Úterý 23. července 2024, svátek má Libor
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

ŠAMANOVO DOUPĚ: Proč Rusko nenapadne Ukrajinu?

Třeba, že bychom od něj přestali dovážet plyn. Prosím? Zatím to bylo vždy tak, že naopak Rusko proti Evropě vždy použilo „plynovou zbraň“, když potřebovalo prosadit své cíle nebo zabránit prosazování našich cílů. Dělá to i dnes.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
VP

Příliš mnoho plků. Všechno jednostranně vykládané. třeba Krym. Ano Jelcyn podepsal ono memorandum, které se zavazuje k nedotknutelnosti hranic Ukrajiny. Ale co s tím, když to nesouhlasí s jinými právními akty. třeba že v ukrajinské ústavě je napsáno, že Krym má právo na autonomii až do odtržení. Ukrajina má vypsat referendum na žádost obyvatel. Obyvatelé Krymu byli celkem v pohodě a nepotřebovali svůj status měnit až do doby, kdy Juščenko jim zrušil funkci prezidenta. Potom ovšem přišel Janukovič, který povolil regionům velkou samosprávu a tak nebyl důvod k nespokojenosti. Až do Majdanu. Krymčané dobře znali západoukrajinské nacionalisty a když se tito chopili moci a změnili Janukovičovu ústavu na Juščenkovu, tak vyhlásili samostatnost na kterou měli právo. Až potud je to zcela legální. Putin ovšem neměl Krym obsazovat a blokovat ukrajinskou armádu. Krym by byl samostatným státem jako je Kosovo a časem by se připojil k Rusku. Jedině, kdyby Ukrajina Krym obsazovala, mohli Rusové zasáhnout.

0 0
možnosti
PD

Přece Rusáci ... jako všude.

0 0
možnosti
GF

G16f15g27f80g 79F27g72f43g43f

26. 1. 2022 20:05

Dobrý večer, z Vašeho článku mi vyplývá slovo "rusofobie". Doporučoval bych abyste také napsal článek o největší vojenské síle na světě, základnách (např. přečtěte si Dohodu o obranné spolupráci mezi SR a USA) a působení USA na celém světě. Můžete i zhodnotit mocnosti podle stupně agrese apod. Pak by to dle mého názoru vyvážené. Ale asi by to chtělo odvahu.

0 0
možnosti
FN

S ruskými nároky sice nesouhlasím, ale myslím si, že se tak děje proto, že už nemá kam ustupovat. Po ukradení Kosova a bombardování Srbska už svět není jako předtím. Žádné smlouvy a mezinárodní pravidla neplatí.

0 0
možnosti
PD

Nezapomínejte na Budapešťské memorandum, s tím, co už neplatí.

0 0
možnosti
Foto

Západ i Kreml stupňují hrozby. Všem, kteří jsou nějakým způsobem spojeni s Putinem nebo jeho rodinou, by se zmrazila bankovní konta. Ruské vedení vyhrožuje Evropě, že se může ocitnout bez ruského plynu.

0 0
možnosti

Já si myslím, že se USA s Ruskem domluví a EU se bude držet zpátky, protože do toho všeho všichni 3 dobře vidí a EU by mohla hodně tratit. Ty silácké řeči jsou pro publikum těch vzteklých malých a bezvýznamných...;-DRv

0 0
možnosti
ŠH

Největší zlem posledních desetiletí jsou USA. Po součtu všeho, co na Zemi rozvrtaly a kde byli mrtví. Mrtví, co se nenechali koupit.

Rusko se stáhlo. Rusko žije na svém. Rusko nelze na burze koupit!!! USA se šťourají ve všem.

Umíte sledovat a počítat, kde všude USA jsou?

To zas bude čučení u Vystrčila, že si Rusko (logicky) vybere Čínu! A nevybere si ji kvůli gender a uhlíkový stopě! A Fiala bude snad dovážet i brambory z Číny, když to uhlí ........

0 0
možnosti
PS

Ale kdepak. Nejhorší jsou trpaslíci. Ty potvory vám vlezou všude.

0 0
možnosti
VN

Šamane, lžete.

Polákům SSSR věnoval nejen 2/3 Východního Pruska (jméno Královec se vyskytuje jen v českých zejména obrozeneckých zdrojích), ale také Danzig, celé průmyslové Preussische Schlesien s Breslau a velký kus Pommern až po Odru, Stettin a Swinemünde. Ty hranice asi těžko nakreslili v roce 1941 prackou společnou a nerozdílnou ministři zahraničních věcí nacistického Německa a komunistického Sovětského svazu Ribbentrop a Molotov, že, Šamane? To byste mohl pochopit i vy. Kdybyste nelhal.

V letech 1806-1812 osvobodili Bukovinu Rusové z osmanské nadvlády - ona už nebyla tak těžká od té doby, co Suvorov Turky vyklepl u Ismailu a ruský car se stal uznaným ochráncem tamních podvládců, ale Osmani se snažili zase utáhnout opratě. Rusové vyklepli Turky i za Dunajem u pevnosti Ruščuku (Ruse), ale "díky" diplomacii Angle a Francie (které všude jinde byly jak kočka a pes, ale proti Rusku se spojily) se Kutuzov musel stáhnout za Prut a Rusku zbyl jen zisk Besarabie. Kutuzova pak musel s armádou spěchat proti Napoleonovi,což se Anglii moc líbilo.

Podněstří bylo součástí Moldovy jen ze Stalinova rozhodnutí. Vždy před ním šla hranice po Dněstru/Istru.

A konečně - Rusko nenapadne Ukrajinu, protože ta za to nestojí!

0 0
možnosti
ŠH

Hodně lže! A vybírá jak ČT09.

0 0
možnosti
OM

O83. 41M64.

26. 1. 2022 14:45

Pár poznámek: západ v r. 1968 nešel roti Rusku, protože atomovky (ty sice zabrání tomu, aby se rozjela 3. SV, ale naopak brání efektivní odvetě v případě konvenčního lokálního konfliktu). Kromě toho, USA měly svých starostí dost ve Vietnamu.

Srebrenica nebyl průšvih NATO, ale OSN.

0 0
možnosti
JD

J96i53r96i 21D66o19b34r98ý

26. 1. 2022 15:30

Myslim, ze to ani nebylo mysleno na NATO.

Jen konstatovani faktu ze symbolicka pritomnost vojaku nedokaze zabranit tragedii. Protoze kdyz nebudou schopni jedna silou, nebudou jednat vubec.

Je tam paralela k pripravenosti tech asi ~8000 US vojaku. Budou tady/tam stejne jako vojaci OSN jen jako svedci.

0 0
možnosti
IS

Láska k Sovětskému Svazu neblahé paměti je u některých diskutérů nepřehlédnutelná a k popukání. Krása střídá nádheru.;-D

0 0
možnosti
ŠH

Tak ještě něco k věci, Schlägele.

Kdo to rozjede? Rusko? Nebo "mírotvorci", vyzbrojení až za ušima, z USA? Banderovci, a budou hledat Židy?

Nepiš tady a zakládej tlupy dobrovolníků, kteří pod znaky Banderovců, velením Banderovců potáhnou na vlatní spoluobčany v Luhansku. Patrony dodá Afrobarevná. Vystrčil bude posílat prošlé konzervy. Budete v televizi. Bacha, je tam zima a je to veliký. Větší než okolí Kokořína.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz