20.2.2020 | Svátek má Oldřich


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 503, poslední: 18.4. 2008 21:41, přehled diskusí

15.4.2008 13:42

Re: Lidovci nepředkládají nový zákon.

 Slizcí lidovci podmiňují schválení jiných koaličních zákonů přijetím tohoto jejich paskvilu. Vydírají tak jako vydírali vždycky. Potácejí se na pětiprocentní hranici a nebude dlouho trvat a spadnou pod ní. Na naší politické scéně rozhodně nikomu scházet nebudou.

15.4.2008 14:12

Re: lidovecké fantasmagorie

Když dovolíte, víte, co dogma o neposkvrněném početí P.Marie znamená ? Jen pro Vaši informaci - nemá nic společného s aktem plození, nemá nic společného s Ježíšem. Tak, teď přemýšlejte, pokud máte čím. Dosud jste byl nepochybně zvyklý jen opakovat něčí "vtipné" názory.   

15.4.2008 15:01

Re: Re: lidovecké fantasmagorie

Nedovolíme! (Germanismus);-D

15.4.2008 12:26

To Natasa

"Třeba nejde o to, chránit ženu, ale chránit dítě. Každý muž by se s tím třeba nevyrovnal a dítě by to mohlo odnášet celý život."

Asi byste neschvalova v pripade rozchodu rodicu utraceni deti (v jejich vlastnim zajmu).

15.4.2008 12:38

Re: To Natasa

Někdy by to pro děti bylo možná lepší než to nechutné přetahování o to, kdo je získá do péče. Samozřejmě ne utrácení již narozených dětí. Již narozené dítě a dvouměsíční lidský zárodek opravdu není to samé. Ale máte, pravdu, je to trochu nadnesené, ale reagovala jsem na příspěvek o potratu jako ochraně ženy při nevěře. Navíc se nějak nemluví o nevěře mužů. Že by si třeba muž přinesl do manželství dítě, které má s milenkou a které ona nechce, či nemůže vychovávat? Asi by taky začal přemýšlet o tom, jak by se takové dítě v jeho rodině cítilo. Nejsem příznivcem potratů, ale některé argumenty mi prostě připadají absurdní.

15.4.2008 12:42

Re: Re: To Natasa

Pokud by mel muz moznost se k potratu vyjadrit, tak by mozna i takova situace nastala.

Mimochodem, na kazde dite ve schrance pro nechtene narozene deti, je hned cela rada cekatelu na adopci.

15.4.2008 12:49

Re: Re: Re: To Natasa

Jenže ona žena většinou, pokud dítě donosí a porodí, neodloží ho v baby boxu. Většinou totiž mateřské instinkty fungují. Většina žen, pokud se rozhodne porodit dítě, bere na sebe veškerou zodpovědnost za jeho výchovu. Ať už pro to podmínky má, nebo nemá. Těhotenstvím totiž mezi matkou a dítětem vzniká velice silný vztah, který v momentu porodu je téměř nemožné přerušit. Samozřejmě, jsou výjimky.

15.4.2008 12:53

Re: Re: Re: Re: To Natasa

Jiste, ale argumenty typu "stejne by nemelo to dite zadny zivot, cely zivot by tim trpelo" atp. jsou proste vymluvy.

15.4.2008 12:56

Re: Re: Re: Re: Re: To Natasa

dodal bych, úplně hloupé výmluvy.

15.4.2008 12:23

To: Mleziva

Snad tedy budete mit v zivote hodne stastnych interupci.

15.4.2008 12:37

Re: To: Mleziva

to je hodně zlá a blbá ironie!!! Křesťanské společenství, které navštěvujete, musí z vás mít radost. Dokonalá idylka...

15.4.2008 12:44

Re: Re: To: Mleziva

Proc se Vas to tak dotyka, kdyz je to tak pohodova zalezitost?

15.4.2008 12:40

Re: To: Mleziva

Nápodobně :o)

15.4.2008 12:54

Re: Re: To: Mleziva

Prirozene Vam ci Vasim detem neprieji nec zleho, proste akorat neberu doslova ucebnici biologie pro 7 tridu.

15.4.2008 12:22

Je to těžké dilema.

To je opravdu těžké rozhodování.Má neteř rovněž byla na potratu,ale potom se nervově zhroutila.Myslím,že kdyby ty ženy viděli ten utracený plod,tak že by to byl pro ně pořádný otřes.On ten plod totíž už není jen shluk buněk,ale ve dvou měsících je to už malí človíček.Já osobně nejsem proti potratum,ani pro potraty.Prostě proto,že je to velice těžké rozhodnout.Zabít malého tvorečka,to není jednoduchá záležitost.Ale jak jsem už včera napsal, tak na druhou stranu by bylo jen dobře,kdyby se někteří lidé vůbec nenarodili.Těžko soudit,co by s takového nechtěného dítěte vyrostlo.Tak opravdu nevím,co je rozumější.Všiměte si jaký řev se v některých tiskovinách ,nebo na Nově rozlehá,když někdo zabije pejska,štěňátko,to se mnozí můžou přímo oprasit,ale zabíjení maličkých lidských tvoru,titíž lidé schvalují.Ono při abortu se ten lidský plod musí usmrtit.Jinak to nejde.V dnešní době je přece velice snadné otěhotnění zabránít a ženy i mladá děvčata přece už dobře vědí,že se zabránít otěhotnění dá velice snadno.Takže potom by aborty nebylo třeba.Mezi námi,v minulích stoletích báby také prováděli potraty i když to církve přísně trestaly.

15.4.2008 12:39

Re: Je to těžké dilema.

Každý potrat je pro ženu šok a žádná se nerozhoduje snadno. Ohledně antikoncepce jste nalítl na reklamu. Znám nejméně čtyři ženy, kterým antikoncepce selhala. Dítě by si nechaly, ale nikdo vám neřekne jaký vliv má dvouměsícní pokračování v užívání hormonálních pilulek než je těhotenství jisté a stejně tak nevíte co udělá s plodem tělísko. Mimo antikoncepci je problém manžel. Buď je zodpovědný a pak se snadno dohodnou. Další možnost je, že nemá zájem a pak je to věc žen nebo je to pro muže vítaná příležitost k připoutání ženy a osvobození muže od pracné spolupráce na partnerství.  Žena z druhého případu jistě nebude chtít další dítko.

15.4.2008 12:54

Re: Re: Je to těžké dilema.

Hormonální antikoncepce simuluje těhotenství, takže ikdyž není souběh žádoucí a komplikace by mohly nastat, nemusí to být z povahy věcy fatální.

15.4.2008 12:54

Re: Re: Re: Je to těžké dilema.

i/y

15.4.2008 13:01

Re: Re: Je to těžké dilema.

Vero,nenalétl jsem na reklamu.To co popisujete,to vím také.Jenže je také velice nejisté,zda se narodí zdraví člověk z umělé inseminace.Oplodnění je zdlouhavější proces,jak umělá inseminace a výsledek u té inseminace daleko nejistější.A také při umělé inseminaci se používá mnoho hormonální léčby,která znejisťuje žádoucí výsledek.I s takových děťátek se můžou ještě snadnějí narodit různí mrzáčci a zrůdy.Takže nepovedený ,nebo neuskutečněný abort po  použivání antikoncepece,zrovna tak jako tá inseminace má asi stejný výsledek.Mám v příbuzenstvi dámu v mládí velice lehkomyslnou a prodělala několik potratu.Když se po druhé vdala,už nemohla otěhotnět.Prostě je těžké rozhodování v těchto věcech.Mezi námi,já lékaře nepovažují za hodné nějaké velké úcty.Za peníze udělají také všechno.Přísaha sem,přísaha tam.A při abortu skutečně ty plody usmrcují a tí maličtí tvorečkové už bolest také cítí.Tak třebas matka Josifa Džugašviliho rovněž porodila několik děti,které až na Josifa všechny zemřeli.Nebylo by pro lidstvo lépe,kdyby se nenarodil,kdyby jeho matka mohla jít včas na potrat? Tak vidíte,nad čím já se zamýšlím.Takže nejsem pro potrat ani proti potratu.Nechám to  posouzení na tom Velkém Neznámem. 

15.4.2008 15:57

Re: Re: Re: Je to těžké dilema.

Nechám to na posouzení na tom velkém neznámem? A to je kdo? Bůh nebo co? Čtu už několikátý váš příspěvek, ale tolik demagogie, aby člověk pohledal.

Vy tu z jedné strany moralizujete o odpovědnosti ženy a nezadatelném rozhodovacím právu otce o interupci, ale kde jste jako dědeček byl, když onu interupci podstupovala vaše vnučka? Proč jste ji nepřesvědčil, aby takový krok nedělala a proč jste jí nepomohl připravit podmínky pro její děcko, které by donosila? A moralizoval jste též podobně i u vaší druhé příbuzné, která se podle vás chovala nezodpovědně? Co jste udělal pro to, aby se chovala odpovědněji? No jo, u příbuzných to jde z tuha, aleš do cizích se navážet a přednášet jim o morálceto je snadné,co?;-€ (Y) 

15.4.2008 17:20

Re: Re: Re: Re: Je to těžké dilema.

Vašnosto,vůbec jsem nepsal,že na potratu byla má vnučka.Psal jsem o neteři,která šla na potrat,když já už několik roku žil v USA.A do příbzných nikomu ani mě nic není.Neteř není zase tak blízká příbzuná,abych ji měl co nařizovat,nebo doporučovat.Nemoralizují a neodsuzují,jen se nad tím problémern zamýšlím.Zřejmě nejste na tom s myslivnou nejlépe,když se do mě takto pouštíte a vůbec jste nepochopil co vůbec píší..

15.4.2008 12:09

KDUČSL, je podle mého názoru,

nebezpečná politicko-náboženská sekta. Nechápu, jak je možné, že její členové mají tak velké pravomoci. Její vůdce (vše nasvědčuje tomu, že lhář a podvodník - klasický produkt bolševické demokracie stejně jako Gross, Grossová, Kožený, Kavan, Kraus, Paroubek, Klaus, Klausová, Zeman, Topolánek atd.)  byl dokonce jmenován ministrem místního rozvoje.

15.4.2008 12:05

Omluva Uzlovi

Tož, děkuji MUDr. J. Kilianovi a motovidlu za informaci ohledně toho "školení." Asi bych se měl omluvit, takže se omlouvám Uzlovi za svůj předešlý komentář.

15.4.2008 11:58

ušlechtilost z této

diskuze teče proudem. Zajímalo by mě, kolik ušlechtilých protipotratářů je současně voličem melounistů. Ti taky chtějí všechno přeorganizovat ve jménu svaté víry zelené.

Poučení z minulosti je jasné - potraty se praktikují i přes zákaz a důsledky jsou zpravidla děsivé. Je to stejné jako s chlastem a prostitucí. Ušlechtilci se oba fenomény minimálně 2000 let snaží vymýtit a nejde to. Smiřte se s tím a věnujte se něčemu užitečnějšímu.

15.4.2008 11:30

Uzel se nějak ukec, ne?

Uzel: "Ani několikaměsíční školení ve Vatikánu neučinilo tomuto zmatení přítrž."

JZ: co prosím? Lidovci byli na "několikaměsíčním školení" ve Vatikánu? To mě zajímá. Osobně se domnívám, že to je jen žvást, absolutně vymyšlený. Nevíte o tom někdo něco? Protože v textech s konkrétní kritikou konkrétních lidí je nepravdivý žvást dost nevhodný - člověk pak neví, v čem všem si autor vymýšlí.

15.4.2008 11:55

Re: Uzel se nějak ukec, ne?

v jednom pořadu s paní Jílkovou to nedávno řekl ten ambiciosní mladý lidovecký top funkcionář, nevím, jak se jmenoval¨, vytupoval tam spolu s pravolsavným knězem. Byl na škoení ve Vatikánu, snad i se svou manželkou prý.  Také ho tam naučili asi tomu bludu,že nasciturus má právní subjektivitu.

15.4.2008 12:54

Re: Re: Uzel se nějak ukec, ne?

Nasciturus (počaté, ale nenarozené dítě)  právní subjektivitu - za předpokladu, že se pak narodí živé dítě.

Viz § 7 odst. 2 věta druhá zákona č. 40/1964 Sb., občanského zákoníku, ve znění pozdějších předpisů.

15.4.2008 13:21

Re: Re: Re: Uzel se nějak ukec, ne?

šmarja, nechte stranou OZ , rada steuná jako Sašovi, zeptejte se lidí vzdělaných v právu, toto Vám odpoví i student l. ročníku právnické fakulty.  Mluvím o právním pořádku ČR, jsou země, kde nasciturus právní subjektivitu má .  Mluvíte-li o právní subjektivitě nenarozených ve vztahuk UPT, pak čekat, že by se po UPT narodil je pitomiina.

15.4.2008 11:58

Re: Uzel se nějak ukec, ne?

V pořadu M. Jílkové na ČT o potratech se mluvilo o tom, že místopředseda(?) lidovců David Macek byl na několikaměsíční stáži ve Vatikánu v rámci svého studia nebo vzdělávání (sociální pracovník? sociolog?). Pan Uzel z této informace vyrobil svůj blud. Dále překroutil i slova Macka a pravoslavného kněze Halíka o antikoncepci.

15.4.2008 12:04

Re: Re: Uzel se nějak ukec, ne?

no, to zase až tak nepřekroutil, můžete si to přehrát. Přdstava těch dvou pánů o potratovém účinku antikoncepce byla natolik originální, že  se nedá zapomenout. 

Fakt je, že celá ta debata byla vedena veomi konfrontačně, což je první podmínka neúspěchu.