26.5.2018 | Svátek má Filip


MOBY DICK: Práh bolestivosti

17.5.2014

Vládní nezájem, národní zájem, republika DeLiRium, pohádkář Rogozin, řádní neřádi, zupák Chládek a globální průšvih
************************************
Sobota 10. května

V letech 1948 – 1989 popravili naši komunisté z politických důvodů 248 lidí, dalších 327 lidí zabili při přechodu hranic. Do vězení a lágrů putovalo 205 486 lidí, umučeno v nich bylo dalších 4500 komunistických obětí. Jejich popel se stal státním tajemstvím, díky píli i náhodě se teprve na konci 90. let podařilo zjistit, že desítky uren leží na motolském pohřebišti. V Motolském krematoriu proto dnes uspořádala Konfederace politických vězňů už tradiční vzpomínkový den na oběti komunismu. Mezi hosty byl zástupce Senátu (za ODS), zástupkyně Sněmovny (za ODS), primátor (za TOP 09), starostka Prahy 6 (za ODS), starosta Prahy 4 (bezpartijní), místostarosta Prahy 5 (bezpartijní).

Zarážející je, že přítomen nebyl žádný zástupce vlády, ani vládní koalice!!!
"Třeba je Konfederace nepozvala." (Žena Moby Dicka)
"Proč asi!?" (Mrtvá Kočka)

Tak – promluvil ředitel odboru pro válečné veterány ministerstva obrany, vojenský historik Eduard Stehlík.
"Jako čestný občan Lidic." (Mrtvá Kočka)

Připomeňme, že Stehlíka vyhodila před rokem z ÚSTRku svoloč z neomarxistického socdemáckého spolku "Masarykova demokratická akademie" (nezaměňovat s Masarykovou společností!!!) a jejich spolčenci.
"Ten název považuji za hanobení památky TGM." (Mrtvá Kočka)
"I demokracie." (Žena Moby Dicka)

"Rumunsko uzavřelo na žádost USA svůj vzdušný prostor pro moje letadlo. Ukrajina také nepouští. Příště poletím v Tu-160." (Dmitrij Rogozin, zvláštní zmocněnec carprezidenta RF pro Podněstří a místopředseda vlády RF, tvítuje o své současné bratrské návštěvě moldavské stolice Kišiněv.)

Vysvětlivka: Tu-160 je ruský nadzvukový (2M) strategický (mezikontinentální) bombardér, který unese 40 t nákladu (raket).
"Je čas na to, aby byly na hranicích Rumunska a Moldavska postaveny Patrioty." (Mrtvá Kočka)

Neděle 11. května

V Doněcké a Luhanské lidové republice došlo k pochybným referendům o samostatnosti. S předpokládanými výsledky. Někteří publicisté se nepodívali do slovníku (protože přece ruštině každý rozumí) a píší o "národních" republikách.
"To je ten problém s chápáním Rusů obecně. Opravdu, těžko rozumět zemi, kde je národem míněn lid, který považuje práci za robotu a trud…" (Žena Moby Dicka) (Žena Moby Dicka)
"A který, když říká, že chce »mír«, tak chce – svět." (Mrtvá Kočka)

V Krasnoarmejsku (Doněcká oblast, dosud Ukrajina) referendum zastavila ukrajinská armáda po palbě do voličů. Agentura AP uvádí nejméně dva mrtvé. Střílet se bude v následujících dnech z obou stran.
"A kdo má tedy pravdu?" (Moby Dick)
"Što éto takóje »Pravda«?" (Žena Moby Dicka)
"Do roku 1991 lživé noviny ruských bolševiků." (Mrtvá Kočka)

A kdože má na té Ukrajině pravdu? Nevíme. Víme, kdo ji tam nemá. A víme, že naším národním zájmem je udržet Rusáky co nejdál od našich hranic.

"Provokace Kišiněva bude mít vážné následky pro vztahy mezi Ruskou federací a Moldavskem." (Dmitrij Rogozin, zvláštní zmocněnec cara pro připojení Podněstří.)
Provokace: Moldavské tajné služby zabavily na palubě ruského vládního letadla, kterým se měl Rogozin vrátit do Moskvy, několik beden s podpisovými archy místních sudetských Rusů, kteří žádají o připojení k Rusku. Další rumunsko-ukrajinská provokace, kdy vzdušný prostor těchto zemí byl pro Rogozinův speciál uzavřen, vedla k tomu, že jak Rogozin, tak i další poslanci Státní dumy, "kteří vykonávali v republice oficiální návštěvu", byli nuceni použít k návratu do Moskvy komerční linku. Rogozin (pravděpodobně na nahém těle) přesto nějaké zvací podpisy pronesl.

Ke zprávě Hlasu Ruska dodejme, že "Podněsterská republika" nebyla (zatím) uznána ani Ruskem.
"A už se do ní konají oficiální návštěvy." (Žena Moby Dicka)
"Asi už jsou ruští poslanci a novináři permanentně ožralí." (Mrtvá Kočka)

Pondělí 12. května

Okamžitě po oznámení výsledků nezákonného referenda "o statutu regionu" vyhlásila Doněcká lidová republika, že je svrchovaným státem. "Spolupředseda prozatímní vlády" Denis Pušilin prohlásil, že DLR se má připojit k RF.
"Další republika DeLiRium." (Žena Moby Dicka)

Další DeLiRiózní spolupředseda vlády Miroslav Rudenko se domnívá, že nejprve je třeba "osvobodit jihovýchod Ukrajiny z nacistické okupace".
"A až potom zavést okupaci sovětskou." (Mrtvá Kočka)

Úterý 13. května

Americké stanice GPS přestanou na území Ruska definitivně fungovat, jestliže jednání o rozmístění ruských stanic GLONASS v USA nebudou úspěšně dokončena. Oznámil to, dle Hlasu Ruska, místopředseda vlády RF Dmitrij Rogozin. Při té příležitosti pohrozil, že RF neprodlouží využívání Mezinárodní vesmírné stanice (ISS) po roce 2020. (Což Hlas Ruska neuvedl.)

"Je čas na to, aby Amíci oprášili projekt Orion." (Mrtvá Kočka)
Aby měli vlastní dopravní lodě na ISS, jež mohou sloužit i jako kosmické remorkéry, které vytlačí stanici zpátky do potřebné výšky. A pak ať se Rusáci i s pánem (pravoslavným) bohem odpojí i se svým blokem.

Moskva se prý bude muset poohlédnout po "nadějnějších partnerech" v Asii.
"Třeba Číňani by se hodili, mohli by mít společný Nebeský palác." (Žena Moby Dicka)
"Nemohli." (Číňani.)

Zpravodaj ČT v Rusku Miroslav Karas Rogozinovu výhrůžku označil za "kosmické pohádky". Vicepremiér Rogozin je dle něj "enfant terrible ruské vlády, který má vždy nejostřejší jazyk".

Zvláštní je, jak se vždy takové zlobivé dítě hodí, když je potřeba poštvat lidové masy proti pojmenovanému nepříteli. A zvláštní je, že o této jediné "zlobivosti" Hlas Ruska neinformoval – o ostatních ano. Menažerie má proto za jisté, že ostatní Rogozinovy vejšplechty byly – "nepohádky".

Ukrajinská vláda chystá "kulaté stoly", kde by se mělo široce debatovat o otázkách, zajímajících všechny strany. Zdá se, že z růžice světových stran nebude pozván pouze jihovýchodní azimut.

Po poledni explodoval transformátor v tureckém uhelném dole u města Soma. Dva kilometry pod zemí začalo hořet. V dole je 787 horníků, první zprávy hovoří o 70 mrtvých. 80 postižených bylo převezeno do nemocnic kvůli otravě kysličníkem uhelnatým. Vypadla elektřina, nefungují výtahy.
Večer je hlášeno už 201 mrtvých. Místo neštěstí navštíví premiér Recep Tayyip Erdogan, místo toho, aby jel do Albánie.
Hornické odbory jsou naštvány. Důvod dnešní katastrofy vidí ve včerejší katastrofální privatizaci dolů a z toho plynoucího šetření na nesprávném místě.
"Čeští manažeři tomu říkají »snižování nákladů«." (Žena Moby Dicka)
"Ne, čeští manažeři tomu říkají »katování kostek« či »kostkování katů«." (Mrtvá Kočka)
"Podívejte se do stanov akciovek: Na prvním místě jsou zisky akcionářů, druhým bodem je nenaštvat příliš zákazníky (říká se tomu "péče" a "retence") – a až na posledním jsou zaměstnanci. O bezpečnosti práce se moc nemluví." (Žena Moby Dicka)
"Zapomnělas nultý bod: Platy, benefity a padáky pro managory." (Mrtvá Kočka)
"A na největší zvěrstvo, kdy se chamtivost, sobectví a sprosté chování k zákazníkům i zaměstnancům halí do výrazu »péče řádného hospodáře!" (Moby Dick)
"Řádného neřáda!" (Mrtvá Kočka)

Ehud Olmert (expremiér, Izrael) vyfásl 6 let za korupci. Soudce David Rozen pravil, že veřejná osoba, která přijme úplatek, je zrádce. Tento čin rovněž označil za "morální zvrhlost".
Odsouzený morální zvrhlík se cítí nevinen. V kauze šlo o byty v luxusním bytovém komplexu Holyland.
"A nějak bydlet musí každej." (Mrtvá Kočka)
"Ať už v Jeruzalémě nebo v Praze." (Žena Moby Dicka)

V Londýně se scházejí Přátelé Sýrie, kteří se mají dohodnout, kdo je umírněná a kdo neumírněná syrská opozice, a kdo je syrský přítel a kdo nepřítel. Francouzský ministr zahraničí Laurent Fabius při té příležitosti oznámil, že má "důvěryhodná svědectví", podle nichž syrská vláda od loňského října nejméně čtrnáctkrát použila chemické zbraně.
"Tak Francouzi mají svědectví? Izraelci mají důkazy!" (Mrtvá Kočka)

Kdo má zájem o další dny tohoto týdne, může si je přečíst na autorově blogu Šamanova hospůdka U hřbitova.

*******************************************************

Portrét Mobyho vyhotovil Kryšpín.
Dostupné staré kousky Moby Dicka: Leden 2003, Únor 2003
Kdo byl kdo v Českých Textárnách v dubnu 2003.

Podněty, připomínky a výkřiky čtenářů Deníčku Moby Dicka lze posílat na schránku moby.dick@seznam.cz .
Předem dík! >>:)) Moby DickSex v těhotenství: Na tohle si maminky stěžují
Sex v těhotenství: Na tohle si maminky stěžují

Čeká vás 9měsíční jízda, nebo bude sex v těhotenství nanic? Těžko předvídat dopředu. Zaručená je jen jedna věc: Při pokusu o erotiku se hodně nasmějete.

Diskuse


diskuse neobsahuje žádné příspěvky

 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.