17.5.2024 | Svátek má Aneta


Diskuse k článku

Zeman vyhrál

Miloš Zeman porazil Jiřího Drahoše, vyhrál o 150 tisíc hlasů. Nad slušností a argumenty zvítězily lži o Drahošově vítačství.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Moravcová 27.1.2018 8:56

Re: Aktivismus?!

souhlasím

S. Ševeček 27.1.2018 9:09

Re: Aktivismus?!

nikoliv - technologie

https://www.facebook.com/pavel.vot/videos/10214766818995020/

J. Anděl 27.1.2018 9:12

Re: Aktivismus?!

Zvolením kohokoliv se nic trestným nestane. Ale jistě, určití lidé mohou propagovat určitý trend.

S těmi médii je to jednodušší. Nelze se natrvalo ubránit tomu, aby jakékoliv médium nezaujalo po čase určitý směr a tento prosazovalo. To jsou vlastnosti lidí a skupin lidí. Vznikne specifický prostor, prostředí, který si osvojí určité vlastnosti a ty podle svých možností propaguje. Média, zejména veřejnoprávní, mají ty možnosti samozřejmě větší, než spolek zahrádkářů pana Klause. Nenazýval bych to "uzurpováním" moci (ale zase nebudu se kvůli tomu slovu hádat).

Asi by to šlo trošku rozbít pravidelnou kompletní výměnou lidí. Máme však v systému (a z rozumných důvodů) opatření, která tu pravidelnou výměnu všech dost komplikují.

P. Hlosta 27.1.2018 9:23

Re: Aktivismus?!

Podle mně, důvod k obavám, podstatně horším, je paradoxně podnět volit spíše Zemana. Tento fakt určité části společnosti uniká. Kdyby toto došlo oněm "aktivistům" novinářské branže, pak by patrně Zeman neměl šanci na úspěch. "To jsou ty paradoxy" slovy Havla. ;-))

V. Kotas 27.1.2018 9:29

Re: Aktivismus?!

Fandit někomu, může soukromé médium ( tv Barrandov Soukup ), ne však veřejnoprávní médium, navíc za koncesionářské poplatky. Jakékoliv námitky na práci ČT, Rada zatím hází do koše.

J. Schořík 27.1.2018 9:42

Re: Aktivismus?!

No prostě memůže. To že o tom nic nevíte nevadí..

J. Anděl 27.1.2018 10:18

Re: Aktivismus?!

Já nepíšu o tom, jestli může nebo nemůže. Já píšu, že pokud jednou za pět let nevyměníte všechny včetně uklízeček, tak prostě někomu fandit bude. Lze na to neustále tlačit, ale nelze to zrušit.

Každá skupina lidí se po čase nějak unifikuje. Nebo rozdělí na dva tábory, vznikne konflikt, který skončí vítězstvím jedněch a porážkou druhých.

Z. Lapil 27.1.2018 9:20

Re: Aktivismus?!

Jste si jist, že nenecháváte prchlivost cloumat svým majestátem?

Nemohli dříve - Zeman své sponzory odtajnil ve čtvrtek zhruba ve 21:20.

P. Hlosta 27.1.2018 9:43

Re: Aktivismus?!

Je-li co odtajnit, mohl. Dělat z toho agitaci proti němu, veřejnoprávní médium nesmí v čase, kdy jdou voliči k urnám. Ze zákona!

J. Schořík 27.1.2018 10:03

Re: Aktivismus?!

Nesmysl.. Odtajnil schválně pozdě. Seznam byl zveřejněn a sděleny byly oprávněné pochybnosti.. Dáte odkaz na zákon který zakazuje po dobu voleb komentovat zjevné?

J. Matuška 27.1.2018 8:47

To, co předvádí Washington Post, je pohrdáníhodné.

!!!

V. Hájková 27.1.2018 8:54

Re: To, co předvádí Washington Post, je pohrdáníhodné.

Proč toto píšete, když nejste schopen - zde uvest jeden jediný příklad?

M. Malovec 27.1.2018 8:37

Co když nemám správnou možnost,

co když jsem se rozhodl přestat volit proti někomu a nemám svého kandidáta. Od voleb mne odradila dlouhá masáž ze všech stran ve prospěch pana Drahoše. Nechci Zemana, ale nemohu volit Drahoše. Tečka.

M. Franková 27.1.2018 8:43

Re: Co když nemám správnou možnost,

Můj starší syn to má podobně. Dle něj je Drahoš blb, a Zemana volit nechce. Hotovo dvacet.-))

R. Tesařík 27.1.2018 8:45

Re: Co když nemám správnou možnost,

Asi tak.

M. Čihák 27.1.2018 8:53

Re: Co když nemám správnou možnost,

tak to cítí hodně lidí, je třeba udělat malý krůček a nedopustit aby se blb stal presidentem, který representuje čechy. V krajním případě připustme , jsme možná hulváti ale nejsme blbci...

M. Franková 27.1.2018 9:08

Re: Co když nemám správnou možnost,

Pokusila jsem se mu to vysvětlit, ale je to po mně tvrdá palice. Můj favorit také není ani jeden. Ale Drahoš je pro mě naprosto nepřijatelný. Je to tak, jak říkal Topolánek. Neexistuje dobře - špatně. V politice ve většině případů jde o - blbé a blbější. No a v tomto případě je nasnadě , pro mě, to blbé.-))

V. Hájková 27.1.2018 9:05

Re: Co když nemám správnou možnost,

Tak to já mám jinak - muj jediný syn by nikdy neřekl o člověku s jeho vzděláním a uspěšný životem v jeho jednom z nejtěžší OBORU , že je BLB! A přesto, že je člen ODS - VOLIL V OBOU KOLECH P. PROF. DRAHOŠE

M. Franková 27.1.2018 9:11

Re: Co když nemám správnou možnost,

No, já se přesto domnívám, spolu se svým synem, že Drahoš je politickým blbem.A nic na tom nemění fakt, že byl úspěšný ve svém oboru. To mu nikdo nebere.

V. Hájková 27.1.2018 9:32

Re: Co když nemám správnou možnost,

Opět jen předvádíte, že p DRAHOŠE naprosto neznáte! On p. KISKA- také nebyl politikem - ani p. Gauck a jací to byli a jsou kvalitní představitelé země ! Víte my zde nemáme prezidentký systém , jako mají třeba v USA !!!!!:-)))))))))))))))))))))

V. Fenzel 27.1.2018 9:43

Re: Co když nemám správnou možnost,

Paní Hájková, Váš jediný syn by nikdy neřekl o vzdělaném člověku, že je blb, to je chvályhodné. Ale Vy, jediná jeho matka, tady dnes a denně plivete nejhrubší urážky nejen na prezidenta, ale i na všechny okolo.

M. Těhanová 27.1.2018 9:50

Re: Co když nemám správnou možnost,

Ano, ani o nich nikdo neví, stejně jako o prezidentovi Rakouska.

Jsou to šedé myši, velmi inteligentní, ve svém oboru asi velmi dobří, ale hlavně, nevyčuhující, celkem nikomu nevadící. A tak byli zvoleni.

Ano, Drahoše nám procpala média, osobně jsem to nepovažovala za dobré. Ale při vědomí té hrůzy Zemana, který nevím čím uhranul velké části společnosti( snad tím svým lhaním, které nikdo ihned nevyvracel), jsem všechny přemlouvala, ať volí Drahoše.

Na rozdíl od Zemana nebude škodit, nebude dělat svým chováním ostudu a hlavně, ani prezident nerozhoduje sám.

P. Kmoníček 27.1.2018 9:12

Re: Co když nemám správnou možnost,

Paní Fraková, pokud chce opravdu volit a nezamlouvá se mu ani jeden kandidát, tak musí volit menší zlo. Bohužel. A potom si třeba vybrat kdo z kandidátů víc bezostyšně lže. A v ten moment okamžitě pozná komu má svůj hlas dát.

R. Tesařík 27.1.2018 9:17

Re: Co když nemám správnou možnost,

A nebo volit nemusí...

E. Erat 27.1.2018 9:21

Re: Co když nemám správnou možnost,

Otázka je v čem lže, tedy jak závažná lež to je s ohledem na jeho funkci a důsledky pro ČR Např. lež o panu Peroutkovi mi vůbec nezajímá. Ovšem lež, že imigranty myslel pan Drahoš i Ukrajince je zásadní. Každý z nás chápe, že je sakra rozdíl mezi imigranty z Ukrajiny a imigranty z muslimských zemí, které nám ještě chtějí sáčkovat.

I. Břízová 27.1.2018 9:15

Re: Co když nemám správnou možnost,

Jsem moc ráda, že je nás takových víc

P. Jansky 27.1.2018 7:59

neff je evidentne nervozni

coz se navenek projevuje uznanim vysledku voleb.. pred 1. kolem to videl jasne pro zemana.. ted volil drahose .. klidek pane neffe.. vyhrajeme.. a nejen o prsa pani bobosikove..

J. Anděl 27.1.2018 8:28

Re: neff je evidentne nervozni

Pan Neff evidentně napsal pěkný úvodník.

E. Erat 27.1.2018 8:35

Re: neff je evidentne nervozni

Tedy o prsa té ukrajinské aktivistky, která protestovala proti Zemanovi v Kyjevě, jo to je jiná třída, než Bobo.

Z. Lapil 27.1.2018 8:49

Re: neff je evidentne nervozni

Pozor - věštit výsledek ("to viděl jasně pro Zemana") a přát si výsledek ("teď volil Drahoše") není totéž a vzájemně se nevylučuje.

Aneb to, že Nohavica zpívá "Chtěl bych vidět Baník jak poráží Barcelonu" opravdu neznamená, že vám doporučuje na Baník si vsadit.