16.7.2018 | Svátek má Luboš


MÉDIA: Unikátní opičí reality show

3.12.2005

Český rozhlas ve spolupráci s pražskou ZOO provozuje unikátní projekt, který může sledovat každý uživatel internetu na celém světě. Místo připitomělých lidí sledujeme velmi inteligentní zvířata, tedy gorily. Něco podobného nemá ve světě obdoby, kdo to jednou zkusí, už nemůže jinak, opice jsou prostě neodolatelné!

Možnost sledovat život opic přímo v jejich pavilonu kdykoliv chcete je skvělé. Nejenom příznivci exotické fauny si přijdou na své, život opic je zajímavý i pro nás obyčejné smrtelníky, neschopné rozeznat čápa od volavky.

Reality show Odhalení je nesmírně zajímavým projektem, který s velkou dávkou ironie paroduje současné úspěšné televizní pořady. Opice soutěží o 12 melounů - Prima a Nova nabízejí soutěžícím 11, resp. 10 milionů. Zatímco sláva lidských „hvězd“ českých reality show nepřekračuje hranice, gorily jsou s obdivem sledovány spoustou fanoušků ze zahraničí.

Fanoušci Odhalených budou posílat hlasy svým oblíbencům, získané finanční prostředky půjdou na pomoc gorilám ve volné přírodě. Zde je tedy oproti klasickým pořadům podobného typu podstatný rozdíl - nejde o propagaci sponzorů a zvýšení sledovanosti televizní stanice.

Gorily sleduje ve dne i v noci 14 kamer, nejzajímavější záběry jsou živě přenášeny na internetu. Samozřejmě zdarma. I ostatní přídavné služby jsou podobné jako u ostatních reality show. Aktuální on-line zpravodajství, aplikace pro mobilní telefony, fotogalerie, diskuze a samozřejmě nechybí SMS hlasování.

Osobní stránka autoraDiskuse


nik
7:40
3.12.2005

podlesh
0:53
4.12.2005

počet příspěvků: 2, poslední 4.12.2005 12:53

 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.