20.4.2018 | Svátek má Marcela


CHTIP: Nečas v nebi

12.4.2014

Na ranní procházce Nečas náhle zakopl a upadl, ukázalo se, že to byla mrtvice.
A protože podle hesla "Zdraví není byznys" neměla blízká nemocnice dostatek personálu, tak zemřel.
Záhy stál před nebeskou branou a svatý Petr ho přivítal:
"Vítej na nebesích, ale dříve, než se tu usadíš, tak se zdá, že tu máme malý problém. Málokdy tu máme špičky ODS, a tak si nejsme tak úplně jisti, co s nimi. "
"To nevadí, prostě mě pusťte dál, jsem dobrý křesťan, jsem věřící. "
"Já bych tě rád pustil dál, ale mám pokyny přímo od Pánaboha. Říká, že od zavedení našeho nového programu "LEPŠÍ BUDOUCNOST" musíš strávit jeden den v pekle a jeden den v nebi. Potom si sám vybereš, kde chceš strávit věčnost. "
"Ale já už jsem se rozhodl. Chci do nebe!"
"Lituji, ale taková jsou pravidla," odpověděl sv. Petr.
Odvedl Petra Nečase k výtahu a jeli dolů do pekla. Brána pekel se otevřela a Nečas se ocitl na krásné zelené louce. Připadal si tam jako v ráji.
Zelená tráva, slunce svítí, ale není moc horko. Vane mírný vlahý větřík. Všude jsou malé hospody s pivem, párky a ovarem, vše stíněné šumícími stromy. Všude postávají slavní konzervativní politikové, sama baronka Thatcher ho vítá. Pod kaštanem sedí hodně známých tváří. Všichni se volně procházejí, hrají kuželky a fotbálek. K obědu si dávají bifteky, grilovaná prasátka, šampaňské a plzeň.
Sám ďábel přinesl Nečasovi sklenici oroseného piva a kotletku:
"Dej si jedno, Péťo!"
"Ne, slíbil jsem, že už nebudu pít a budu hubnout," odmítá Nečas.
"Tohle je peklo, synku. Tady můžeš jíst a pít co chceš a neuškodí ti to, spíš prospěje."
Petr si tedy zavdá a zjistí, že se mu ďábel líbí, že je to fajn chlapík, který umí vyprávět peprné vtipy a provádět ostatním kanadské žertíky. Prostě přesně to, co mají v ODS rádi.
Jako jsou třeba jejich vtípky v podobě smlouvy s občany, slib zavedení protikorupčního balíčku, vysokých platů, snížení nezaměstnanosti, vtip se zvýšením dostupnosti a kvality zdravotní péče pomocí privatizace nemocnic (to byl vývar!) a vtipné skutky v podobě zavedení poplatků důchodcům a kojencům, snížení mateřské, prosazení netransparentního odměňování ústavních činitelů, zvýšení DPH, promlčení přestupků po roce, žádný boj s daňovými úniky zbohatlíků a co nejmenší daň pro milionáře. A nakonec slib, že víc už nebudeme krást (jen tolik, co doposud).
Společně si to skvěle užívají a dřív, než si to Nečas uvědomí, je den pryč. Všichni se s ním bouřlivě loučí a mávají mu, když nastupuje do výtahu. Když se dveře výtahu znovu otevřou, je zase u bran ráje a svatý Petr na něj čeká.
"Tak a teď je čas na návštěvu ráje," otvírá mu bránu.
Dalších 24 hodin je Péťa donucen trávit čas s partou čestných, vychovaných lidí, kteří mají rádi společnost, mluví o jiných věcech než o jídle či o penězích a chovají se k sobě slušně a uctivě. Žádné hrubé vtipy nebo kanadské žertíky. Nejsou tam ani žádné hospůdky a i když je jídlo dobré, bifteky a ovárek to není. A nikdo není bohatý. Není tam nikdo, koho by znal. A navíc se k němu nikdo nechová jako k důležité osobě.
"A jéje, na něco takového mě Kalousek se Schwarzenbergem nepřipravili. Ani Míra, ani Kája se o tom nezmiňovali," říká si Nečas.
Den skončil a svatý Petr se vrátil.
"Tak, strávil jsi den v pekle a den v nebi. Teď si vyber, kde strávíš věčnost."
Ale Nečas, jak je u něj zvykem, dlouho nepřemýšlí a rozhoduje se:
"Nikdy jsem si nemyslel, že tohle řeknu - víš, nebe bylo krásné, a tak. . . , ale já si opravdu myslím, že patřím k přátelům do pekla."
Tak ho sv. Petr odvede k výtahu a on jede stále dolů až do pekla.
Dveře výtahu se otvírají a on se ocitá uprostřed pustiny pokryté odpadky a toxickým odpadem. Vypadá to jako poušť, ale je to ještě horší. Asi jako doly pod Krušnými horami. Je vyděšen, když vidí své přátele, oblečené v cárech, jak jsou přikováni k řetězu a sbírají do plastových pytlů odpadky při silnici. Sténají a vzdychají v bolestech, tváře a ruce zčernalé špínou.
Ďábel přijde k Nečasovi a dá mu ruku kolem ramen, ten se otřese a říká:
"Já tomu nerozumím, byl jsem tu včera, všude sluníčko, travička zelená, pivo teklo proudem. Jen jsme se tak poflakovali a bylo to skvělé. A teď je tady pustina, všude jenom nepořádek a každý vypadá zbědovaně."
Ďábel se na něj podívá, mazaně se usměje a řekne:
"Jo, Péťo, včera to byla volební kampaň, dnes už sis nás zvolil!"

Stařenka přišla navštívit svou sestru v domově důchodců.
Ptá se jí: "Tak jak se ti tady líbí, jsi spokojená?"
"Velmi. Je tu taková krásná atmosféra vzájemné úcty a krásné prostředí. Je tu třeba jeden muzikant, je mu už pětaosmdesát a dvacet let už nehraje, ale přesto mu tu každý říká maestro. Je tu taky jeden bývalý lékař, který už třicet let neléčí, ale každý ho tu oslovuje pane doktore. . . "
"A co ty?"
"No, já jsem už třicet let mimo provoz a stále o mně říkají - ta stará kurva."
******************************************************************************************

Jasný postoj Evropské unie k zabrání Krymu:

I mezi hasiči se najde génius:denicek-chvile-kdy-jsem-se-prestala-snazit-byt-perfektni
denicek-chvile-kdy-jsem-se-prestala-snazit-byt-perfektni

Myslíte si, že všechny mamimky jsou dokonalé?

Diskuse


J. Kuka
18:19
13.4.2014

T. Jurošek
12:06
13.4.2014

P. Pokorný
22:24
12.4.2014

J. Gogo
8:01
12.4.2014

M. Koutný
7:37
12.4.2014

D. Krajíček
8:49
12.4.2014

J. Lepka
9:30
12.4.2014

J. Hejna
11:14
12.4.2014

J. Lepka
13:41
12.4.2014

P. Mach
12:17
12.4.2014

počet příspěvků: 13, poslední 13.4.2014 06:19

 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.