19.6.2019 | Svátek má Leoš


MOBY DICK: Sebevražedné tendence

23.3.2013

Vlajkové daně, papež Rudolf, tisícročná zvláštnost, kyperský Panicos a Fond solidarity
****************************************************
Sobota 16. března 2013

V Česku zavládla březnová zima, jako v roce 1951.

37. sjezd ČSSD v Ostravě potvrdil Michala Haška jako statutárního místosobotku. Z místopředsednických seslí vypadl nejoblíbenější český politik Jiří Slizoun Dientsbier a Marie Benešová. Zdeněk Škromach, Lubomír Zaorálek a Martin Starec zůstávají stálicemi. Nováčkem je Milan Chovanec. Chvilku trvalo, než byla vybrána povinná ženská, místopředsedkyně Alena Gajdůšková.
"Ve straně zvítězila sebevražedná tendence." (Bohuslav Sobotka, včera znovuzvolený předseda ČSSD k dnešnímu nezvolení J.S.Dientsbiera.) Dientsbier má zatím alespoň jisté místo ve stínící vládě, kam ho hodlá B. Sobotka zaparkovat jako ministra spravedlnosti.
Mrtvá Kočka: "Jžš."

ČSSD se bude i nadále snažit shodit vládu Petra Nečase ještě před koncem jejího mandátu. Ke spolupráci v tomto úsilí však zatím nemá "žádné signály" ze strany TOP 09 ani ODS.

Včerejší "vstřícný a smířlivý" projev prezidenta Miloše Zemana, i bratrský privět Roberta Fica (premiér, Slovensko) vyzvaly socialisty, aby po volbách sestavili jednobarevnou většinovou vládu.
Žena Moby Dicka: "A když nebude mít ČSSD většinu?"
Mrtvá Kočka: "Tak se může sloučit s nějakou jinou partají. Nebylo by to poprvé."

"Naší vlajkovou lodí je nepochybně daň z příjmů fyzických osob. Já bych tady chtěl potvrdit bez jakýchkoli pochybností, my prostě zavedeme progresivní daň fyzických osob s horní sazbou 38 procent z hrubé mzdy." (Jan Mládek, ministr financí, stínící, ČSSD). Firemní daně stoupnou z 19 na 21 %. Zavedeme další sazbu pro banky, telekomunikační a energetické firmy ve výši 30 %. O DPH nemluvme, to zvostane. Snížíme daňové paušály. Zavedeme registrační pokladny. Tvrdě postihneme švarcsystém. Něco se musí udělat se zdravotním a sociálním pojištěním pro živnostníky, kteří "parazitují na zaměstancích".
Zaměstnanec odvede při mzdě 30 000 Kč na pojištění měsíčně průměrně 10 230 Kč (12 450 podle propočtu Antonína Zimčíka v Hospodských novinách), živnostník 3570 Kč (5250 Kč dle AZ v HN). To je zpropadený rozdíl, který je potřeba změnit!

Ve skutečnosti však zaměstnanec odvede asi 3300 Kč (AZ), dalších 7200 odvede firma, tedy živnostník! (Přesněji asi polovina živnostníků, kteří zločinně vytvořili pracovní místa.)
Ve skutečnosti státní platby živnostníkům jsou minimální. Prakticky neexistuje živnostník, který by byl na nemocenské. To už musí být smrtelná choroba! Placenou ji totiž má až od 22. dne nemoci, což je značně diskriminující oproti zaměstnancům, kterým ji od 3. do 22. dne platí – živnostník. (Nebo svým zaměstnavatelům stát, který si na to půjčí od státu.)
Živnostníkovi nikdo nezaplatí dovolenou.
A nepřiplatí na stravenky.
A na důchodový fond.
A na životní pojištění.
A na předdůchod.
A nedá mu odstupné.
A podporu v nezaměstnanosti…
Zaměstnanec také nemusí sledovat a dodržovat stohy zákonů, vyhlášek a nařízení Evropské unie a jejich novel (1000 za posledních 10 let) a trávit čas na různých státních, krajských, obecních, kontrolních, povolujících, doporučujících a razítka vydávajících ouřadech.

Nicméně Mládek neřekl o živnostnících, že jsou "parazité". To mu do úst zaumně vložil až premiér Petr Nečas, tedy vlastně celé ČSSD: "Důrazně se ohrazujeme proti tomu, že ČSSD považuje živnostníky za parazity." A tak se to ujalo.
Žena Moby Dicka: "Neřekl, ale myslí si to."
Mrtvá Kočka: "Parazit."

"František z Assisi byl člověkem chudoby, člověkem míru, člověkem, který miluje a ochraňuje stvoření. V tuto chvíli nemáme nejlepší vztahy s těmito pojmy… Přál bych si, aby i celá církev byla církví chudých, církví pro chudé." (František, papež, Vatikán a přilehlý svět, na svém prvním setkání s novináři.)
Žena Moby Dicka: "Dobročinnosti se meze nekladou! Zejména, když někdo vládne jedním z největších majetků na světě. To by byl dobrodinec chudejch psů!"
Mrtvá Kočka: "A Koček."

Jedná další přelomový evropský sumýš. Dnes zůstaly všechny kyperské banky zavřené.

Neděle 17. března 2013
"Rád by se formou tohoto komentáře omluvil všem občanům a především živnostníkům za svá slova na 37. sjezdu ČSSD, která mohla být pochopena zcela jinak, než jsem je ve skutečnosti myslel. Parazitem v naší společnosti rozhodně nejsou OSVČ, ale vláda, která zcela selhala ve výběru daní, není ochotna řešit neúnosný rozdíl v podmínkách pro OSVČ a zaměstnance a de facto na jakákoli řešení propadu veřejných financí a kumulujících se problémů rezignovala." (Jan Mládek, presumptivní stínící exministr financí, ČSSD.)
"Nesouhlasím s výroky Jana Mládka, ve kterých mluvil o parazitním chování živnostníků. Jednoznačně se od nich distancuji. Živnostníci, kteří se snaží uživit sebe a své rodiny a to v čase ekonomické recese, kterou prodlužuje chybná vládní politika, nejsou v jednoduché situaci. Každý, kdo pracuje či podniká, zaslouží uznání. Ale…" (Z tiskové zprávy Bohuslava Sobotky, předsedy ČSSD.)
"Dnes před volbami se opět objevuje ve zbrojnici některých stran starý strašák, že prý komunisté jsou nepřátelé živnostníků a obchodníků, že prý je chtějí "zracionalisovat", "združstevnit", "vyvlastnit" atd. Jenomže tento strašák je dnes již opravdu starý a vypelichaný. I naši živnostníci se o tom přesvědčili za rok existence nové republiky, v níž jsou komunisté nejsilnější stranou, a v níž je uskutečňován vládní program, jehož hlavním autorem jsou právě komunisté." (Klement Gottwald, předseda KSČ, v Živnostenských nedělních novinách 19. května 1946.)

V médiích se ozval nářek, že Jan Mládek je nakonec jediným finančním expertem ČSSD, a byla by škoda, kdyby se ho kvůli jednomu neuváženému výroku partaj zbavovala. Koho by totiž po svém presumptivním vítězství jmenovala ministrem financí?
Žena Moby Dicka: "Třeba Václava Klause."

Zemřel Rudolf Battěk (Klub angažovaných nestraníků, Charta 77, VONS, čestný člen Výkonného výboru exilové sociální demokracie /1983/, Hnutí za občanskou svobodu, OF, téměř 10 let vězeň husákovského reálného komunismu, porevoluční obnovitel ČSSD, předseda Sněmovny lidu Federálního shromáždění, levicový protikomunistický liberál, fajnovej člověk…). Jediný autentický sociální demokrat v České republice.
Mrtvá Kočka: "Proto ho taky vyloučili z ČSSD."
Žena Moby Dicka: "Když on byl spíš nestraník."
Moby Dick: "Ale angažovanej!"
Žena Moby Dicka: "To by byl papež…"
Mrtvá Kočka: "Papež Rudolf…"

"Ponechat Kypr za dané situace napospas vlastnímu osudu a jen se dívat, co se tam děje, by bylo podle mého názoru neodpovědné." (Anděla Merkel, kancléřka, Německo a přilehlé státy).
Triáda (EK, ECB, MMF) půjčí Kypru na odvrácení bankrotu 10 z potřebných 17 mld. €, ale země musí "zdanit" vklady. Přes 100 000 € má "daň" činit 9,9 %, pod to pouze 6,75 %. Anděla a MMF původně požadovaly, aby se vklady přes 100 tisíc € "danily" 40 %…
Mrtvá Kočka: "Že jste Kypr raději nenechali napospas!!!"
Žena Moby Dicka: "Právě jste vyvolali konečný kolaps Kypru jako státu. A odstartovali rozpad eurozóny."
Moby Dick: "Tomu říkám »sebevraždená tendence«!"

Opatření se má týkat jak místních, tak zahraničních klientů bank v tomto daňovém ráji. Kde se zřejmě praly zejména peníze z ruských státních zločinů.

Kyperské bankomaty mají omezen výdej hotovosti obvykle na 700 €/osoboden.

František vyprodal Svatopetrské náměstí. Nahustilo se na něm 150 000 diváků. Privět byl krátký, papež mluvil hlavně o velkém božím milosrdenství. Bůh není nikdy unavený z toho, že lidem odpouští. To my jsme někdy unaveni poprosit o odpuštění. Ještě před ofiš superakcí odsloužil papež v kostelíku svaté Anny mši, načež potřásl rukou všem souvěrcům v kostele.
Žena Moby Dicka: "Trochu mi to připomíná generálního tajemníka Alexandra Dubčeka, jak v osmašedesátým šel na plovárnu mezi lidi… Toho nepamatuješ."
Mrtvá Kočka: "Anebo toho, no, už se taky nepamatuju. Jak potřásal lidem rukama, rozdával chleby, ryby a víno…"

Na důkaz své prostoty přišel papež na svou první veleakci nikoli v rudých ručně šitých střevících, které pro papeže šije jedinej člověk na světě, ale v prostých nehledaných černých polobotkách.
Mrtvá Kočka: "A papežský švec zkrachuje."

Kdo má zájem o další dny tohoto týdne, může si je přečíst na autorově blogu Šamanova hospůdka U hřbitova.

*******************************************************

Čtenáři, kteří by si toužili koupit Deníček Moby Dicka, kde popisuje první tři roky kvasu v ČESKÝCH TEXTÁRNÁCH, mohou tak učinit na stránkách internetového knihkupectví Daemon.cz

Portrét Mobyho vyhotovil Kryšpín.
Dostupné staré kousky Moby Dicka: Leden 2003, Únor 2003
Kdo byl kdo v Českých Textárnách v dubnu 2003.

Podněty, připomínky a výkřiky čtenářů Deníčku Moby Dicka lze posílat na schránku moby.dick@seznam.cz .
Předem dík! >>:)) Moby DickVlhčenec ubrouskový: Krkonoše bojují s odpadky vtipnou kampaní
Vlhčenec ubrouskový: Krkonoše bojují s odpadky vtipnou kampaní

Krkonošský národní park (KRNAP) v loňském roce navštívilo téměř 3,8 milionu lidí. Negativním dopadem masové turistiky je velké množství odpadků, které po sobě lidé v přírodě zanechávají. Dobrovolníci jich každoročně sesbírají skoro 3 tuny.

Diskuse


J. Jurax
14:23
24.3.2013

J. Jurax
14:04
24.3.2013

K. Filek
18:14
24.3.2013

J. Jurax
18:46
24.3.2013

V. Mlich
18:20
24.3.2013

J. Jurax
18:59
24.3.2013

B. Rybák
7:54
26.3.2013

počet příspěvků: 8, poslední 26.3.2013 07:54

 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.