17.7.2019 | Svátek má Martina


CENY: A. C. Clarke Award 2008

5.5.2008 0:05

Black Man Richard MorganTOPlistJedna z nejprestižnějších britských a potažmo celosvětových sci-fi cen vůbec má svého vítěze za letošní rok. Její prestiž bývá srovnávána s Booker Prize v hlavním proudu. Arthur C. Clarke Award 2008 se uděluje již od roku 1987, bohužel letos ji poznamenalo umrtí sira Clarkea. ACC pomáháli s hodnocením a udělováním členové odborné poroty (Tu tvoří šest členů. Dva z BSFA a dva ze Science Fiction Foundation, jeden pak ze SF Crownest, za sira Clarkea předsedá Paul Billinger). Vítěz získal finanční odměnu, která byla od roku 2001 zvýšena ze stávajících tisíci liber na 2000, a od té doby se každoročně tato částka zvyšuje o jednu libru. Letos tak bude činila 2008 liber. Letos se vítězem stal Richard Morgan s románem Black Man (v USA byla kniha vydána pod názvem Thirteen).

 

Předání proběhlo na SF londýnském filmovém festivalu 30. dubna 2008. Jak sami vidíte jména všech nominovaných autorů nám mohou znít neznámě, přesto jsme se s většinou z nich mohli v českém překladu setkat a vesměs se jednalo o velice kvalitní a zajímavé počtení.

Připomenu jen, že minulý rok zvítězil román Nova Swing M. J. Harrisona.

Jan Pechanec


Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?
Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?

Jsem mámou jedné úžasné holčičky, která si žije ve svém batolecím světě a nic ji netrápí. To však bohužel nemohu úplně říct o sobě, tak jsem se rozhodla se ze svých obav a pochyb aspoň vypsat.

Přijďte si popovídat na nový Sarden
Denně několik článků s obrázky, které zde nenajdete. Denně mnohem více možností a zábavy. Denně diskuze s přáteli i oponenty. Denně možnost dám najevo redaktorům a ostatním čtenářům, které texty stojí za to číst... více...

Členství vás nic nestojí, naopak můžete něco získat. Čtěte více...