6.6.2023 | Svátek má Norbert


Diskuse k článku

POLEMIKA: Oba kandidáti jsou zlem

Mezitím pozornosti unikal skutečný nepřítel, který na našem kontinentě bují dlouhá desetiletí-neomarxistická ideologie.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Grundmann 20.1.2023 9:54

Asi zase rozčilím hodně lidí. Když jsem byl mladý, byl jsem zarputilý antikomunista. Ale musím přiznat pravdu, že to bylo hlavně proto, že jsem za komunismu neměl žádnou osobní perspektivu. Kdyby mi někdo nabídl místo v podniku zahraničního podniku nebo místo špióna na Západě, určitě bych to přijal. Byla to povolání, která mě tehdy hodně přitahovala a i dnes podnikám v oborech, které nejsou zas tak vzdálené od činnosti pánů Babiše a Pavla v té době.

Takže Pavel a Babiš měli tehdy z mého pohledu pouze větší štěstí než já. A zcela chápu, že těchto příležitostí využili.

P. Han 20.1.2023 9:58

Antikomunista protože vás nepustili ke žlabu? ;-D

M. Grundmann 20.1.2023 10:01

Ze dvou důvodů : že bych se nikdy nedostal ke žlabu a že byl pro mě osobně život v komunismu nepříjemný celkově jako takový. Nic jiného za tím nebylo. Rozhodně za tím nebyly žádné morální ideály. A zvolil jsem správně, po pádu komunismu se má osobní životní situace velmi zlepšila v můj prospěch.

L. Raus 20.1.2023 10:12

Asi tak.Pokud někdo chtěl dělat kariéru jinak než přrs partaj to nešlo. Proč se nediskutuje o součsném přínosu obou pro vládní rozpočet? Babiš z Agrofertu odvádí do VR spoutu daní přímo i nepřímo z daní tisíců jeho zaměstnanců a Pavel zněj naopak čerpá na vyzbrojování armády což je pro tak malý stát uprostřed Evropy nesmysl. Toz tak.

M. Grundmann 20.1.2023 10:22

Ono to tak úplně není. Dělat kariéru za komunismu bylo obtížné a nevděčné všeobecně, ať už přes partaj, nebo i mimo. Pavel i Babiš měli tehdy opravdu privilegované postavení a na jejich místě by se chovala podobně většina národa.

Armáda o ničem nerozhoduje, plní pouze úkoly politiků. Vojáci tedy nic z rozpočtu nečerpají vlastním rozhodnutím. Pavel však v NATO ke konci nebyl skutečným vojákem, byl to spíš politik. NATO bylo a stále je centrem světové politiky a Pavel rozhodně není nezkušeným politikem.

Babišův Agrofert je jedním z největších příjemců dotací v ČR a bez dotací by asi zkrachoval. Agrofert peníze z rozpočtu spíš čerpá, než by do něj přispíval.

F. Navrátil 20.1.2023 12:24

Obvykle jsou vaše příspěvky docela rozumné, ale tentokrát jste přestřelil. V mnoha oborech, ve kterých Agrofert podniká, nabízí EU a stát dotace, a to obecně. Dostává je každý podnikatel podle oboru činnosti a produkce. Na straně druhé Agrofert podniká v oborech, kam nesměřují žádné dotace. Například výroba hnojiv, umělých hmot nebo plastikářský průmysl. Podnikatel podniká za účelem zisku. Pokud by byl obor finančně ztrátový, přesunou se investice do oborů finančně perspektivních.

M. Grundmann 20.1.2023 12:26

Přesně tak jsem to myslel. Agrofert podniká v oborech, kde EU a stát nabízí dotace. Jedná se většinou o nárokové dotace. Agrofert podniká hodně v oborech, které jsou v EU celkově dotované.

P. Sura 20.1.2023 13:17

Ano a dotace jsou svinstvo. Křiví trh. ale většině lidí to nevadí. Víte proč? Nepodnikají.

M. Grundmann 20.1.2023 12:34

Celkově je pro mě nesmyslné hodnotit nějakého kandidáta jenom podle jeho druhu zaměstnání či podnikání. Pavel má kariéru vojáka a diplomata. Babiš je podnikatel a má zkušenosti z politiky. Oba splňují podmínku, že mají dost zkušeností a znalostí na to, aby byli prezidentem. Podstatné pro mě je, zda mi vyhovují jejich politika a jejich současné politické postoje. Jejich předlistopadová minulost, rodinný život či obor podnikání nejsou pro mě podstatné.

Diskuze by se měla soustředit na současné politické postoje obou kandidátů a ne pouze na osobní útoky.

P. Sura 20.1.2023 13:20

Jenže Babiš má střet zájmů jako prase, čímž se z politiky diskvalifikuje, ale protistrana ho z politiky neumí odstranit, neb sama má máslo na hlavách. Proto se tu už 8 let nemluví o ničem jiném než Čapáku a podobných podružnostech.

M. Grundmann 20.1.2023 13:28

Máte absolutní pravdu. Hlavní problém Andreje Babiše je jeho střet zájmů, který není možné nijak rozumně odstranit. Ledaže by svůj majetek daroval státu. Proto je špatným kandidátem na jakoukoliv vrcholnou politickou funkci. Bez ohledu na to, jaké má či nemá politické názory.