2.5.2024 | Svátek má Zikmund


Diskuse k článku

Je tu někdo překvapený?

Těmito slovy komentoval Miroslav Kalousek páteční rozhodnutí státního zástupce zastavit trestní stíhání Andreje Babiše a jeho rodiny. Překvapení nemusí být pravidelní čtenáři mých glos. Přes tři roky tu vyslovuji podiv nad tím, jak se vleče vyšetřování účetnictví jedné hospody a jediné rozumné vysvětlení je v tom, že právní opora je slabá.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Svoboda 14.9.2019 10:33

Tolik let mu trvalo zjistit, že manželka miliardáře má firmu pro malé a střední podnikatele? Co na tom mohlo pomoci policejní vyšetřování? Nic, byl to souboj právníků Agrofertu se státním zástupcem o právní výklad. Jako obvykle se spravedlivostí nemá nic společného.

Pěkný den.

J. Jurax 14.9.2019 11:37

Jen aby se při rychlosti naší justice rozsudku dožil ...

A. Trick 14.9.2019 9:20

Nevtípil to dostal na stůl, protože se tvrdilo, že "politiky umí".

M. Prokop 14.9.2019 9:07

Zajímavé, jak podrobně se Aston rozepsal o celkem prostém a očekávatelném faktu, že podfuck byl, ale úmysl nelze dokázat. Kecy žalobců o nepropojení jsou jen ty kecy, důkazů propojení je dost, ale propojení trestné není.

Zajímavější bude ten vývoj dál, ale IMHO se nic podstatného nezmění, Bureš není takový blb, aby si uvázal na krk Piráty a Fiala doufám není takový blb, aby si uvázal na krk Bureše.

Osobnosti fakt chybí, ale to je normální. Jak dlouho ve větší a tradičnější GB trvalo, než se po Churchillovi vynořila Thatcherka, Blair a nyní Johnson? Mezi tím akorát tak šedé myši.

J. Vobr 14.9.2019 9:02

KŘIVÉ OBVINĚNÍ BABIŠE BY SE MĚLO VYŠETŘIT !!!

Zatím je třeba uvádět :

"Kalousek s křivého obvinění podezřelý " !!!

Tu-ááá !!!!!!

J. Vobr 14.9.2019 9:06

" KALOUSEK - podezřelý z křivého obvinění "

V. Mokrý 14.9.2019 9:25

To každopádně !! R^ Když to jde u jiných případů/kauz, musí to jít i v tomto případě.

V. Němec 14.9.2019 8:56

A dodnes nevíme, kdo je tím žalobcem

Pane autore, nevíte ?

V. Mokrý 14.9.2019 9:00

A

nejen v tomto případě.

T. Kohout 14.9.2019 8:52

Co chvilky asi vymyslí? Je ale pozoruhodné, kolik lidí se dá obamalutit šikovnou demagogií.

M. Prokop 14.9.2019 9:09

" ... kolik lidí se dá obamalutit šikovnou demagogií."

Dost, o čemž svědčí volební výsledky ANO, ČSSD, KSČ(M), KDU-ČSL, Pirátů, SPD ... Každý sice demagoguje jinak, ale funguje jim to.

A. Trick 14.9.2019 9:22

SS0 nedemagoguje. O tom není pochyb.

J. Jurax 14.9.2019 11:09

... o čemž svědčí volební výsledky VŠECH stran a hnutí, co jich jen u nás je ...

I. Skokan 14.9.2019 10:01

Normálně není potřeba říkat co je zřejmé. Fakt 1) Babiš vstoupil zcela vědomě do strany která nechala zabít mnoho neviných lidí. Fakt 2) Nebyl čekatelem 3 roky jak bylo u vysokoškoláků kteří po škole chtěli začít s kariérismem. Fakt 3) Každý kdo byl za komančů v pracovně zahraniční musel sepisovat hlášení na své přátele. Fakt 4) Má modrou knížku i když hrál závodně volejbal. Fakt 5) Privatizovat nemohl každý. Fakt 6) Nedá se spočítat kolik společností po obchodování s AGROFERTRM skončilo převzetím nebo krachem, ale Kostelecke uzeniny jsou jen jeden příklad.

Zřejmé je, že to není dobrý člověk a proto si nezaslouží úctu.

J. Chaloupka 14.9.2019 10:21

Každý ne. Já jsem pracoval v bývalé Jugoslávii a na žádné kamarády jsem hlášení nepsal. Asi nevíte, jak to chodila v bývalých PZKách. Tam totiž každý , kdo jel do zahraničí, i sekretářka, museli psát tzv. cestovní zprávu. No a kde si myslíte, že ty zprávy končily?

I. Skokan 14.9.2019 10:30

Omlouvám se, máte pravdu. NE každý, ale všichni, kteří o to byli požádáni. Odmítnutí znamenalo, že příště pojede někdo jiný. Od chlapíka, který pracoval v zahraničí jako montér jsem slyšel, že měli mezi sebou vždy jednu udavačskou svini, ale pokáždé to byl někdo jinný.

A. Trick 14.9.2019 8:31

Po ránu se zde vyrojilo plno "soudců z lidu", kteří mají naprosto jasno.

P. Pavel 14.9.2019 8:40

No, ono už včera se jich tady potulovalo dost.

R. Perryman 14.9.2019 8:26

Tentokrát nelze, než s Vami souhlasit pane Neffe. Ovšem podrobný vývoj si předpovídat netroufám.

P. Hlosta 14.9.2019 8:20

Nás se to týká jen tím, že je to o víře. Nejsme schopni mít oprávněný ověřený argument, jsme odsouzeni věřit politickému vysvětlení. Kdo stojí na straně politických lídrů, co oponují Babišovi, pro ty je kauza Čapí hnízdo jasný pokus o podfuk. Kdo stojí na straně Babiše, potažmo ANO, tomu je jasné, že je to účelovka. Pak je spousta dalších, kteří nemají politickou víru, ovšem jsou nuceni nějaký postoj zaujmout. Zpravidla opatrně komentují celý ten tyátr.

Já například mám onu víru proti Kalouskovi, ač nejsem schopen mu nic dokázat. Mám z něj stálý pocit, že poškodil nejen ODS, ale i ČSSD o KDU-ČSL ani nemluvě. On tím poškozováním jiných poškodil i svou politickou stranu, kterou založil, TOP 09. To je MÁ víra a nikdo už mně nepřesvědčí o opaku.

Nemohu být překvapený, že Kalousek má tu drzost ještě komentovat to, co on rozfofroval v politice. Sebereflexí rozhodně netrpí!

J. Kopis 14.9.2019 8:26

Absence sebereflexe ho bezpracně a velice dobře živí celý jeho život! A jak vidno, tak těch kteří mu k tomu vždy opět dopomohou je stále dostačující množství.

R. Perryman 14.9.2019 8:32

Pěkný názor. Mám to vlastně stejně. Díky.

I. Skokan 14.9.2019 8:45

Kalousek a Bureš jsou z jednoho těsta.

R. Perryman 14.9.2019 9:20

O to více je zarážející, že jeden je medálně vláčen, zatímco ten druhý je mainstreamovými médii vzýván bezmála jako soudce.

T. Kohout 14.9.2019 9:21

Jo. Hlásil jsem již dávno.

P. Pavel 14.9.2019 8:52

Bratrovi/soudruhovi Kalouskovi, který okradl retroaktivně účastního stavebního spoření o část státního příspěvku, který okradl pracující důchodce o odpočet základní nezdanitelné částky může v pravních názorech a povědomí věřit jenom opravdový trouba. Naštěstí obě tyto jeho prasárny zrušil ÚS, a příslušné částky byly okradeným zpětně vyplaceny. V případě naší rodiny se jednalo celkem o částku cca 34 000,-Kč.

V. Mokrý 14.9.2019 9:02

Tak jest.

A. Pakosta 14.9.2019 9:24

Píšete "Kalousek okradl" - jaký z toho měl osobní prospěch, nevíte? Jestli ano, poučte nás, neznalé.

P. Pavel 14.9.2019 9:34

Prospěch byl politický, snížil si tak podvodně a uměle výdaje státního rozpočtu- stavební spoření, a zvýšil si tak příjem státního rozpočtu-nemožnost odečíst nezdanitelnou částku za svojí ministerské éry. A po rozhodnutí ÚS, že to byl oboje v rozporu se zákony ČR, to musela okradeným zpětně vyplatit vše nová vláda, Sobotkova, takže těch cca 5 miliard byl zásek do rozpočtu již nové vlády. Ovšem hlavně tím dokázal, že je právně zcela mimo obraz.

P. Kmoníček 14.9.2019 9:18

Pane Hlosto, jsou lidé. kteří říkají nepříjemné pravdy nahlas, na rovinu a bez jakéhokoliv okecávání. A jsou lidé, kteří právě toto bytostně nesnáší, což jsem za svůj život poznal a viděl mnohokrát a na čem je i postavená filozofie bývalé jediné vůdčí strany.