18.10.2021 | Svátek má Lukáš


Diskuse k článku

PSI A KOČKY: Pelíšky

Každý člen naší domácnosti má své oblíbené místo na spaní. Míním tedy především členy čtyřnohé, vlastním kožíškem opatřené.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Jitka 8.2.2006 16:45

HELP!

Tak lidi,možná to sem ani nepatří,ale bydlím v Praze na Spořilově a v poslední době se tu ztrácí jedna kočka za druhou,nám odešla minulý pátek přítulná Fatima a nikdo o ní neví,jsme bez ní nešťastný,když si člověk představí,jak mohla skončit,je nám smutno.Byla celá černá,ale uvnitř srsti jakoby bílá,prostě dost zvláštní.Jestli u někoho přebývá,tak se ozvěte.Moc díky.
Zdena bez psa 8.2.2006 8:09

Pane Steinere,

asi to u všech "majitelů" (kdo vlastně koho vlastní?) plyšáků podobné, ale vy jste mistr postřehu.  A ten čičin s dudlíkem .
Jana Mrázková 7.2.2006 20:54

Pelíšky

Jak koukám, trefila jsem se v poslední době do tématu. Před víkendem jsem poslala příspěvek - Jak spinkají pejskové. Snad se bude paní Ruščákové hodit a společně se s ním k vaší pozornosti podělíme. Mám za to, že je to opět jedno z témat, ke kterému má co říci každý psí páníček/pánička nabo všechny kočičí mámy. Nejen ony a oni, každý, kdo má doma zvířecího miláčka, může přispět svým poznatkem do mlýna.
D. R. 7.2.2006 22:09

Re: Pelíšky

Paní Mrázková, mě nic nedošlo!!! Prosím zkuste to ještě jednou, určitě na dagmar.ruscakova@gmail.com... Volno je už na pátek!
Vave 8.2.2006 10:42

Re: Pelíšky

Jste to Vy? Tedy naše JaMra z KV, která se nám ztratila koncem léta a na kterou od té doby často myslím? Pokud ano, tak hip hip hurá a doufám, že Vaše tělo i vaše je v pořádku.
JaMra 12.2.2006 15:40

Re: Re: Pelíšky

Nazdar Vave a Vy všichni! Na čas jsem se skutečně vytratila, vracím se pomalu do života po operaci, do práce se už nevrátím, tam mi zrušili místo a tak hledám a hledám...
Dokonale si užívám pejska, jsme už doma spolu pátý měsíc. Myslím, že jemu i mně by občas prospělo odloučení, protože on mne má tak přečtenou a omotanou okolo tlapky, že je to asi nesprávné.
Zatím zdravím a doufám, že už se budu moci pravidelně ozývat.
JaMra
Kačer 7.2.2006 12:13

Pelíšek

tak je to tady! V brzké době budu muset zakoupit větší pelešárnu pro holky. Abbie už je skoro stejně vysoká jako Andula, občas zalehne pelíšek tak, že mně Anča přijde zbudit, hodí po mně vážné oko a tlapu a zavede mně do obýváků, kde maji koš (resp. takovou tu plastovou VANU s peřinkou) a vyčítavě na mně hledí "Na starý kolena si nemám kam lehnout" a jak se tak snažím Majora nasměrovat, Andul v klidu odchází zalézt do postele. Jo, jo, myslela jsem si, že když se do toho pelíšku vlezla Anča s Honey (Houska byla mrňous na pitbula) tak to bude dobrý i pro Majora a Andulu, chyba lávky....takže příští měsíc, až mi přijdou prémie jdu je utratit za velkou pelechu de luxe :o)))
Hanča 7.2.2006 12:59

Re: Pelíšek

To jste hodná, Kačere, že dopřejete každé holce vlastní pelíšek. Jsem zvědavá, jestli každá pejsina bude adoptovat jeden pelech anebo si je budou střídat. To nám pak rozhodně musíte dát vědět ! Alf má pelech molitanovolátkový velikosti XXL a v něm ještě deku, neboť ho občas popadne amok ve formě stlací, tak aby se měl na čem vyřádit - to pak zuřivě hrabe deku pod sebe, točí se v pelechu, při otočkách dělá stojky a na závěr se odrazí zadníma nohama, hodí se nabok, chvíli jede a pak si na té "ustlané" dece slastně drbe záda.
Kačer 7.2.2006 13:18

Re: Re: Pelíšek

Tak to máme podobně, Andula je stlací typ, nachňoustá si deku pod sebe do tvaru koule a pak na ni upadne s hlasitým žuchnutím :o) bohužel nemám místo na dva samostatné pelechy, holky jsou zvyklé spát spolu, takže koupím pelech největší, aby se tam pohodlně vešly obě :o)) stejně je máme střídavě v posteli, velkou tam zveme, malá tam leze sama a tu pak vyhazujeme, ale když ji vyhodíme velká jde pochopitelně s ní, protože by to nebylo spravedlivé, jojo jsou to starosti :o)))
Vave 7.2.2006 14:36

Re: Re: Re: Pelíšek

:o) Jsou to zlatíčka, ty Tvoje holky.
Naše Anka pelíškuje v posteli. Začíná večer v nohou a pak se sune nahoru k boku a když se nedokáže sama zavrtat pod deku, kňouká a mňouká tak dlouho, dokud si ji k sobě nešoupnu. A z toho spaní pod dekou je nějaká zapařená či co, protože po ránu páchne úplně stejně jako piliny od džungaráků. :o)
Kočka 7.2.2006 10:55

Pelechy

Ferda je nádherný. Moje kočky mají pelíšky pod topením, sice tam nejdříve nebyly, ale jak začala topná sezona, tak se tam nastěhovaly, alespoň ve dne mají své ležení.
Xerxes 7.2.2006 9:28

Re: nemůžete někdo pomoct?

Jak známo, jsem německý dogoun, a pravidelně navštěvuji i klubové stránky (www.nemecka-doga.cz). Tento problém byl vyřešen již včera večer, miminka už jsou zadána. Takže snad tento příběh bude mít šťastný konec.
Heduš 7.2.2006 9:34

Re: Re: nemůžete někdo pomoct?

Xerxesi díky za velmi fajn zprávu!!! co tvá záda? Je to s nimi lepší? :o)
Xerxes 7.2.2006 11:03

Re: Re: Re: nemůžete někdo pomoct?

Záda už asi nikdy úplně v pořádku nebudou, ale na dobrý psí život to stačí. Chodím po všech čtyřech, už nekulhám, jenom mi moc nejde klusat a když se rozcválám, tak ve mně křupe a praská a panička mi nadává, ať se šetřím. Doma otravuji a hraju si jak za mlada, jíst mi chutná, na procházky se moc těším. Štve mě, že jsou jen půlhodinové, ale bojí se se mnou chodit v tom sněhu a na tom ledu daleko. (Liberec není zrovna vhodné město pro psí invalidy). Největší změna je ta, že od té noci, co jsem přiochrnul, nechodily mi zadní nohy a panička mě vlekla ze schodů dolů (pochopitelně, že páník byl služebně pryč...)tak ty schody nemusím. Umím tam vyjít, když je silná motivace - (třeba povlékání čistých peřin), ale spím od té doby dole - tedy nikdy ne sám, abych se asi nebál...  Já jsem totiž nikdy sám nespal...
Lucka V. 7.2.2006 9:35

Re: Re: nemůžete někdo pomoct?

Dík za zprávu, asi jsem cvok, ale pořád jsem si to omílala v hlavě a bylo mi těch prcků líto. Člověku je hned líp, když ví, že na světě je pořád ještě hodně dobrých lidí!
Kačer 7.2.2006 12:08

Re: Re: Re: nemůžete někdo pomoct?

Šmankote, to jsem ráda, že jsou dogoušci zadaní! Veliké UF! Zdravíme Xerdu! Obzvláště má starší pitka Andula miluje dogy, když vidí místního krasavce Obelixe tak úplně jihne! Má prostě slabost pro velké pejsky :o))
Rpuť 7.2.2006 6:21

Stalo se v době jedné povánoční kočičí a psí invaze

Probudila jsem se uprostřed noci s pocitem, že se nemohu hýbat a bylo mi horko.
Na pravo ode mé hlavy ozývalo se strašlivé chrápání a nos mi ovíval horký dech. Nalezená kříženka jezevčíka se pohodlně roztahovala na vedlejším gauči a hlavičku si  opřela o můj polštář. Kolem hlavy jsem měla chlupatou černou čepici v podobě kočky Míťulky. Odvážila jsem se otevřít oko, Míťulka slastně vzdychla a zabodla mi drápky do ucha. Na mém boku, přidržujíc se mého ramene spokojeně chrupkala 4-kilová Cindy. V těsném závěsu, na mém pozadí, hlavičku opřenou o Cindy šťastně snila své kočičí sny angorská Jůlinka, zatímco zrzavý Geoffrey dával přednost poloze vzpažmo přes mé kotníky. Mourinka Čiki předstírala, že je ledvinový pás a ležela mi stočená za zády.
Kupodivu mne ta zvířecí příchylnost moc nenadchla. V rukách mi "brabenčilo", po těle stékal horký pot a nohy jsem měla nejspíš ochrnuté. "No vy jste se zbláznili", pronesla jsem rozhodnutá zasádně prostestovat. Okamžitě mě k posteli přišpendlilo 80 drápů a upřelo se na mne 5 párů velice nespokojených očí. Dokonce i jezevčice přestala chrápat.
"Tak dolu", zvýšila jsem hlas! Nechápali a zcela zřejmě je to noční vyrušení načuřilo. Jen hovawart Hero, který jediný spal mimo postel, protože mu v ní bylo horko, se probudil s nadšením, protože usoudil, že už se vstává a bude legrace. Na znamení sympatií mi olízl nos, aniž jsem se pod tou kočičí duchnou mohla jakkoli bránit. A zatímco oňuchával všechny kočičí nocležníky, probrala se i jezevčice a prohlásila, že musí okamžitě čurat. "Odháčkovávala" jsem všechny kočičí drápky za jejího netrpělivého stepování u dveří a hlasitého vyjadřování názoru, že se s tím hrozně courám.
Hnala jsem dolů s Herem v závěsu, který se mě přičinlivě snažil shodit ze schodů.
Vypustila jsem psy na zahradu, šla omýt pot z těla a doplnit tekutiny. Když jsme se vrátili, byly kočky dekorativně rozmístěné po celé posteli a z přivřených očí sálala j
Rpuť 7.2.2006 6:22

dokončení

sálala jediná myšlenka: "A zkus si nás odsud vyhodit!"
Dee 7.2.2006 7:14

Re: dokončení

Jako bych to viděla, já mám sice jenom 2 kočky, ale kocour Kryšpín z leva, kočka Klára z prava, přitisknou se mi na nohy a já jsem odsouzená spát celou noc v jedné poloze. Když už to nemůžu vydržet a chci se otočit, musím nohy doslova vyrvat z obležení dvou koček.
Fallowa 7.2.2006 8:21

Re: dokončení

Tak to byla přímo noc plná vášní :o))))
Heduš 7.2.2006 9:16

Re: dokončení

Rputi, to je perfektní vyprávění! :-))) žádné takové obležení jsem nikdy nezažila, ale po tomhle popisu mi to snad i chybí :o))))
Z.Chlumská 7.2.2006 12:24

Heduš, radši to snad ani nezkoušejte:))))

Bláža 7.2.2006 7:27

Re: Stalo se v době jedné povánoční kočičí a psí invaze

Rputi, jako by jste psala o mém ránu, jen s tím rozdílem, že jsem měla v posteli jen po jednom exempláři psa a kočky. Pes si na mě přišel žuchnout ve 4 ráno, kočka je tichá a tak jsem zjistila, že u mne spí až když jsem vstávala...
Vave 7.2.2006 10:53

Re: Stalo se v době jedné povánoční kočičí a psí invaze

Milá Rputi, víte pro kolik zvířátek a pro kolik lidí jste anděl?
Z.Chlumská 7.2.2006 12:22

Vave, možná - ale dost pocuchanej:)))

Vave 7.2.2006 16:31

Re: Vave, možná - ale dost pocuchanej:)))

Možna pocuchanej, ale přesto anděl! :o))
Zdena bez psa 8.2.2006 7:09

Re: Re: Vave, možná - ale dost pocuchanej:)))

Asi  to už anděli nebudete číst, ale včera jsem radši odešla od PC, ve chvíli, kdy jsem se přiznala, že i já bych raději ukončila život právě narozeným koťatům, než je viděla strádat opuštěné v  -15st. Zraněné a vyzáblé. Mám Vás ráda. Jste velice obětavá, citlivá a přímá. Další reakce na Vaše i moje názory jsem přečetla až teď. Mám pocit, že je nás víc, kterým je jasné, že by kočičí problém měl mít jasná pravidla, stejně, jako je má psí. Pohodový den celé Vaší smečce.