1.12.2020 | Svátek má Iva


Diskuse k článku

Je tu někdo překvapený?

Těmito slovy komentoval Miroslav Kalousek páteční rozhodnutí státního zástupce zastavit trestní stíhání Andreje Babiše a jeho rodiny. Překvapení nemusí být pravidelní čtenáři mých glos. Přes tři roky tu vyslovuji podiv nad tím, jak se vleče vyšetřování účetnictví jedné hospody a jediné rozumné vysvětlení je v tom, že právní opora je slabá.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
I. Mertl 14.9.2019 8:15

Blahopřeji Andreji Babišovi, sluníčku našemu, a všem jeho místním oddaným služebníkům. Konečně dostali přes tvář všichni jeho svinští nepřátelé, kteří mu podvodným konáním nastražili tuto potupnou past. Jak říká jeden z jeho zde vzácnějších služebníčku, stojí za tím sám Ďábel Kalousek. Šak to náš Andrejko vždycky říkal, a ten má vždycinky pravdu. Ale teď vážně. Naše Babišova vláda trestá drobné přestupníčky, kteří z neznalosti (kdy by se také v té houšti předpisů vyznal?) desetitisícovými pokutami, při pouhém podezření z nekalosti bez soudu či arbitráže finančním pirátstvím likviduje (nepohodlné) firmy. A teď konečně zasáhne proti holičům a zubařům. Taková tu panuje, dámy a pánové, Babišova spravedlnost. Těšte se, kdy zasáhne i vás!

P. Hlosta 14.9.2019 8:29

Pokud se nestanete podnikajícím, nebudete mít žádný argument proti vládě miliardáře. Miliardář vládnoucí, nebo aspoň účastný ve vládě, nikdy nebude podporovat začínající drobně podnikající. Naopak jim bude klást překážky s pomocí státních zákonů a předpisů. Dopovat bude státní aparát, protože to je v jeho případě ten, kdo mu drží celou konstrukci.

Jediná obrana v případě miliardáře je v politice k občanům, aby ti ho nezvolili. Jiné způsoby, jako je skandalizace miliardáře například, nemají konečný účinek na něj. Což jste právě poznal na kauze Čapí hnízdo.

Máte snad pocit, že právě onen Kalousek je ten, kdo je schopen občany přesvědčit, aby miliardáře nevolili s jeho hnutím účelově založeným? Jistě že váš pocit je jen váš. Většina občanů ho ovšem ověřitelně nesdílí!

I. Skokan 14.9.2019 8:49

30% je nejlepší výsledek ne většina. Zajímavé je, že ve Francii se většina dokázala spojit v Čechách se musí STBák znemožnit sám, protože většina se tu nedomluvî zatím.

P. Spáčil 14.9.2019 9:02

Aby byli většinou tak musí přibrat SPD a komunisty. ;-D

I. Skokan 14.9.2019 9:28

Socani, komouši, Kalousek, se asi po příštích volbách nedostanou do parlamentu a bude to Onanisti s Okamůrou proti Starostům, Fialovi, Pirátům a Černoprdelnikům. Ale možná to ani tak nebude stačit , 30% Onanistů je opravdu hodně. Zatím STBák škodí jenom živnostníkům.

P. Kmoníček 14.9.2019 9:24

Pane Skokane, to se panu Hlostovi líbit nebude. Čapí hnízdo byl přece jeho nejlepší nápad jak nám radostně oznámil a komu patří Čapí hnízdo ale neví, jak nám rovněž oznámil on , ale už ne tak radostně.

I. Skokan 14.9.2019 9:36

Já věřím té žádosti Čapího hnízda úvěr v bance, kde se píše, že skutečným vlastníkem tohoto projektu je AGROFERT.

Onanisti můžete si vybrat buď tato firma vlastněna 100% Burešem podváděl a v žádosti o dotaci a nebo v bance v každém případě je to podvod.

J. Chaloupka 14.9.2019 10:27

Ona ta ODS, když tady vládla, to dělala? Že jsem si nevšiml a to mám v rodině tři takové. Ostatně právě Kalousek byl dvakrát (sic) ministrem financí a s naším dluhem neudělal nic. Tedy zvýšil ho. To jo. Tvrdím, že jestli v r. 2008 byla krize, tak jsme skoro čtyřicet let žili v těžké krizi, ale nevěděli jsme o tom, tak jsme si mysleli, že je to normální. Já jen kdybyste začal něco mlít o krizi v r. 2008.

R. Perryman 14.9.2019 8:35

Vy to nějak nezdravě prožíváte. Pozor na to!

M. Varadinková 14.9.2019 8:05

Co furt melete o podvodu?

Co je podvodného na tom, když jsou vypsány dotace pro malé firmy, založit/koupit si malou firmu a o dotaci požádat?

Až budou dotace vypsány jen pro chudé podnikatele, tak bude zkoumáno jmění podnikatele a Babiš určitě žádat nebude.

Nepleťte si dotace do podnikání se sociálními dávkami.

M. Varadinková 14.9.2019 8:09

Všechny eurodotace jsou přece "jen pro bohaté", protože chudí nemají na kofinancování. Ani na bandu vyžírků, která jim to pomůže zadministrovat.

J. Jurax 14.9.2019 11:27

To je sice pravda, ale to je princip.

Proč by si EU kupovala dotacemi chudé a nevlivné?

S. Sedlák 14.9.2019 8:10

Vy o tom jistě víte úplné ....

Pokud žádáte o dotaci jako malý podnik, tak se zkoumá, jaké má vazby a zda tam za ním není velká firma.

To vy si pletete fakta a marmeládové dojmy.

M. Varadinková 14.9.2019 8:16

Naopak, marmeladové dojmy máte Vy. Zkoumalo se to dlouhé čtyři roky a vyzkoumalo se, že se jednalo opravdu o malou firmu.

A. Javůrek 14.9.2019 8:19

nevyzkoumalo se to. Pouze po 4 letech SZ najednou řekl, že nemůže dokázat peronální propojení ČH a STBfertu. Neboli něco co by zjistil během pár dní, na co by nepotřeboval 4 roky. Prostě neustál tlak od estébáka a utekl z boje, srab jeden.

M. Varadinková 14.9.2019 8:34

Čtyři roky se snažili vyhovět politické objednávce a tlaku většiny politiků, médií i statisíců zpovykaných demonstrantů, a nakonec se jim stejně nepovedlo napasovat to na žádný trestní paragraf.

R. Perryman 14.9.2019 8:49

Ano, moc rádi by teď řekli: "AB ovlivnil výsledek vyšetřování a zmanipuloval státního zástupce i žalobce", no naštěstí to nejde pronášet bez nedozírných následků. Nejvíce se tomu přiblížil ve svém vyjádření M. Kalousek, který šermoval s "pachutí". U něj to ovšem nepřekvapí.

P. Spáčil 14.9.2019 8:42

SZ neřekl že něco nemůže dokázat, řekl že tr.čin se nestal, víte.

I. Skokan 14.9.2019 8:26

Kterou ve skutečnosti vlastnil SRAGOFERT

A. Javůrek 14.9.2019 8:17

pokud tu "malou" firmu založí megafirma jakou je STBfert a fiktivně se tato firma napíše na dětičky hlavního estébáckého majitele, tak je žádost o dotaci určenou pro malé firmy podvodem.

ČH - Burešův nápad, dle jeho vlastních slov, lhal o tom že neví kdo ČH vlastnil (jeho děti), právníci STBfertu sepsali žádost o dotaci, Bureš jezdil kontrolovat stavbu, Bureš zařídil úvěr pro ČH z banky co sponzoruje STBfert. Hlavní estébák nechal unést vlastního syna na Krym, aby nemohl vypovídat na policii, neváhal z něj udělat blázna, bUREŠ NECHAL ROZPÁŠIT LIDI CO SE čh ZABÝVALI, Bureš jmenoval čističku Benešovou na MS ve chvíli kdy policie navrhla obžalovat estébáka, kdy předala spis na SZ... .

Jasně, ani tohle vše takové fanatické svědky burešovic, jako jsi ty, nepřesvědčí... .

I. Skokan 14.9.2019 8:38

no jo , ale podporovatelé STBáka to nechtějí slyšet.

I. Skokan 14.9.2019 8:23

Pokud někoho uvedete v omyl, tak aby jste získala výhodu, na kterou kterou jinak nemáte nárok jedná se o PODVOD.

Dostala by "Farma čapi hnízdo " dotaci kdyby byl v žádosti uveden skutečný vlastník AGROFERT? Ovšem trestní stíhání je vedeno opravdu hloupě. Někdo tu žádost připravil sepsal a podepsal a já si jsem téměř jistý, že policie mezi tímto člověkem a Burešem spojení nenajde. Mohla najít chyby v datumech na dokumentech, ale vyšetřovat se začalo pozdě. Nicméně podvod to samozřejmě je a někdo si samozřejmě za nej zaslouží být potrestán. I kdyby nakonec STBáka osvobodili stejně ho mnoho lidi uznávat nebude (asi nikdy) a stím nic nenadělá. Nemůže si je koupit, nemůže je k tomu donutit a strany které chtějí něčeho dosáhnou si to uvědomuji. V ČSSD a KSČ už ví co provedli a někteří jejich členové kteří už hledají kde nechal tesař díru.

M. Varadinková 14.9.2019 8:36

Ale farma Čapí hnízdo nikoho v omyl neuvedla, protože ten nárok opravdu měla.

I. Skokan 14.9.2019 8:43

Neměla pokud by uvedla v žádosti skutečného vlastníka. To někdo neudělal a podepsal se pod to. A jestli nezávislé vyšetřování z EU říká že to podvod byl tak jediná cesta je prokázat EU opak. To se stále neděje protože to podvod byl.

P. Spáčil 14.9.2019 9:08

Agrofert nebyl skutečným vlastníkem. Vlastníkem byl ten kdo držel akcie.

I. Skokan 14.9.2019 9:29

A to byl SRAGOFERT , proto je to podvod.

T. Kohout 14.9.2019 9:28

Jsou-li dotace jen pro "malé" firmy, tak první věc, co by mě napadla je, že si tedy založím malou firmu, "dceru". Myslím, že to je logické uvažování každého podnikatele. Že dotace lámou "charaktery" je jiná otázka, ne právní.

J. Tulejová 14.9.2019 7:49

My venkované, nevzdělanci, důchodci a vůbec chátra jsme věděli, že to tak dopadne. Po takové době, kdy se usilovně hledalo a rýpalo, nic se nenašlo... A doufám, že už přestane přívlastek "trestně stíhaný". Ještě by se mohlo více špárat v STBákovi. Že by nikoho nenašli, koho Babiš před 30 lety udal?

S. Sedlák 14.9.2019 7:56

Našlo, našlo, ale nechtělo se to vidět. Ostatně mnoho důchodců to hodnotí podle toho, kolik jim přidali. Senilita je sviňa.

A. Javůrek 14.9.2019 8:05

ČH je jednoznačný tunel, a to že vy nevzdělaní venkovští důchodci (tvá vlastní slova), to popíráte, je vaší smutnou vizitkou.

Ano, překvapení se nekonalo, již od nástupu estébáka do politiky se varuje, že mu jde pouze o dvě věci, o přínou kontrolu nad dotacemi do STBfertu (důkazem je znásobený objem dotací do jeho STBfertu za období kdz je premiérem a kdy byl MF), a druhým důvodem je potřeba zamést pod koberec jeho podvody, viz,ČH, a nebo například to jak FU zametl pod koberec daňový podvod s reklamou na ČH za 250.000.000,- .