26.4.2018 | Svátek má Oto


CHTIP: Medvědi

30.10.2010

V Kanadě se začaly množit případy napadení člověka medvědem, a tak se na odpočívadlech okolo silnic a u vstupů do přírodních rezervací začaly objevovat informační cedule s tímto textem:
"Vážení návštěvníci,
ve vlastním zájmu si uvědomte, že medvěd je nebezpečné zvíře, a vyhýbejte se proto styku s ním. Velmi důležité je medvěda (zejména pak medvědici s mláďaty) nepřekvapit, a proto doporučujeme na oděvu při vstupu do lesa nosit malé rolničky.
Rovněž je známo, že medvědi nesnášejí pach pepře, je proto dobré u sebe pepřový sprej či několik sáčků pepře nosit, případně jím svůj oděv přímo posypat.
Je velmi důležité rozlišovat mezi medvědem černým, který je relativně přátelský, a medvědem grizzlym, který je velmi nebezpečný.
Blízkost medvěda nám pomůže odhalit i přítomnost jeho trusu:
Trus medvěda černého je světlejší, řidší, je ho méně a páchne po pepři.
Trus medvěda grizzly je tmavší, hustší, hojnější a bývají v něm malé rolničky..."

Bohatý muž se rozhodl jet na safari do Afriky. Jako společníka si s sebou vzal svého věrného psa Schnauzera.
Jednoho dne Schnauzer začne honit motýly a zanedlouho zjistí, že se ztratil. A jak se tak potlouká, najednou vidí, jak se k němu řítí leopard s očividným záměrem: dát si oběd.
Schnauzer si pomyslí "Tak, to je můj konec!" Pak si ale všimne kostí, které jsou roztoušeny kolem něj, bleskově se usadí a začne žvýkat jednu z kostí, zády k blížící se kočce. Právě ve chvíli, kdy se leopard chystá ke skoku, Schnauzer hlasitě vykřikne:
"To vám tedy řeknu, to byl ale lahodný leopard! Jestlipak je jich tady kolem víc?"
Když to leopard zaslechne, zarazí se uprostřed skoku a vyděšený se odplíží do křoví.
"Fuj, to bylo o fous!" řekne si Schnauzer.
A mezitím opice, která celou scénu sledovala z blízkého stromu, usoudí, že to, co viděla, může vyměnit za ochranu od leoparda. Tak hurá na to.
Brzy leoparda dostihne a za slíbenou ochranu prozradí, co se ve skutečnosti stalo. Leopard se rozzuří, že si z něj pes dělá blázny a řekne:
"Hele, opice, skoč mi na záda a pojď se podívat, co se stane tomu potměšilému Schnauzrovi."
A teď Schnauzer vidí leoparda, jak sem běží s opicí na zádech.Ale místo útěku si sedne zády k útočníkovi a předstírá, že jej ještě nezahlédl ... a právě ve chvíli, kdy se k němu přiblíží na doslech, Schnauzer povídá:
"Kde je ta opice? Už před půl hodinou jsem ji poslal pro dalšího leoparda!"

Dědeček se ptá babičky:
"Copak že ten náš vnouček tolik řve?"
"Ale to víš dědo, lezou mu zuby."
"Jo jo, když lezou zuby, to je bolest, to já znám."
"Jak to můžeš znát, to si už přece nemůžeš pamatovat."
"Ale pamatuju, já ty svoje předevčírem spolknul."

Smrtka zaklepe na dveře:
"Dobrý den, odčítání lidu."Křehký koláč s ovocem
Křehký koláč s ovocem

Lahůdka, která vás zasytí a dodá energii.

Diskuse


T. Kočí
10:31
30.10.2010

počet příspěvků: 1, poslední 30.10.2010 10:31

 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.