 MW, a naposledy  "několik desítek MW" - ale mnohem více, zrůdně více. A ještě několik jejich pokusů a jsme na našich hodnotách...také pro vás důvod ke smíchu? Už se mi smál jeden tazatel, jak to může mít sto GW, když taková elektrárna tu neexistuje?  O pulzním provozu neslyšel, zato nás nabádá, abychom nevykládali nesmysly a nelhali. Škoda slov, škoda mařit čas. Počkejme si...                                  

13.5.2007 21:46

Nemluvíte pravdu, pane Neffe

První náměstek Barták:  radar bude v provozu asi 4 hodiny denně...generál Obering k vládě a poslancům: kdyby se do paprsku dostal člověk na vzdálenost 8 km, bylo by to velmi zlé (to pro ty, co se tu smáli, že to nemůže působit na člověka)...vyzařování parazitních interferencí už je známo, neví se jen, jak daleko u tohoto typu a výkonu...elektroniku letadel to může ovlivnit na vzdálenost až 50 km, už je známo...americké NMD udává v kilometrech oblasti možného zasahování rušení TV a mobilů...už je známo (Obering), že to bude chránit jen severozápadní Evropu....   hodně Vašich nepravd, i ostatních nepravd zde už je překonáno. Netvrďte proto, že odpůrci radaru jsou hlupáci - říkejte opatrně, že se možná, pravděpodobně, mýlí. Ponecháte si zadní vrátka pro pozdější slevení ze svých nepodložených sebejistot. Označte mě za bolševika, ultrakohokoliv, za vesničana, to je lhostejné, čas nám to poví. Já nic netvrdím, poslouchám odborníky a to tlumočím, nikoli našeho lživého a arogantního premiéra, pohrdajícího občany. To odborník není. Neoral, starosta Trokavce, www.trokavec.cz