18.2.2020 | Svátek má GizelaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


POLITIKA: Semeniště lhářůŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 503, poslední: 18.4.2008 21:41, přehled diskusí

Moc mě mrzí některé postoje...:
Autor: Jitka Datum: 17.4.2008 6:10

Přijdou mi povrchní.Hloubka poznání je to co nám určuje,jak se v dané situaci zachováme.Myslím,že se tady ničeho nedobereme.Mnoho vztahů mezi mužem a ženou nemají hloubku ,a proto musí řešit ,zda nechat žít....    Kdo hledá,ten najde,kdo chce ten porozumí.Bylo mi ctí číst vaše pohledy k tomuto tématu.Můj Bůh naslouchá,on je ten,který změnil můj pohled na život.Děkuji.

politika:
Autor: anduka Datum: 17.4.2008 2:05

myslela jsem ze ČSSD neumi vladnout jenže co nam predvadi nynejsi vlada to je běs a hrůza.Neumi to.Je to vlada bum bac a nato doplacime my voliči.;-O8-o>-

Je to námět na diskuzi,ovšem co jedinec to jiný názor!Řešení tu ovšem je!:
Autor: Jurajda Datum: 16.4.2008 22:16

Ať přinesou písemné potvrzení od stvořitele že se to nesmí a pak to lehce uzákoníme na celém světě!

Re: Je to námět na diskuzi,ovšem co jedinec to jiný názor!Řešení tu ovšem je!:
Autor: Martin Datum: 18.4.2008 21:32

Písemně to máte, teď už jenom praxe.

V O L Ů M...............................................:
Autor: 68 Datum: 16.4.2008 0:18

křesťanům:
Autor: Karel Datum: 15.4.2008 23:18

Milí křesťané, možná netušíte, že na jedno narozené dítě připadá několik samovolných potratů. Tak až v tom "vraždění" překonáme toho vašeho Pánaboha, tak se možná budeme zamýšlet, ale zatím vede On na celé čáře.

Re: křesťanům:
Autor: Klička Datum: 15.4.2008 23:46

Přesně tak. Je též nutno dodat, že kněží a vojenští kaplani ještě dnes žehnají zbraním svých armád a nabádají vojáky k vraždění nepřítele. Páchají tím jeden ze hříchů které desatero zapovídá. To je ovšem typické pro většinu církví a především pro církev římskokatolickou.

Re: křesťanům:
Autor: Ccecil Datum: 16.4.2008 7:48

to sis s něčím spletl. Ale to nevadí, hlavně že je úderný argument.

Re: křesťanům:
Autor: Martin Datum: 18.4.2008 21:41

Svá tvrzení nejdříve domyslete.

1. rozdíl mezi spontánním úmrtím a zabitím-vraždou.

2. odvoláváte-li se na vraždění Boha, odvolávejte se i na Boží příslib - království nebeské, spásu, nebe, eventuálně - dle svobodné volby - "věčná záhuba" či diskutovaný očistec. To je totiž následkem smrti, která je přechodem k dalšímu životu. (Podotýkám, že názor vám nevnucuji, pouze k A vyslovuji i B).

A včil mudrujte.:
Autor: Martin Datum: 15.4.2008 22:51

http://www.youtube.com/watch?v=kgiTrQkH9Jg

http://www.youtube.com/watch?v=O8G8BLVOJEg

Re: A včil mudrujte.:
Autor: clay Datum: 15.4.2008 23:06

 Tak jste si pane dochtore nevím už čeho Uzle udělal  v tom semeništi lhářů průzkum,sympatií máte dost a co tak zase založit nějakou  NEI 2  ,volby do senátu budou brzy a takové krmítko není k zahození,ne?  ;-)

pane doktore děkuji:
Autor: buggy Datum: 15.4.2008 22:12

Vážení podle mne jde POUZE o výsostné rozhodnutí ženy protože narozdíl od nás ona tím trpí VELMI jiným způsobem

zažil jsem to dvakrát a se ženou jsme to konzultovali mnohokrát ale bohužel rozhodnutí je pouze její protože tu proceduru bych Vám nikomu nepřál

Lidovci stavte se přikázání čelem

ahoj

Nevidim duvod proc nechat potratit dite matce,:
Autor: KROKODYL Datum: 15.4.2008 21:57

Nevidim duvod proc nechat potratit dite matce, ktere by otec rad vychoval a staral se o nej. Bud at 'roznozka' vybira lepe partnery a nebo antikoncepci ale pak je dite obou rodicu a kdyz nema zodpovednost ona tak je tu jeste otec. A muj nazor nema s virou nic spolecneho to predesilam. Jen jako tata si dokazo predstavit vychovavat dite bez matky.

Re: Nevidim duvod proc nechat potratit dite matce,:
Autor: zlata Datum: 15.4.2008 22:18

A proč ten zodpovědný muž souloží s tak nezodpovědnou ženskou a ještě jí udělá dítě? To si neumí nasadit ochranu?

Re: Nevidim duvod proc nechat potratit dite matce,:
Autor: Charvat Datum: 16.4.2008 0:07

asi jste nikdy nebyl znásilněn ale jestli ano tak se nebojte zadkem neotěhotníte

Re: Re: Nevidim duvod proc nechat potratit dite matce,:
Autor: Sid Datum: 17.4.2008 14:41

Vsichni vykladaji o znasilneni - to je minimum potratu. Vetsina jich je proto, ze zenska proste nechce byt matkou.

to je zase výmyslů, jak obhájit zabití nechtěného dítěte:
Autor: AndyO Datum: 15.4.2008 21:35

kdyby Uzel věnoval tolik času propagaci plánovaného mateřství jako boji proti těm, kteří nepokládají násilné ukončení těhotenství za správný způsob jak řešit svou neschopnost sežrat jednou denně pilulku nebo si natáhnout kondom, tak by množství potratů klesalo mnohem rychleji než dosud- i když zaplaťpánbu aspoň za to, že jejich množství nestoupá.

Osobně jsem pro takový legislativní rámec, který by nezakazoval potraty, ale současně zakazoval umělá oplodnění- když je plod taková věc, kterou si může žena sama pořídit a zbavit se jí, tak ať si ho koupí v drogerii a nezdržuje s tím doktory. S potratem jakbysmet.

Re: to je zase výmyslů, jak obhájit zabití nechtěného dítěte:
Autor: Karel Datum: 15.4.2008 22:02

Počet potratů klesá díky liberalizaci a osvětě, což je něco, co křesťanství rozhodně nenabízí. (Předpokládám, že plánovaným rodičovstvím myslíte něco jako plodné a neplodné dny?) A došlo Vám někdy, že na umělé oplodnění chodí jiná klientela než na potraty? Kdybyste přemýšlel, tak nebudete psát o ženě v jednotném čísle.

Žádná jiná klientela.:
Autor: Milan Datum: 15.4.2008 22:05

Od 16 do 30 se zoufale brání těhotenství a chodí na potraty a cpe do sebe antikoncepci, od 30 pak zoufale touží po těhotenství a chodí na umělé oplodnění...

Re: Žádná jiná klientela.:
Autor: Karel Datum: 15.4.2008 23:07

Je vidět, že jste znalec ženské duše - ta hloubka porozumnění;-P

Re: Re: to je zase výmyslů, jak obhájit zabití nechtěného dítěte:
Autor: AndyO Datum: 16.4.2008 6:13

nepředpokládejte, čtěte. Ono to o těch kondomech je přímo v mém příspěvku.

Ne, nedošlo. Na umělé oplodnění chodí ta samá klientela, jen o pár let starší a najednou hrozně toužící po vlastním miminku.

Jsme lidé-ČLOVĚK -moudrý:
Autor: Jitka Datum: 15.4.2008 19:52

Proč vše řešíme až je zle?Dítě je dar,tak se k němu ,tak chovejme.Jedni řeší ,jak se dítěte zbavit a jiní se ho nemohou dočkat.Proto jsem přesvědčená,že DVA  jsou  spolu u početí , tak by měli zodpovědně zvládnout spolu i přijetí.Záměrně nedávám jinou možnost ,neboť potrat=vražda.O tom jsem přesvědčena v úctě před Stvořitelem - Dárcem života.A lékař má zodpovědnost život chránit ne jej brát(nechtěla bych být v jeho kůži při rozhodování žít-nežít).Jsem proti všem pilulkám i jiným zákrokům.Je mi přes čtyřicet let a nikdy jsem nebrala ani antikoncepci.S manželem máme v tom jednotu a byli jsme obdarování dvěma syny. S úctou k životu píšu tyto řádky.

Re: Jsme lidé-ČLOVĚK -moudrý:
Autor: Klička Datum: 15.4.2008 20:11

Kdopak Vám ty dva syny daroval, moudrá osobo? O daru by se dalo mluvit pouze v případě, že byste s manželem před jejich početím nesouložili. Takto jste si děti však "vyrobili" sami a nikdo Vám je nedaroval. Pakliže věříte v dar z nebes, potom prosím neoptravujete svými zcestnými názory ostatní většinu lidí.

Re: Re: Jsme lidé-ČLOVĚK -moudrý:
Autor: Jitka Datum: 15.4.2008 20:38

To nejsou zcestné nazory,to je ryzí pravda.Jestliže nevěříte ve stvoření ,je mi líto.Většinou se vše vpřírodě rozmnožuje ze semene.Už každé početí je dar ,už vněm je potencial života.Já vím jak se do mně ten život  dostal i jak vyšel ven.Nebojte se. 

Re: Jsme lidé-ČLOVĚK -moudrý:
Autor: Kodl Datum: 15.4.2008 22:36

Víra ve Stvořitele nesouvisí s žádnou úctou k životu.Jde jen o prachy.;-(

Re: Re: Jsme lidé-ČLOVĚK -moudrý:
Autor: clay Datum: 15.4.2008 23:23

 Teda Kódl,vy jste to "vyhmátl"  To by němej neřekl,i kdyby mu hubu rozbili!!;-D

Tak Uzel je proti Lidovcům?:
Autor: Milan Datum: 15.4.2008 19:03

Tomu se jistě nelze divit, že zrovna Uzel, hlavní ideolog nemravnosti a osnovatel neúspěšné politické strany Nezávislá erotická iniciativa, je proti Lidovcům. Při svém věku to má stejně "za pár" a tak mu na společenských důsledcích nesejde - po něm potopa. Kdo však dokáže vidět toto téma v jeho širších sociodemografických a politických souvislostech, vidí, že o nic okrajového rozhodně nejde. A také, že nejde o téma JEN pro fundamentalisty křesťanské, židovské, muslimské, hinduistické a buddhistické. Naprosté potlačení práv otců, naprostá eliminace společenského významu otců začíná právě u interrupcí. Dítě je právě skrze interrupce stavěno do pozice výlučného vlastnictví matky. Otec je stavěn do role jakéhosi nevolníka z rozhodnutí matky: rozhodne-li se ta mít dítě, je otec dobrý jen k tomu, aby jí platil alimenty. To, že 96 % dětí je po rozvodu svěřováno do výlučné péče matek, je jen logickým vyústěním této interrupční zvrácenosti. Stejně jako to, že je otcům bráněno ve styku s dětmi a stát jim nejen nepomáhá styk s dětmi zajistit, ale naopak prostřednictvím různých svých orgánů a zařízení pomáhá matkám otce z mysli jejich dětí zatlačit do nevědomí a vytěsnit je do společenské neexistence s tím,  že jediným jejich úkolem je vydělávat na alimenty a když ne, následuje trest, včetně kriminálu. Tím to ale nekončí: stát hodlá zavést umělé oplodňování žen bez partnera, úplně vyloučit mužský prvek ze společenské reprodukce. Muž se má stát jen dárcem spermatu a ničím víc. Jen logickým rámcem takového protimaskulinního antipatristického systému je zavedení státních alimentů, o což se feministky v parlamentu již opakovaně pokusily a zajisté se jim to brzy podaří.

Re: Tak Uzel je proti Lidovcům?:
Autor: Milan Datum: 15.4.2008 19:22

Pak budou všichni muži postaveni skrze své daně do role živitelů všech žen a jejich dětí, plozených a vychovávaných bez účasti mužů. Individuální otcovství se stane brzy čímsi sprostým, společensky nežádoucím a ostrakisovaným, časem pak i postihovaným.

Ostatně společenské podmínky jdoucí proti instituci manželství a právní a ekonomické znevýhodňování manželků (zejména zvýhodňováním tzv. samoživitelek) spolu se zastrašovacím institutem vykázání muže z domu pro údajné, jednostranně tvrzené a nedokazované domácí násilí je již dnes velice účinnou brzdou pro uzavírání manželství a vytváření normálních, dříve obvyklých rodin, v nichž se otcovská role uplatňuje automaticky v souladu s přírodou.

Zde nejde o okrajovou záležitost a lidovecký folklór. Jde o velmi vážnou věc, o nástup totální proměny celé společnosti svým dopadem přesahující rozměry dopadů neolitické revoluce nebo objev ohně, kola a peněz. Kdo nechce, aby se lidstvo změnilo v hmyzí sesterstvo, bude brát lidovecké návrhy vážně. Nebo se spojí s muslimy a pomůže jim ovládnout a tím zachránit Evropu.

Re: Re: Tak Uzel je proti Lidovcům?:
Autor: Hawk Datum: 15.4.2008 20:40

O jakém zvýhodňování samoživitelek mluvíte? O tom, že je je pro ně ještě o něco složitější sehnat po návratu z mateřské práci? Pokud vím, mateřskou mají stejnou jako ženy žijící v manželství, rodičovskou a dětské přídavky také.

Je-li podle Vás možnost policejně vykázat násilníka ( podotýkám, že bez rozdílu pohlaví) ¨" již velice účinnou brzdou pro uzavírání manželství a vytváření normálních, dříve obvyklých rodin, v nichž se otcovská role uplatňuje automaticky v souladu s přírodou", tak silně pochybuji o Vašem zdravém rozumu.

Kdo jsou lidovci?:
Autor: Klička Datum: 15.4.2008 18:13

Křesťansko demokratická unie- Československá strana lidová.První část názvu není správná, lépe by zde slušelo pojmenování "Katolická demokratická unie". Druhá část názvu - zde by opět mělo být "Česká..." S lidem českým tato strana opět nemá mnoho společného, pouze s jeho menší částí a to částí katolických věřících a ani to ne zcela. Zásadně nemám nic proti lidem věřícím v boha a to jakéhokoliv. Mám však velké výhrady vůči katolické instituci jíž představuje Vatikán s celou armádou církevních hodnostářů, v současné době zcela zbytečných lidí, kterým se pouze nechce pracovat. Jsem přesvědčen o tom, že věřící člověk pro a ke své víře nepotřebuje instituci zvanou katolická církev. Tato totiž nejen že vysává své věřící (již po staletí), to je konec konců jejich věc, ale snaží se vysávat i státní rozpočty zemí, kde působí a to už je věcí nejen věřících ale všech občanů v daném státě žijících. Aby nedošlo k omylu necítím se být ani trochu zasažen komunistickou ideologií pouze jsem zasažen současnou úrovní lidského poznání, vycházejícího z poznatků vědeckých.Jak je možno vyčíst z tisku, nebo i vidět v televizi nejsou lidovci ničím jiným než ortodoxními katolíky, zcela zasaženými tmářskými vatikánskými názory.