Pátek 19. července 2024, svátek má Čeněk
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

ŠAMANOVO DOUPĚ: Proč Rusko nenapadne Ukrajinu?

Třeba, že bychom od něj přestali dovážet plyn. Prosím? Zatím to bylo vždy tak, že naopak Rusko proti Evropě vždy použilo „plynovou zbraň“, když potřebovalo prosadit své cíle nebo zabránit prosazování našich cílů. Dělá to i dnes.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
Foto

Ukázka, jak lze šikovně vybrat z dějin to, co se hodí. Co se nehodí, o tom se pomlčí.

0 0
možnosti
PK

Polanský, dejte nějaký konkrétní příklad o čem se pomlčelo. A také dejte příklad lži ,která by se náhodou vyskytla u shrnutí pana Kovaniče.

0 0
možnosti
PP

P71e81p67a 55P56e96p90a90x

26. 1. 2022 9:33

EU se snaží zbavit závislosti na ruském plynu tím že blokuje stavbu a zavírá postavené jaderné elektrárny, no není to legrační ? Jestli to není zrovna zelený úlet, který dal Rusku šanci diktovat své podmínky.

0 0
možnosti
JK

J79a26n 48K44a30r50z14a

26. 1. 2022 9:22

Ochota a odhodlanost Američanů a Britů položit životy Ukrajinců ve střetu s Ruskem je příkladná

reagovat

0 0
možnosti
RM

autore vskutku výživný pel-mel, kdy jste splácal opravdu páté přes deváté. (možná jste si večer předtím četl pohádku o pejskovi a kočičce?) ---ale zpátky k věci: ať se nám rusáci líbí nebo ne, je to plynová (a jaderná) velmoc. takže oni rozhodují, jestli šamanovo doupě bude vytápěné nebo ne. --možná budete za hrdinu ve vymrzlém doupěti--ale má to háček,- nenapíšete už ani řádku a nikdo o vás neuslyší. a z toho vycházejme. autore. 8-o

0 0
možnosti
PK

No, Meišnere, já jsem zase přesvědčený, že pan Kovanič shrnul přehledně všechny lumpárny SSSR i Ruska, na které se všichni my starší osobně pamatujeme. Jsou tam i události starší , které jsme si osobně neprožili, ale vše co je zde napsáno je doloženo a má to stený dopad. Meišnery to přivádí do "úzkých", protože proti pravdivým faktům nemají protiargument a tak jen kecají a lžou.

0 0
možnosti
JF

Kdyby byl Bůh spravedlivý, tak by z Vašeho výčtu ruských mírových aktů, nejméně od dob rozpadu Říše zla, alespoň některé ze zdejších největších výlupků kolaborantské lůzy klepla Pepka. Chápu ovšem, že On má na starost jiné věci než ty šmejdy ... :-(

0 0
možnosti
Foto

To, že Rusko potřebuje EU je nesmysl, vynalezený pro útěchu mentálně slabších jedinců. Ruským vládcům jsou platby za plyn úplně ukradené, stejně jako životní úroveň jejich poddaných nebo lidské či materiální ztráty v případné válce.

Pokud ruští vládcové usoudí, že je válka nezbytná pro jejich udržení se u moci, tak válku začnou a ptát se nikoho nebudou. Ostatně veškerá ruská politika posledních 10 let směřuje k válce ve východní Evropě, okupaci nejdříve Ukrajiny a Běloruska, pak Moldávie, pak Pobaltí a potom zbytku dříve okupovaných zemí až na německé hranice. No a potom se začnou cítit ohroženi německým revanšismem, čím jiným.

Dělají už stovky let to stejné spojí se se zemí přes dvoje hranice a souseda napadnou a okupují. Jediné, co je zastaví je zhroucení jejich režimu doma.

0 0
možnosti
LF

USA za celou svou historii neválčili pouhých 16 let. Co se o tom autore také rozepsat?

0 0
možnosti
LF

Putin – Krym první válečný konflikt v dějinách, ve kterém nejsou váleční zajatci. Nikdo z těch tisíců ruských vojáků nepadl do zajetí. Nebo Ukrajina nebere zajatce?

0 0
možnosti
Foto

Při okupaci Sudet v roce 1938 nebyli taky žádní zajatci. Že by Československo nebralo žádné zajatce?

Ale třeba při okupaci východu Donbasu zajatci byli. Ovšem tvrdili, že byli na dovolené ;-D;-D;-D

0 0
možnosti
JH

J83a87k79u10b 97H59o11z63a

26. 1. 2022 7:33

Doporučoval bych nebýti líný a mrknout na mapu. Ta shromaždiště "invazních" sil na hranicích Ukrajiny jsou od ní více než 300 km daleko. Pro představu, to je stejně daleko, jako je od hranic Ukrajiny Kyjev.

0 0
možnosti
JL

"Čína potřebuje spoustu energie, aby mohla vyrábět pro Evropu – a koupit si ji" Malilinkatý problém ale bude, že Evropa nebude mít čím palatititi. Když nebude nic vyrábět (aby neprodukovala toxický CO2). Mezinárodní obchod je v podstatě výměna tovaru i když přes peníze. Leda kbychom platili Číně dluhopisy, za které by si ale nikde nic nekoupili. Možná ani těm chytrým Číňanům nedochází, že ovládnout "Somálsko" není zase až tak dobrý kšeft. No nebude to poprvé co i Čína vymyslela kravinu, po Velkém skoku - do prázdna... J.L. end

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz