Neděle 14. července 2024, svátek má Karolína
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

ŠAMANOVO DOUPĚ: Proč Rusko nenapadne Ukrajinu?

Třeba, že bychom od něj přestali dovážet plyn. Prosím? Zatím to bylo vždy tak, že naopak Rusko proti Evropě vždy použilo „plynovou zbraň“, když potřebovalo prosadit své cíle nebo zabránit prosazování našich cílů. Dělá to i dnes.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
AN

A53l80e57š 39N49o58v53á79k

26. 1. 2022 6:30

Kromě Ukrajiny stáhly USA velvyslance i z ČR...

0 0
možnosti
JH

Sice je v závěru článku je obsaženo jasné varování, za co může být označen kritik tohoto článku:-), ale pár poznámek si těžko odpustit.

Zejména kvůli tomu, proč je nutné "tmavé ještě tmavším dělat", jaký to má smysl. Už to neustálé střídání pojmů ruský a sovětský dokáže mást, jak se třeba pozná, kdo v tom tanku z obrázku seděl. Rusové, Ukrajinci...? Oba národy měly každopádně v roce 1968 zastoupení v politbyru....

Třeba s tím plynem, kdy ho Rusko využívalo jako zbraň, kdy neplnilo sjednané dodávky?

Nebo ta Bukovina, to jsem fakt nepochopil. Ta byla od roku 1775 rakouská, rok 1812 na tom nic neměnil. Tehdy došlo jednak k invazi Napoleona do Ruska (Rakousko Francii s nechutí nuceně podporovalo), jednak k uzavření míru mezi Ruskem a Tureckem, kdy do té doby Turky okupovaná BESARÁBIE přešla pod Rusko. Že by Turecko mělo v té oblasti území až do konce ww2, to už je úplná absurdita.

Ohledně roku 2008 a války v Osetii. Ta tehdy začala porušením dohod o příměří ze strany Gruzie. Osetinci a Abcházové Gruzíny opravdu nemusejí, a poté, co jsme uznali Kosovo, těžko máme právo tam cokoliv kritizovat.

Už byly v diskusi zmíněny územní zisky SSSR na úkor Polska a ČSR, tehdy se za vlády Gruzínce staly součástí Ukrajiny a Běloruska. Proč je hodní Ukrajinci a Bělorusové nevrátili, když už jim tam zlí Rusové neporoučí:-)?

O Rusku si netřeba dělat iluze, je to velmoc, tudíž někdy agresívní. Ale není důvod přehánět.

0 0
možnosti
PB

Pobavila mě zmínka o územích ukradených Sovětským svazem Polsku, Rumunsku a Československu - tato území teď patří Ukrajině.

V době rozpadu SSSR a vzniku samostatné Ukrajiny ještě existovalo Československo, a ostatně vrátit ukradená území Polsku a Rumunsku existuje stále. Nevšimla jsem si, že by se nebohá Ukrajina jakkoliv zabývala myšlenkou je vrátit.

0 0
možnosti
PB

... možnost vrátit ukradená území existuje stále

0 0
možnosti
PH

Tak ono jistě může to tak být, jenomže ta zásadní otázka stojí co s tím Západ může dělat. A odpověď zní že pravděpodobně vůbec nic. Vojensky rozhodně na pomoc Ukrajině nepříjde, jednako proto že globální válku s Ruskem si dovolit nemůže dovolit. a druhako ani ty potřebné vlastní vojenské síly k dispozici nemá.

Vlastně se tím opakuje situace s Německem od roku 1938 (kdy Západ obětoval ČSR, aby "zachránil mír", v roce 1939 Německo okupovalo Polsko (Rusové si taky vzali co chtěli), pak severské státy, a když Německo v květnu 1940 napadlo Francii, byli všichni "tak překvapeni", že za pár týdnů bylo po všem...a Hitler ovládal celou Evropu

0 0
možnosti
JL

"Západ obětoval ČSR, aby "zachránil mír", v roce 1939" což "válečný štváč. W.Churchill" v britském Parlamentu komentoval slovy: Měli jsme na vybranou, válku nebo hanbu. Vybrali jsme si hanbu - a válce jsme se stejně nevyhnuli. On ale byl problém v tom, že mimo námořnictvo Anglie neměla téměř armádu. Prostě po První s. válce si usmysleli (nejen Anglie) že další už není možná a zbrojit tedy netřeba. Byla možná. Je to marný, je to marný, je to.... J.L. end

0 0
možnosti
JB

o Bože, do kohos to duši dal

0 0
možnosti
Foto

Velmi správně a se souvislostmi napsáno!

Zdravím z Liberce

0 0
možnosti
Foto

Dobrý, Šamane. Zdravím z Nových Butovic do Lužin:-)

0 0
možnosti
VK

Ukrajinských vojáků je méně nezli ruských!

Ale ukrajinšti vojáci jsou dost na$raní!!

0 0
možnosti
VH

V98á10c85l26a45v 27H57l34a58d

26. 1. 2022 14:50

Myslíte na-SS-raní ?

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz