Neděle 21. července 2024, svátek má Vítězslav
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

ŠAMANOVO DOUPĚ: Proč Rusko nenapadne Ukrajinu?

Třeba, že bychom od něj přestali dovážet plyn. Prosím? Zatím to bylo vždy tak, že naopak Rusko proti Evropě vždy použilo „plynovou zbraň“, když potřebovalo prosadit své cíle nebo zabránit prosazování našich cílů. Dělá to i dnes.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
MG

Celá komunikace mezi Ruskem a Západem je o nepochopení myšlení toho druhého. Západ má jako prioritu své zahraniční politiky prosazovat svá vlastní pravidla v mezinárodních vztazích. Na mezinárodní politiku pohlíží jako na formu právní logiky a snaží se dosáhnout toho, aby existovala v mezinárodních vztazích právní logika, která mu vyhovuje.

Rusko se nesnaží vytvářet nějaká mezinárodní pravidla, ale pouze hájí své vlastní konkrétní zájmy. Rusko pravděpodobně chápe západní logiku, ale nesouhlasí s ní a považuje ji za nesmyslnou. Západ je vězněm svého vlastního způsobu uvažování a nedokáže pochopit, že Rusko uvažuje úplně jinak a že jsou západní analýzy jeho chování zcela nesprávné.

Západní analytici neustále opakují, že by z přijetí některých ruských požadavků plynulo něco do budoucna. Například pokud Západ akceptuje něco pro Ukrajinu, bude muset něco podobného akceptovat pro Litvu, Polsko či Ugandu. Ale Rusko takto vůbec neuvažuje a vůbec nic takového ani nečeká, protože pro jeho politiky žádný precedens či jiné právní uvažování neexistují. Každá politická situace je v Rusku řešena oportunisticky nezávisle na předchozích situacích a je zcela chybné předpokládat, že by se Rusko v budoucnu zachovalo podobně, jako se zachová dnes. Rusko se chová vždy podle toho, jak se mu to v daném okamžiku hodí, jaké má možnosti a také do jaké míry mu nějaký problém vadí. Jedná se o velmi pragmatické uvažování bez jakéhokoliv idealismu a principů. Proto je také v mezinárodní politice úspěšnější než mnohem silnější, ale dogmatický Západ.

0 0
možnosti
Foto

Lavrov prohlásil, že o bezpečnosti bude jednat pouze s USA, s Evropou ne... To dokazuje smutnou skutečnost, že EU je stále ekonomický obr, ale politický trpaslík. EU raději řeší tvar banánů, pomazánkové máslo, tuzemský rum, grýn dýl, vítačství muslimských migrantů, ale na řešení skutečných problémů nemá...

0 0
možnosti
Foto

Hlavně to ukazuje rusákův duševní obzor. U něj vždycky jeden rozkazuje a ostatní jsou otroci, nic jiného nezná. To by si tak mohl zkusit nějaký rusáky okupovaný stát, dělat nějakou vlastní politiku.

Je fakt, že západní politici dělají pořád tu stejnou chybu. jednat s Lavrovem, Putinem, Stalinem, Hitlerem nebo tím Sipingpongem je chyba od první minuty. Ale někde už to začínají chápat, to se putinovcům zase povedlo.

0 0
možnosti
Foto

My bychom chtěli ještě tu o zlatém rublu ;-D

0 0
možnosti
Foto

Děkuji Šamane, už kvičej russáčci.

0 0
možnosti

Také slyšíte Hlasy? Vydržte, to přejde...;-D

0 0
možnosti
JP

Vážený pane Kovanici, já Vás čtu rád, Váš styl psaní je mi blízký, avšak černobílost Vašeho dnešního článku mě donutila sednout ke klávesnici. Vy jste totiž ustrnul v Liberci na náměstí u radnice v srpnu 1968 a všechno posuzujete tímto prizmatem. To nakonec potvrzuje i ta fotka. Ovšem svět se dávno změnil, už nejsme v roce 1968. Já jsem za tu dobu, hlavně podle toho co vidím v ČT prodělal vývoj názoru tak, že ve Vašem chápání jsem ta 6. kolona. V 68. mi bylo 15 let a další desítky let jsem prožil a mantrou: Z Ruska nepřišlo nikdy nic dobrého.Avšak dnes jsem to musel přehodnotit takto: Z Německa nepřiščlo nikdy nic dobrého. To je zkratka samozřejmě příliš černobílá a svět je složitější (aktuálně čtu například Fausta). Avšak jak můžete věřit té báchorce o Vrběticích, to mi skutečně uniká. S pozdravem

0 0
možnosti

No hlavně z Ruska přišla Rudá armáda, která ČSR osvobodila před Němci a zabránila jednak dalším Popravám občanů ČSR, kterých bylo přes 300000 a dále i plánovaným dalším popravám, příp. poněmčení, či vyhnání zbytku méněcenných Čechů někam na konec světa...Rv

0 0
možnosti
JP

USA osvobozuje národy, ale vždycky je osvobodí o větší kus národního majetku, pokud osvobozený stát zcela nezdevastuje.

0 0
možnosti

Máte pravdu. Američané se někam Na se rou, všechno tam Roze se rou a pak se Stáhnou a to zdevastované území následně ovládnou gauneři vyzbrojení většinou americkými zbraněmi...;-DRv

0 0
možnosti
Foto

On si někdo neumí najít fotky Prahy z roku 1989 a 1999 a pak 2009 a 2019? To jako fakt?

0 0
možnosti
JP

Jak by mohlo Rusko být tak extrémně veliké, kdyby krvavě neválčilo. Jak by si mohlo násilně zotročit zhruba 190 národů (tolika jazyky se u nich mluví) a pořád mají málo. Jejich idol a hlavní imperialista Petr Veliký, spolu s Pruskou Kateřinou Velikou, krvavě zabírali co se zabrat dalo. Petr Veliký dokonce píše ve svém Vojenském nařízení, že hlavní povinností ruské armády je rozšiřovat ruskou říši všemi směry. Stačí si přečíst několik soudných sovětských historiků. To, že za posledních asi 20 let se snížil počet obyvatel Ruska zhruba ze 140 milionů na pouhých téměř 120 milionů, svědčí o mnohém. Covid 19 na vině není!

0 0
možnosti
PB

P57e31t84r 41B32r91e12c58í97k

26. 1. 2022 12:04

Ptáčku. říše se buď rozpínají, anebo jdou k zániku. Když si přečteš dějiny USA, je to dtto. Kuba/Španělsko, Havaj, ......... Buď rád, že se počet obyvatel USA zvyšuje. Já také - když jsou takovíto: https://www.youtube.com/watch?v=HcuPJvxTKOw

0 0
možnosti
Foto

Rusko UK nenapadne,napadl ji první Washington.Za pět miliard doláčů.A Sevastopol o který šlo jim mazanej Putin vyfoukl (korektně:anektoval i s Krymem).A protože naděje umírá poslední,Amíci nedají pokoj a budou o Krym bojovat do posledního Ukrajince,potažmo Evropana.Nebo dostanou nakládačku jako v Avghanistanu.

0 0
možnosti

Teď jste ovšem panu Kovanému Šamanovi trochu pokazil náladu...;-DRv

0 0
možnosti
Foto

co to vlastně U.S.A. slíbili Gorbačovovi ?

0 0
možnosti
Foto

Pššš, pššš,

o tom se nesmí mluvit, to není politicky korektní!

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz