8.12.2021 | Svátek má Květoslava


PSI A KOČKY: Pelíšky

7.2.2006 21:08

Indy se přes den zdržuje především v obýváku. Většinou nekompromisně obsadí rohové místo na sedačce a stočí se do klubíčka jako kočka. Čenichem pěkně těsně ke špičce ocásku, zavřít oči a už je v říši psích snů.

Kocourek Ferda dělá dopoledne bodyguarda babičce. Leží u ní na posteli, když si babička dopoledne po cvičení zdřímne. Odpoledne se pak přesouvá na sedačku před televizi a sleduje s ní soutěže. Tedy, soutěže sleduje babička, Ferda má jinou práci. Zalehne na babičku, chvilku se pomazlí a pak vyžaduje dudlík. Babička mu nastaví prst a Ferda se přicucne. Blaženě přede a přitom ještě babičce provádí předními tlapkami lehkou masáž. Ferda

Sally tráví den většinou venku někde pod stromem, pokud je hezké počasí. V zimě pak obvykle zmizí do patra do naší ložnice. Na posteli je to přece tak pohodlné...

V noci tráví naše zvířátka čas s námi v ložnici. Indy tam má svůj plastový pelíšek s dekou, do něhož se odebírá po skončení televizního programu a vylidnění obýváku. Sally za svůj pelíšek považuje naši postel a dá se jen velmi obtížně odtud vypudit. Pokud se mi občas omylem podaří ji v noci skopnout s postele, vždy se tam po chvíli zase vrátí.

Ferda spí většinou s babičkou dole, ale poslední dobou se i on začíná ucházet o své místo v naší ložnici. V takovém případě obvykle zabere Indymu jeho pelíšek a chudák pes pak nemá kde hlavu složit. A tak se již několikrát Jana ráno probudila a zjistila, že Indy v noci nenápadně přilehnul k ní do postele. Dokonce zalezl pod peřinu, aby nebyl příliš nápadný.

Jednoho rána jsme zažili poněkud rušné probuzení. Jana opět zjistila, že má Indyho pod dekou a nekompromisně ho vyhodila. Indy pomalu slezl na zem a odkráčel ke svému pelíšku. Tam pak drsným šťouchancem vzbudil spícího Ferdu. Kocour se vyděsil a vypálil z pelíšku pryč, bohužel nesprávným směrem. U dveří do koupelny prudce zabočil doleva a odrazil se do vzduchu.

Dlouhým skokem se zrzavá koule chlupů přenesla nad našimi hlavami a dopadla na můj noční stolek. Přesně do místa, kam si na noc odkládám brýle, hodinky a mobil. Naštěstí všechno přežilo bez úhony drtivý kocouří dopad. Jana se zadívala za mizejícím zrzavým koncem ocásku a poznamenala: "To asi nebyla veverka, co?"

Zbývá jen dodat, že následně jsme Ferdovi umístili do ložnice starý plastový lavor s měkkým hadrem a Ferda ve svém novém pelíšku strávil asi tři noci. Pak lavor někdo potřeboval a Ferda se odstěhoval na noc zase dolů k babičce.

Další příběhy o zvířátkách najdete na stránce Pavla Steinera

Ferda a Indy

Pavel SteinerKONTAKT na Liku z redakce Zvířetníku je zde více...
ARCHIV ZVÍŘETNÍKU od února 2010 do prosince 2013 najdete na stránkách Dagmar Ruščákové DeDeník
HLEDÁTE POMOC PRO NALEZENOU VEVERKU?
Vše potřebné zjistíte zde...
Víte, jak správně psát - a to nejen na Zvířetník? Podívejte se do Nápovědníku !