27.4.2024 | Svátek má Jaroslav


MÉDIA: Nejslavnější český investigativní žurnalista

24.1.2013

Nejslavnější český investigativní žurnalista Adam B. Bartoš, novinář, se opět vyznamenal.

Podařilo se mu vypátrat, že na hradě Schwarzenbergovy manželky se hajluje!

Spojení Karla Schwarzenberga s nacistickou minulostí rodiny jeho manželky Adama B. Bartoše tak vytočilo, že neváhal a napsal plamenný protinacistický článek, kterým vstoupil do volebního boje.

S důkladností jemu vlastní vypátral dokonce i svatební fotografie, které zdobí komnaty hradu, a pohoršilo ho, že během války se někteří členové hrad vlastnícího rodu ženili v uniformách Wehrmachtu, a vypátral také, bez ohledu na obtíže bádání v archivech, že Wehrmacht byl armádou německé Třetí říše a uniformy jsou tedy jistě nacistické.

Na hradě je i jiný obraz a na něm skupina sedláků vztahuje pravice k letícímu dravci (Adam B. Bartoš nejen určil druh, ale i opeřencovo pohlaví) a zjistil, že jde o orlici. Ta drží v pařátech kříž. Ne ledajaký kříž, ale kříž Jeruzalémský, symbol historického Jeruzalémského království a historický znak města Jeruzaléma. Rafinovanost skrytého nacistického poselství a skrytá reference k hlavnímu městu židovského státu už byla na našeho novináře trochu moc. Navíc si při tom pátrání uvědomil strašlivou skutečnost. Hrad je německy "die Burg" a obraz "das Bild". Došlo vám to také? Bild-Burg. Bilderberg. Adamovi to došlo hned. Neunesl to a pustil se do psaní.

Rozjel se tak, že maličko minul cíl. O pouhých 283 let. Tak dlouho totiž hrad Hardegg, který Adam B. Bartoš, novinář, popisuje i s jeho obrazy na stěnách a svatebními fotografiemi na nočních stolcích ložnic zdegenerované šlechty, už nepatří rodině manželky pana Schwarzenberga. Poslední Hardegg, majitel hradu, jej v roce 1730 prodal říšskému hraběti Siegmundu Friedrichovi von Khevenhüller. Přiznám se, že postrádám nekonečnou trpělivost Adama B. Bartoše i jeho známou lásku k pravdě (ne, omlouvám se, Adam B. Bartoš nemá nic společného s pravdou ani s láskou), tedy vlastně jeho věrnost faktům a důkladnost v jejich ověřování, takže jsem nesledoval další osudy pro naši prezidentskou volbu tak důležitého hradu a spokojím se s tím, že rodině knížat von Khevenhüller, respektive její větvi von Thassul zu Daxberg patří dodnes. Ostatně stačí se pokusit ta jména vyslovit a člověk pochopí, proč se Adam B. Bartoš, novinář, spletl. Taky je nedokázal přečíst.

Přečíst se je zřejmě ani nepokusil prezidentský kandidát Miloš Zeman. Na hrad rodiny zu Daxbergů, ležící kousek od Znojma, paní Schwarzenbergovou rovnou přestěhoval (ono je to jedno, protože ta knížata. jak nám prezidentský kandidát Zeman s noblesou přímo prezidentskou vysvětlil v televizi, na rozdíl od zemanů neznásilňovala, ale kolektivně degenerovala) a z toho jeruzalémského kříže udělal rovnou kříž hákový. Aby nedocházelo k omylům mezi nechápajícími voliči, podal jim vlastnohlavně doplněnou informaci jako část svého "Prohlášení ke slovům Karla Schwarzenberga". .

http://freeglobe.parlamentnilisty.cz/Articles/2548-tak-tohle-uz-je-moc-na-hrade-schwarzenbergovy-manzelky-se-hajluje-.aspx

http://www.zemannahrad.cz/novinky/prohlaseni-ke-slovum-karla-schwarzenberga.htm