20.2.2020 | Svátek má Oldřich


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 503, poslední: 18.4. 2008 21:41, přehled diskusí

15.4.2008 16:04

Re: lidovecký Mocek je blb

Jasně! Ať se každý rozhoduje, jeho věc! Potom ale nechť sám nese následky, i ty finanční. Pokud má dítě jen a pouze žena, pročpak má otec platit alimenty? Co  když dítě  nechce otec, a žena si je nechá?  Má otec taky právo rozhodnout, že dítě nechce a pokud si je žena soukromě přivede na svět, odmítnout je podporovat? Žena všechny tyto možnosti má - implicitně se předpokládá, že ji k rozhodnutí jít na potrat vždy nutí neuvěřitelná nouze. Nechce - li dítě, z jakéhokoli důvodu může jít na potrat nebo je mrsknout do babyboxu. Muž má smůlu - záleží jen na ženě, jestli si "zpacká" život otcovstvím. Kde je "genderová" rovnost?

15.4.2008 16:38

Re: Re: lidovecký Mocek je blb

Ač žena, tak s Vámi souhlasím. Podle mě pokud žena přivede na svět dítě proti vůli otce, nemá na něm-otci ani nic chtít.

15.4.2008 13:33

Uzle,Uzle

200 mrtvých žen a miliony zabitých nenarozených dětí.Zajímavé srovnání.

15.4.2008 13:34

Re: Uzle,Uzle

L,.C.:

Světová zdravotnická organizace nedávno oznámila, že každý den umírá na světě asi 200 žen na následky ilegálních potratů. Zejména se tak děje v zemích, kde jsou tyto zákroky zakázány

15.4.2008 14:49

statistika

U nás v ČR jsou tyto zákroky povoleny a umírá na ně každý den přibližně 70 dětí. Dalo by se říct, že jde tedy o celkem nebezpečné zákroky. Postihují u nás totiž každé páté dítě. Máme teda všichni štěstí, že žijeme, zvlášť když v sedmdesátých letech zemřelo každé druhé počaté dítě. Pan Uzel plnil plán na 110% a dostal za to čestné uznání.

15.4.2008 14:53

Re: statistika

Štěstí, že žijeme, je opravdové a není nijak determinováno UPT.  Nikdo, ai Radim Uzel, netvrdí, že UPT je správná věc. Není to správná věc.  Problém je, že zakázat UPT je ještě horší.

15.4.2008 15:22

Re: Re: statistika

To, že žijete je mimo jiné determinováno také tím, že se Vaše matka nerozhodla podstoupit UPT a to v době, kdy by to každá druhá udělala. Máte ale pravdu, že její svobodné rozhodnutím lze těžko nazývat "štěstím", právě proto, že šlo o rozhodnutí. Na druhou stranu asi 3 miliony dětí u nás měli tu "smůlu", že se jejich matky rozhodli opačně. Zakázat u nás UPT je v současné době nemožné, zákaz musí být společností přijat a pochopen, aby byl respektován. Sám říkáte, že UPT není správná věc. Až bude obecně chápáno těhotenství, jako začátek nového života a ne jako problém, nebude ani zákaz UPT věc "ještě horší".

15.4.2008 15:45

Re: Re: Re: statistika

az dojde k tomu, o cem snite, tak uz bude zbytecne UPT zakazovat - proste se prestanou provadet. Tak, uplne jednoduchy zakon nabidky a poptavky.;-P 

15.4.2008 16:18

Re: Re: Re: statistika

Zase jeden chlap, kterej tu přednáší o tom, co je a co není správné.

Když už, pánové, chcete do toho ženskejm kecat, tak už se doprčic ale taky začněte chovat jako chlapi a ne jako zbabělci. Ne každá žena může užívat hormonální substituci nebo si nechat vložit nitroděložní tělísko. Existují proto totiž také zdravotní důvody, nejen nedostatek financí. A když už chlapovi při souloži "ujednou" nohy, tak nevidím jediný důvod, proč by následky selhání měla nést vždycky jenom žena.

Žena má nezadatelné právo rozhodovat svém vlastním těle sama. Tedy i o tom, zda-li donosí počaté dítě, či nikoli. I ve volné přírodě je to zařízeno tak, že pokud samice nemá vhodné podmínky pro příchod svých mláďat, dokáže si vyvolat samovolný potrat. Dokonce je v případě ohrožení po porodu sežere. To jen v lidské sféře chtějí chlapi ženskejm do všeho kafrat. Moc by mě zajímalo, jak byste pánové tady moralizovali, kdybyste nositely plodů byli vy sami a ženský vám chtěly bránit tomu, abyste se nechtěného přívažku zbavili. To by bylo řevu!!

15.4.2008 16:36

Re: Re: Re: Re: statistika

No, Kajdo, já svámi většinou souhlasím, ale tu "součást ženina těla" nejsem schopna strávit. Vždyť ten zárodek má jinou genetickou informaci, kristapána. Je to autonomní organismus, bohužel v jisté fázi vývoje závislý na matce tak, že se může vyvíjet jen uvnitř jejího těla. Holt žáby a jiná havěť to mají zařízené líp.

Jinak pokud jde o neříznivé podmínky - tak v nich většina žen ani neotěhotní, klesá jim hladina příslušných hormonů, nenastává ani ovulace, ani menstruace, celý cyklus jde do kopru. Tak to bylo třeba v koncentrácích - takže příroda se postará, nebojte. Rovněž se většinou postará o zánik defektních plodů.

Kdyby bylo v ČR ročně 1000 interrupcí z důvodů postižení plodu, představovalo by to asi 4 % všech interrupcí, ale je jich ještě o něco míň - takže asi tak 3 % inrterrupcí představuje nápravu omylů přírody.....

15.4.2008 16:56

Re: Re: Re: Re: statistika

si myslím, že nejde o kázání.či přednášku. Sděluji svůj náhled, že UPT správné není a že zákaz UPT je ještě horší zlo a sděluji, že nikdo neříká, že UPT je správná věc - to jako reakci na předchozí příspěvek ve vláknu.  Ohledně srovnání ženy së samicemi ostatních živočišných druhů bych měl docela zásadní výhrady. Ale to už je věc jiná.

15.4.2008 18:38

Re: Re: Re: Re: Re: statistika

Pane doktore, vás jsem zrovna na mysli neměla, naopak si vašich příspěvků vážím a souhlasím s vaším názorem.  Na to kázání jsou tu od rána jiní kabrňáci. Můj příspěvek měla být spíš nadsázka, protože mi ti rádoby moralisti už hnuli žlučí.

15.4.2008 23:48

Re: Re: Re: Re: Re: Re: statistika

A mně, když vás tak poslouchám, přichází na mysl jediné: "vajt traš" odněkud z traileru.

15.4.2008 16:51

Re: Re: Re: statistika

Pokud jsou ty statistiky pravdivé, tak to, že bylo přerušeno každé 2 těhotenství neznamená, že ho podstoupila každá druhá žena, může to také být tak, že každá žena měla na jedno narozené dítě 1 potrat. Možná by tuto problematiku měl každý z tady horlivě diskutujících probrat nejdříve s vlastní maminkou. Já například vím, že moje maminka podstoupila min. 2 potraty a kdyby se rozhodla opačně, tak tady dnes nejsem;-) byl by tady možna nějaký můj o rok starší "sourozenec". A třeba by to bylo úplně jinak. Ono je všechno relativní.

15.4.2008 15:03

Re: statistika

Víte jak funguje nitorděložní tělísko, které jistě každý považuje za antikoncepci, nikoli za vražedný nástroj? Brání uhnízdění již oplodněnému vajíčku v děloze. A to nikoli v den oplodnění, ale až několik dní potom. V okamžiku, kdy již prodělalo jistý vývoj. Přidáme to to taky ke statistice zabitých dětí?

15.4.2008 16:15

Re: Re: statistika

Pro věřící křesťanky (nebo snad jen katoličky?) je nepřijatelná i jakákoliv abortivní antikoncepce, včetně hormonální - to jen pro vaši informaci.

Dost velká část oplodněných vajíček se ani bez antikoncepce neusadí, ale tohle se zde neřeší. Řeší se likvidace vyvíjejícího se embrya, normálně v děloze uhnízděného, se všemi předpoklady dozrát do stadia novorozence.

15.4.2008 17:11

Re: Re: Re: statistika

Spíše se řeší snaha zakázat zákonem UPT a tal navodit podmínky pro daleko horší běh věcí.

15.4.2008 21:32

Re: Re: Re: Re: statistika

Děkuji MUDr. Kiliánovi a Kajdě za jejich připomínky, získané zkušenostmi. O ostatních příspěvcích bych o tom pochybovala. Neschvaluju UPT ale zaplať, že ta možnost tu je a hlavně je při nich jiný přístup k ženám než když musely jít před komise nebo absolvovat diskusi s "otcem".

15.4.2008 13:41

Magore, magore...

Magore - tak zabitých nebo nenarozených? Dodnes jsem si myslel, že zabít lze tvora žijícího, tedy až po jeho narození. Možná, kdybyste započítal i spermie onanistů, dospěl byste ke kvadrilionům zabitých nenarozených...

15.4.2008 14:07

Re: Magore, magore...

Checheche, tak včera tady pár lidí tvrdilo, že embryo není člověk, ale prohlásit, že ani není živé, to si zatím netroufnul nikdo. To fakt máte primát - gratuluju!;-D

Jinak pro vaši informaci - spermie jsou zárodečné buňky s polovinou genetické informace, rostoucí embryo (čili raná vývojová fáze člověka) má kompletní lidskou genetickou infromaci půlku od otce, půlku od matky.....

Zbytek diskuse už v zájmu zachování vlastního duševního zdraví raději ani číst nebudu....

15.4.2008 14:51

Re: Re: Magore, magore...

:-)) jste si jista tou polovinou ? :-)))

15.4.2008 15:36

Re: Re: Re: Magore, magore...

mitochondriální DNA se dědí jen po matce... NO A CO?

15.4.2008 15:54

Re: Re: Re: Re: Magore, magore...

Nic. reagoval jsem na doměnnku, že - L.C. :

" Jinak pro vaši informaci - spermie jsou zárodečné buňky s polovinou genetické informace, rostoucí embryo (čili raná vývojová fáze člověka) má kompletní lidskou genetickou infromaci půlku od otce, půlku od matky....."

Mou reakcí byla otázka, zda si je pisatelka jista tou polovinou. Mitochondriální DNA je další věc, ale tu jsem namysli neměl. 

15.4.2008 16:06

Re: Re: Re: Re: Re: Magore, magore...

Tak tedy poloviční počet chormozomů od každého z rodičů, jestli vám na tom záleží:-)

15.4.2008 16:07

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Magore, magore...

no, mně ani tak ne. Jste si jistá, že poloviční ppočet chromozomů od každého z rodičů ?

15.4.2008 16:18

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Magore, magore...

Pokud všechno probíhá v normě, tak snad ano?

15.4.2008 16:48

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Magore, magore...

no, ponechme to raději stranou - až snad na jednu maličkost, kterou jste zmínila, totiž když to nepobíhá v pořádku.  Já tím chci naznačit že podíl množství genetického materiálu není vůbec rozhodující a je marno se o něm v  souvislosti s UPT zmiňovat.  Došla byste třeba ke sporu kdo má rozhodnout o UPT plodu s trisomií 21.

15.4.2008 16:56

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Magore, magore...

Osobně jsem všemi deseti pro interrupce takto jednoznačně defektních plodů, které nemají šanci na normální život - navíc chromozomové aberace se velmi snadno detekují.

Víceméně se však bavíme o situaci, kdy je vše v normě - a k tomu se vztahovala moje poznámka o dědičnosti genetické informace. Pro klid vaší duše tedy doplním - přibližně polovinu:-)

15.4.2008 17:03

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Magore, magore...

Trisomie 21, jinak mongolismus, nedává šanci na život, který by ve srovnání s životem normálně geneticky vybavených lidí byl životem normálním.  Přesto si nemyslím, že by trisomie 21 měla být absolutní indikací UPT a byl bych docela všemi deseti proti.

Má duše je klidná. V materialistickém pohledu je srovnání množství přenesených genetických informací teoreticky měřitelné, ale není to důležité pro mnohem obecnější hledisko, totiž že potomek vznika  shodně významnou "zásluhou " obou rodičů.

Chomozomální aberace se detekují různě snadno, nicméně nelze vyšetřovat karyotyp každého plodu.  Takže stále se budou rodit děti s poruchami genetického vybavení .   

15.4.2008 15:42

Re: Re: Magore, magore...

Spermie, vajíčka ... jsou živé a živá, že ano, a mohou zplodit život. Takže žena při každé menstruaci zavraždila jedno dítě, anžto vajíčko přišlo nazmar, a muž při onanii či koitu interruptu či s prezervativem usmrtil milióny potenciálních životů, co se mohly vyvinout, o antikoncepci nemluvím - mělo by se to zatrhnout, nejlépe zákonem ... tak tohle je taková pyramidální blbost, co jsem tu napsal, že snad ani křesťany nenapadla; kvalitativně ovšem stejná blbost jako zákaz potratů.