2.6.2024 | Svátek má Jarmil


Diskuse k článku

EVROPA: Komise z nás dělá idioty

Evropská komise se rozhodla rázně bojovat proti euromýtům tím, že je uvádí „na pravou míru“. U nás se do boje zapojilo oficiální zastoupení Komise v Praze.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Grigar 9.5.2019 9:59

Re: N E U V Ě Ř I T E L N É

... Hájkové 383 by nepomohlo ani jedno z toho.

Z. Lapil 9.5.2019 15:09

Re: N E U V Ě Ř I T E L N É

Doporučuji experiment: přítele nikoliv k telefonu, ale k míse. Tedy k míse polévky. Dát mu k dispozici lžíci a naběračku a sledovat, co použije.

Z. Švrček 9.5.2019 7:46

Re: N E U V Ě Ř I T E L N É

Víte, paní, oni v tom EP v zájmu dobra všeholidu ten zákon o zachování energie už asi tajně zrušli, tak si klidně volte eurohujery dál, vrána k vráně sedá, nebo, což je případnější - Asinus asinum fricat.

J. Strakoš 9.5.2019 5:59

Obhajoba mýtů EU

Nechat mýty o EU jednostranně obhajovat opět EU (za peníze daňových poplaníků) je jako dát nacistům možnost obhajovat jednostraně činy za 2.světové (za peníze Židů)

P. Boublíková 9.5.2019 5:41

Z praxe

Kdykoliv jsem potřebovala koupit nový vysavač, ať už domů nebo na chalupu, vždy jsem šla a bez velkého přemýšlení nějaký koupila. Spíše levnější (neboť činnost vysavače nepovažuji za příliš sofistikovanou), i když ne úplně nejlevnější (aby pár let vydržel). Příkon v rozmezí 1600 - 2000 W.

Vše fungovalo k mé plné spokojenosti - vysavače vysávaly - až do posledního nákupu. Tehdy jsem již byla nucena koupit vysavač s příkonem pouhých 900 W. Vysavač nevysává. Resp. vysává jen jemný prach, vcucnout např. písek nebo uschlý list nedokáže.

Je to jen náhoda?

R. Langer 9.5.2019 5:51

Re: Z praxe

Není. Vysavačem s nižším výkonem budete vydávat více než 2x déle, protože bude mít navíc horší účinnost. Je to jako s rychlovarnou konvicí, výkonnější konvice mají vyšší účinnost, u vysavačů je to stejné.

R. Langer 9.5.2019 5:52

Re: Z praxe

... a o nějaké úspoře energie si pochopitelně můžete leda tak nechat zdát.

P. Grigar 9.5.2019 8:07

Re: Z praxe

.. máme doma psa a tři kocoury, kteří se nejraději povalují kolem krbu, proto v okamžiku, kdy moudré hlavy EU začaly problematiku vysavačů "řešit", jsem střelhbitě zakoupil v Rakousku vysoce výkonný typ, odsouzený zaniknout v propadlišti dějin(značku neuvedu, reklama a tak.. je takový celý žlutý s černým fundamentem). Dokáže vysát i desetikorunu z hladké podlahy. Cena byla velmi výhodná, když prý budou zakázané.

P. Boublíková 9.5.2019 8:17

Re: Z praxe

Také máme doma kočkopsí zoo a mrzí mě, že jsem nezareagovala včas :-o

P. Grigar 9.5.2019 8:44

Re: Z praxe

.. no jo, já mám snad výhodu v tom, že máme v Rakousku vyvdanou příbuznou, která kdysi hlasovala pro jejich vstup do EU. Ještě dnes si kvůli tomu nadává. Učím se od zkušenějších..

R. Langer 9.5.2019 9:49

Re: Z praxe

To jsem také udělal, a svým známým jsem to též doporučil. Většina se podle toho také zařídila.

P. Kiebel 9.5.2019 1:16

chjo

A takto je to s euroskeptiky pořád - a) sami výrobci tvrdí, že s tím nemají problém, neb b) sací výkon závisí i na konstrukci a designu přístroje a jeho součástek a že lze toto zlepšovat. Pan Payne si tupě vezme vzoreček a aplikuje ho na celý systém (přístroj). Kdyby napsal jen - "nesouhlasím s tím, aby se tento druh problémů řešil na celounijní úrovni, bylo by to k zamyšlení, ale toto?

R. Langer 9.5.2019 5:42

Re: chjo

Aha, takže vy taky věříte na perpetuum mobile?

P. Manda 9.5.2019 6:07

Re: chjo

" Pan Payne tupě vezme vzoreček". Jste magor ??

V. Hájková 9.5.2019 6:57

Re: chjo

Magor jste VY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

P. Manda 9.5.2019 7:30

Re: chjo

aha a proč ? A jak cítíte ?

P. Manda 9.5.2019 7:32

Re: chjo

Já jsem magor, protože fyzika ? Zpolitizovat fyzikální vzorce, vy jste opravdu milka.

P. Grigar 9.5.2019 8:17

Re: chjo

.. no nedivte se, když může i Ústavní soud myslet politicky. Co na tom, že je to blbé.. ale politicky na výši!

M. Řepa 9.5.2019 7:43

Re: chjo

Vy jste zářný příklad úrovně vyýuky matematiky, potažmo fyziky na naších školách. Ale ono to bude jinde v Evropě možná ještě horší.

Z. Švrček 9.5.2019 7:47

Re: chjo

:-)

J. Strakoš 9.5.2019 6:11

Re: chjo

Ale to zdůvodnění na uváděném linku je opravdu hloupé. To můžeme rovnou direktivně nařídit maximální spotřebu potravin na hlavu a argumentovat tím, že přece nikoho neodsuzujeme k hladu, jen omezujeme množství vstupních potravin.

A to, že výrobci souhlasí s nařízením omezujícím jejich činnost taky neberu - proč sami výrobci neomezili příkon i dříve? A najednou hups, snížíme direktivně příkon na polovinu a zázračně nám účinnost stoupla o desítky procent?

K. Salajka 9.5.2019 6:28

Re: chjo

Růžový vysávač má samozřejmě vyšší účinnost. A vysávač s kapotou ve tvaru dešťové kapky projede vaším bytem jako blesk.

T. Hraj 9.5.2019 7:53

Re: chjo

Pravda. A co se týče ekologie, tu lze přeci dávno řešit systémově. Stačí vysavač zapnout do zásuvky, která má možnost přepnutí filtru k odstínění fosilní a jaderné elektřiny. Například AntiTemelínové adaptéry se prodávaly v Rakousku.

M. Frank 9.5.2019 7:00

Re: chjo

Váš příspěvek jenom odhaluje jak jste nevzdělaný, víc nic. Jinými slovy, dobrovolně a veřejně ze sebe děláte .....

J. Nový 9.5.2019 7:04

Re: chjo

Jasně že to není problém. Stačí jen udělat "řidší" pytlíky a je to. :)

P. Grigar 9.5.2019 8:48

Re: chjo

.. a dlaším krokem můž být zákaz vysávání obecně. Ono to stejně vyjde nastejno, když už jsou ty řidší pytlíky.. že ano. A ta úspora energie!

T. Hraj 9.5.2019 7:07

Re: chjo

"sací výkon závisí i na konstrukci a designu přístroje" - můj ty bože, to snad ale platí i pro jakkoli příkonné vysavače, ne? Nebo chcete říci, že vysavače o příkonu 2500W měly špatnou konstrukci, kdežto ty o 900W mají náhle dobrou? Co se stalo tak převratného na poli designu vysavačů (a ještě z řejmě jakožto důsledek moudrého omezení příkonu)?

Není to náhodou tak, že se výrobci snaží z daného výkonu VŽDY vytřískat maximum? Mají-li k dispozici vyšší příkon, jsou schopni vyrobit zařízení s vyšším výkonem.

Problém je, že i ta zglachšaltovaná, průměrná, tabulková eurohospodyňka, bude jednoduše místo 1800W/1h vysávat 900W/2h. Úspora energie 0, workload hospodyňky +100%. Evidentně mimo chápání poslance EP.

A. Stárek 9.5.2019 7:35

Re: chjo

Nebude vysávat 2h, protože s polovičním výkonem na jedno přejetí hubice ten nový vysavač nevysaje všechno to, co vysál ten starý. Prostě přes nějaký bordel budete hubící přejíždět dokola a nevysajete ho a nevysajete, protože nový vysavač má slabý výkon. Takže bude vysávat dýl, než 2 hodiny a možná ani tak nevysaje všechno, co by vysála se starým vysavačem.

T. Hraj 9.5.2019 7:39

Re: chjo

Já vím, máte pravdu, ale nechtěl jsem to panu Kiebelovi komplikovat. Ten dvojnásobek je prostě teoretické minimum.

R. Langer 9.5.2019 9:57

Re: chjo

Přesně!