5.10.2023 | Svátek má Eliška


VíP: aneb Víkendový pokecník

26.8.2023

Svátky a zvuky.

Ne ne, nemyslela jsem to tak, jaké zvuky se ozývají při slavení svátků. I když - jaké jsou vaše oblíbené? Zpěvy? Praskání grilu? Šumění nápojů? Halas?

Začnu těmi svátky - totiž dnes je Den psů. Páni, to je svátek pro Zvířetník jako dělaný. Takže posílám pozdravy všem vašim společníkům a užijte si svátek tak, jak to máte společně nejradši. Bude dort? :-)

A další Den - vlastně Noc - je ze soboty na neděli a je to Noc netopýrů. Potěšilo mě, že když jsem si zadala do vyhledávače „budka pro netopýry“, vypadla na mě spousta návodů a e-shopů s hotovými bydlíky pro tyto naše tiché přátele. Takže kdo nemáte poblíž opuštěnou stodolu, zvonici, jeskyni nebo duté stromy, můžete jim vypomoci sami :-)

To mi připomnělo ty zvuky. Totiž čtu jednu knížku a tam se hrdinka kochá zvuky noci - a mezi ně řadí létající netopýry. No já teda nevím, ale že by je slyšela plácat křídly? Bude to nesmysl. Ledaže by měla zvláště vyvinutý sluch. Slyší psi netopýry?

Jaký je váš oblíbený noční zvuk? Můj je sýc rousný, takhle za šera, to je gotická romantika!

Hezký přehled nočních zvuků jsem našla na tomto odkazu, třeba si vyberete.

Přeji příjemnou sobotu a neděli. A jelikož máme obvyklý vípák, pište sem o čemkoli, co vás zajímá a oč se chcete podělit.

LikaKONTAKT na Liku z redakce Zvířetníku je zde více... 
ARCHIV ZVÍŘETNÍKU od února 2010 do prosince 2013 najdete na stránkách Dagmar Ruščákové DeDeník
HLEDÁTE POMOC PRO NALEZENOU VEVERKU?
Vše potřebné zjistíte zde...
Víte, jak správně psát - a to nejen na Zvířetník? Podívejte se do Nápovědníku !