25.5.2019 | Svátek má Viola


Z DRUHÉHO KOPCE: Klukovské vzpomínky 484

2.10.2018

Tolik ušlechtilých ksichtů, které zaplavily ulice, se hned tak nevidí! A ta přemoudrá hesla! Slibují kde co. Když nějaký kašpar od ANO slibuje, že bude konečně odborníkem na pražské radnici, říkám si, kde byl, když tam ta samá partaj dosadila Krndu? To snad nebyla odbornice? A dokonce byla i študýrovaná! Ano je rozhazovačná firma (chtěl jsem napsat partaj, ale to je hloupost)! Chtějí dát na zlepšení života Pražanů 17 miliard korun.

Jak to chtějí udělat? To jako přijde Babiš ke mně domů, bude mít krabici od vína, kterou si půjčí od MUDr. Ratha, plnou peněz a zeptá se: „Tak kolik byste potřeboval na zlepšení života?“ Anebo tu částku vydělí počtem zletilých Pražanů a pošlou jim to domů? To by se panečku nastěhovalo okamžitě do Prahy „Pražanů“ z Mostu a z jiných lokalit, jéje. Fakt netuším, jak to chce Babiš udělat! Za mých časů to bylo jednoduché: na zbytcích baráků na nynější ulici Milady Horákové visel plakát: „Rozvezte mír do celého světa!“ Byli tím myšleni cyklisté ze Závodu míru. Nebo na poliklinice Na Dlouhém lánu viselo úderné „Světu mír a lidu zdraví!“ A k takovému „Závěry XY. sjezdu naplníme!“ lid dodával: „i do přinesených nádob!“ Na papírových měřítkách ve škole jsme měli „Šibal a Šipka varují: Kdo neplave jako štika, ať neskáče do rybníka!“ Případně „Dříve nežli kýchneš pčík, před ústa dej kapesník!“

Dnes jen všichni slibují bezpečnou Prahu, tisíce bytů pro Pražany, průjezd Prahou atd., a za tím Babiš dodává: „To zařídíme.“ Doprčic, že to nezařídili doteď? Najednou prozřou? Ale ne, že by jiné politické subjekty měly oduševnělejší hesla, to nehrozí.

Dostal jsem volební archy. Koukal jsem, kolik lidí by rádo bezpracný zisk a bez jakékoliv odpovědnosti! Zarazila mě strana cirkusáků a majitelů lunaparků. Netušil jsem, že něco takového existuje. Iluzionistka a jezdkyně na koni v důchodu že by vystřídala Krndu, či bývalý jezdec v globusu smrti? Už vidím, jak by stěhovali do Brožíkova sálu ten globus, aby si onen člověk mohl krátit dlouhou chvíli.

Super nápady, vlastně jeden nápad má mladý Landovský: dopravu zdarma! Takovou hovadinu fakt vymyslí jen člověk s IQ, které je nižší než datum! Na autobusech bývala cedule, kolik ten autobus stojí. Rozhodně to není levná záležitost. A kde ty peníze na nové tramvaje a autobusy bude Dopravní podnik brát? To už ten člověk neřeší.

Divím se, že nekandiduje parta kolem krizového manažera Lašáka. Ti dovedli spolu s předchůdcem Tvrdíkem České aerolinie ke krachu. Ale parta kolem Lašáka, to byli mistři ve vymýšlení hesel. Jednoho dne byla budova posádek polepená neuvěřitelnými pitomostmi, například: „Máme správné řízení! Snížili jsme počet manažerů o 47 %.“ Bylo by fajn, kdyby to byla pravda! Nebo jiné heslo, úderné a také chlapské: „Pojďte s námi šlapat do pedálů!“ No, my jsme šlapali, ale ta hovada, která věděla kulové o leteckém byznysu, jen prodávala nemovitosti, které se poté pronajímaly. Jedním z nejúdernějších hesel bylo: „Lépe platící klient bude mít nárok očekávat lepší služby! “ Nebo: „Budeme mít větší a modernější dálkovou flotilu.“ Obměna dálkové flotily spočívala v tom, že letadla prodali a žádná jiná nekoupili.

Doufám, že po volbách hesla zase rychle zmizí a zase se dozvíme, že nejlepší je Auto Škoda, případně že nejlepším českým kombíkem je Hyundai i40. Ani jedno z těchto aut si jistě nekoupím, ale ta hesla mi připadají smysluplnější, než žvásty o tom, jak všechno kdosi zařídí: bezpečnost v Praze, stop migrantům, byty pro nejchudší atd. Prázdných bytů a domů je v Praze spousta. Když půjdete od Újezdu k Národnímu divadlu, většina domů je prázdná. Když pojedete po Plzeňské ulici, opravené domy jsou také prázdné. U nás nad Klamovkou postavili developeři několik luxusních bytových domů, ale nikdo tam nebydlí. A hodlají tam stavět další. A to jsou ulice, které znám! U Okrouhlíku stojí dům na místě někdejšího domu, kterému se říkalo Svět zvířat, protože v jeho předchůdci měl Hašek redakci svého časopisu. Pak tam stál dům ve švýcarském stylu a teď tam je jakási rezidence, která je téměř prázdná, protože na ty byty prostě nikdo nemá. A migranti tady nejsou. Ne díky Babišovi, ale díky našim zákonům, které tady platí dávno před tím, než si vzal Babiš migranty za své. Ten krom plnění své kapsy nezařídil vůbec nic.

A tak vám přeji, abyste ve zdraví přežili tyto „výtlemy do tmy“!Diskuse


F. Nerad
16:18
2.10.2018

J. Novák
14:02
2.10.2018

R. Dubravský
13:36
2.10.2018

J. Lukavsky
11:43
2.10.2018

T. Závodský
10:18
2.10.2018

J. Novák
13:59
2.10.2018

T. Závodský
21:11
2.10.2018

J. Novák
21:12
2.10.2018

P. Kmoníček
9:20
2.10.2018

počet příspěvků: 9, poslední 2.10.2018 09:12

 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.