5.5.2024 | Svátek má Klaudie


Diskuse k článku

POLEMIKA: Oba kandidáti jsou zlem

Mezitím pozornosti unikal skutečný nepřítel, který na našem kontinentě bují dlouhá desetiletí-neomarxistická ideologie.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Pilík 20.1.2023 9:05

R^R^R^

V. Mokrý 20.1.2023 9:14

;-(;-(;-(

Z. Lapil 20.1.2023 9:16

Určitě ano. Jenže tohle je článek v novinách, a jak známo- jeden článek, jedno téma.

On už takhle toho autor splácal víc, než aby to bylo použitelné pro smysluplnou diskusi.

K. Tomek 20.1.2023 9:53

Dobrý den

S autorem ale jste na stejné lodi. Máte obavy o svobodu slova - ale ta je dnes ohrožena ze strany SPOLU, viz třeba úvodník.

Máte obavy z dominance Číny, ale ta je mezi jiným dána rovnostářstvím a následnou ztrátou konkurenceschopnosti.

B. Rudolf 20.1.2023 10:59

Mýlíte se. Zatímco autor článku je na stejné lodi s Putinem a s Klausem, já ani náhodou.

Problém dezinformací považuji za reálný a správnou reakci na něj za mimořádně obtížnou. A pokud jde o ochranu svobody slova a svědomí, mnohem víc důvěřuji týmu pana Fialy než lidem kolem pana Babiše.

Pokud jde o správnou reakci na vzestup Číny, hnusí se mi všichni, kdo by pod touto záminkou chtěli v Evropě zavést nové formy otrocké práce jako opak rovnostářství. Západní politici a tzv. západní (ekonomické) elity se dlouho nechávali Číňany korumpovat, v tom je podstata problému. Je to velmi jednoduché. Pokud se nějaké zboží vyrobilo díky otrocké nebo díky dětské práci, je správné zakázat jeho dovoz.

K. Tomek 20.1.2023 13:49

Můžete prosím specifikovat kdo chce v Evropě zavést formy otrocké práce? Otrocká práce ovšem bude zavedena spíše v rovnostářském prostředí, a nebude možnost z ní odejít. Z rovnostářství nakonec bude rovnost v chudobě.

"Čapí hnído je jasný trestný čin" - byla to dezinformace? Já jsem to v médiích viděl pořád.

P. Pilík 20.1.2023 8:41

Tedy už v roce 1938 zpívali V + W pacifistickou písničku se slovy 'už panikáři jedou, už panikáři jdou, hlavu maj ve smutku, a strach jim kouká z očí, už je to na beton, všechno se otočí... atd. To bylo ještě před Mnichovem. A pak měli co dělat, aby se zachránili, do Ameriky. Může se klidně stát, že jako vrchního velitele branné moci budeme mít generála a ne člověka, který pro vlastní prospěch podepíše cokoli.

Z. Lapil 20.1.2023 9:19

Mmch- prezident nemůže ve věci armady dělat o mnoho víc, než jmenovat náčelníka generálního štábu.

P. Pepax 20.1.2023 8:40

Zopakuji pouze to co jsem zde již napsal, volba Babiše je špatná volba, ale jediná přijatelná pro většinu Čechů.

D. Procházka 20.1.2023 9:33

To se dozvíme po volbě.

L. Beneš 20.1.2023 8:35

Nadpis článku je správně. Potom následuje zbytečně dlouhý text. Přitom stačí jen stručně napsat: Bolševik jako bolševik.

M. Kanda 20.1.2023 8:33

Pane autore, vy jedete Babišovu kampaň a snažíte se nás odradit od volby Pavla. A hejno dezolátů vám tady v diskusi přizvukuje.

Také bych nejraději volil Mirka Dušína, ale ten bohužel nekandiduje. A z dnešního reálného výběru si to menší zlo vybrat dovedu. Prázdnou obálku bych do urny nikdy nevhodil. Pokud bych neměl názor, vůbec bych se do volební místnosti neobtěžoval.

J. Majzlík 20.1.2023 8:38

Dezolát - bezobsažné slovo.

M. Kanda 20.1.2023 8:43

U nás v pražské kavárně ten obsah velmi dobře známe.

P. Sura 20.1.2023 8:54

Prázdná obálka je správně! Chyba je nejit vůbec.

M. Kanda 20.1.2023 9:03

Na výsledek volby mají obě možnosti naprosto stejný vliv. Tak proč se obtěžovat? Vy možná máte volební místnost přímo v baráku. Ale u nás v obci není a musím kvůli tomu do města.

Ale já tu oběť podstoupím a ten hlas Pavlovi hodím. Ať mají Babišovci vztek.

P. Sura 20.1.2023 13:27

Někde jsem to už psal. Prázdný lístek je úleva pro duši, nejít má sice skoro stejný dopad, ale opačný - svou milióntinou podporujete všechny, zejména ty, co nechcete.;-):-/:-)

L. Hančar 20.1.2023 8:14

Oba kandidáti mají spoustu společných zájmů, oba dva jsou Aspenem najati na udržení globalizace světa navěky. Těší se rovněž na porcování ruského medvěda, vždyť jen porcování evropských států bývalého CCCP jim zajistilo 30 let pokojného bohatnutí na účet zadlužení státních kas.

J. Majzlík 20.1.2023 8:39

R^

A. Koukolík 20.1.2023 8:11

Díky za přesnou úvahu. Mám úplně stejné názory, pouze je neumím tak komplexně formulovat. R^

F. Navrátil 20.1.2023 7:51

Také jsem o finalistech prezidentské volby přesvědčen, že jeden je za osmnáct a druhý za dvacet bez dvou. Babiš v té bídě myslí především na Agrofert, Pavel především na kariéru.

K. A. 20.1.2023 7:29

Ač argumenty autora mnohdy nesdílím, tak závěr, že oba kandidáti jsou špatní, jsem si učinil rovněž.

K reinkarnaci marxismu bych poznamenal, že máme-li neomarxismus pochopit, pak je třeba si uvědomit, že je od marxismu velmi odlišný a představuje jiný druh nebezpečí. Po "kulturním" obratu frankfurtské školy zůstala z Marxe už jen myšlenka na revoluční zničení kapitalismu. A také je důležité, že neomarxismus z různých důvodů splynul s progresivním liberalismem, což je svébytná anglosaská tradice sahající až do 19. století.

J. Bricklayer 20.1.2023 7:26

Výborně pane Hlávko, výborně...R^

L. Beneš 20.1.2023 8:38

Kdybyste radši pokládal ty cihly. Sám vlastního názoru nejste schopen.

L. Novák 20.1.2023 7:02

Paralelní životopisy Pavla a Babiše: Prostudujte si kartu StB i přihlášku do KSČ

obsahuje podcast (zvukový záznam): "Babiš a Pavel za komunismu: Příběh dvou kariér" dlouhý necelé půlhodiny, porovnává kariéry obou uchazečů.

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/volby-prezidentske-paralelni-zivotopisy-babise-a-pavla-porovnejte-dve-kariery-s-rudou-knizkou-223757

Asi nejaktuálnější a nejkvalitnější porovnání kariér obou prezidentských uchazečů. ;-) R^

Z. Žabička 20.1.2023 6:55

Může mi někdo vysvětlit, jaký je rozdíl mezi NEJÍT a VHODIT PRÁZDNOU OBÁLKU? Proč tam tedy chodit? Chcete být viděn?

L. Novák 20.1.2023 7:05

Rozdíl je jen ve statistikách. Kdo nejde, se mezi voliče nepočítá. Kdo vhodí prázdnou obálku, je mezi voliče započten, ale je to neplatný hlas.

R. Langer 20.1.2023 7:18

Já komoušům nechci dát ani neplatný hlas. ;-)

J. Bricklayer 20.1.2023 7:24

Beru sebou fixu, jméno přepíšu na Jára Cimrman. ;-)

P. Dvořák 20.1.2023 8:23

Tak si rozmyslete, jaké jméno bude na volebním lístku. I když ho poškrtáte nebo popíšete nadávkami, nápisy typu "TEBE NIKDY!!!" a pod., tak je to platný hlas pro toho, kdo je na lístku.