6.6.2024 | Svátek má Norbert


Diskuse k článku

POČASÍí: Ztráta pokory aneb Počasí fakt nekolabuje

Tak zvaná „klimatická změna“ fedrovaná progresivními západními státy na čele s USA a EU a doplňovaná katastrofickými předpověďmi panelu ICCP při OSN, je neustále podporována křiklavými zprávami z celého světa o „podivném“ počasí tu či onde.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Mokrý 9.8.2023 7:18

:-)

P. Rada 9.8.2023 7:30

Poručit dešti, větru... rozhodně nelze - ale lze ho však navodit, odklonit a dokonce lze nevratně rozvrátit chod podnebí.

Nabubřelost/ nafoukanost/ přepjatost, bombastičnost... se projevuje i zmatečností v pojmech a činech. Převedly ji jak komunisti tak to dodnes předvádí kdejaký kapitál rostoucí bezohledně nabubřele vůči realitě a to nehlede na překračování planetárních mezí:

https://cs.wikipedia.org/wiki/Planet%C3%A1rn%C3%AD_meze

Např. procento světové populace se chová tak nabubřele, že i když vlastí podobně jak celá chudší polovina lidstva, tak společné životní prostředí rabuje nejintenzivněji.

J. Pokoutný 9.8.2023 8:11

Jo, tohle se úžasně povedlo v případě Kaspického, resp. Aralského moře při odklonění Amudarji. Soudruzi to měli rovněž perfektně vědecky zdůvodněné.

M. Pecina 9.8.2023 6:51

Naprostý souhlas.

J. Ošlejšek 9.8.2023 6:47

Nedávno jsem na ČT v předpovědi počasí od paní Zárybnické slyšel tuto větu: " Vlivem katastrofalnich změn klimatu jsme zaznamenali pátý nejteplejší čtvrtek za posledních osm let."

K. Machala 9.8.2023 4:14

Přesně tak. A navíc každá miliarda utracená na zbytečný boj proti ozeleňujícímu neškodnému plynu, bude chybět jinde, například při čištění přírody od jedovatých látek. Zelení bojovníci proti uhlíku jsou ve skutečnosti protizelení.

Z. Žabička 9.8.2023 2:12

Před miliony let byl mnohem vyšší obsah CO2 ve vzduchu a v mořích. Obrovské rostliny a biomasa v oceánech vytvořily uhlí a ložiska vápence a mramoru. Bez tohoto životodárného plynu by oceány byly alkalické a život by byl na jiné bázi (pokud vůbec nějaký). Pro zvýšení výnosů se do skleníků fouká CO2. Nechme už té klimahisterie. Ve starověku klekla bronzová civilizace na nedostatku cínu, naší zřejmě dojde měď na všechny ty rozvody pro přechod na elektřinu z plynu a ropy. Nebo se "poslední generace" přilepí k asfaltu a vzdá se Netu?

J. Kavalír 9.8.2023 6:50

Před těmi "miliony" ve skutečnosti desítkami až stovkami milionů let, přicházelo od Slunce méně energie a bez silnějšího skleníkového efektu by Země zamrzla.

J. Pokoutný 9.8.2023 8:21

Což se minimálně jednou stalo.

https://www.astronomy.com/science/snowball-earth-the-times-our-planet-was-covered-in-ice/

M. Kocián 9.8.2023 7:21

Spíš než na nedostatek cínu dojeli na železo na mečích těch, kteří ho už dokázali zpracovat.

J. Pokoutný 9.8.2023 8:24

To není až tak jisté - on ten rozdíl mezi zbraněmi z kvalitního bronzu a železa (ne oceli, jak ji začali vyrábět Římané) není až tak velký. Spíš málo kvalitních bronzových zbraní po kolapsu doby bronzové ve 12. stol. BC x velké množství různě kvalitních železných zbraní v rukou útočníků.

O. Zuckerová 9.8.2023 0:59

A už je jasný vlastní účel systematického omezování učební látky na školách!