21.10.2021 | Svátek má Brigita


KOČKY: Kraj bílých koček? Ani náhodou!

30.7.2007

Což jsem dlouho netušila. Celých pět neděl mě vodila doslova a do písmene za nos, nahoru a dolu, sem a tam. Pátrání v okolním nepřehledném terénu bylo náročné, jelikož každého půl metru se ostražitá matka zastavovala, soustředěně a důležitě k něčemu dvacet minut čuchala, a přesně v momentu když jsem umordovaná vedrem přestala dávat pozor, zneviditelněla a propadla se do země. Několikrát jsem ji sice viděla na střeše přilehlé opuštěné chatky, ale větrací otvor na půdu byl projektován zhruba pro žížalu nebo kočku naplacato. Bytomská - Franci 2

"Ty ty děti na tý půdě uvaříš, nemáš rozum nebo co?" říkala jsem jí s nástupem tropického počasí. "Ňo ňo, mník," odvětila. (V překladu - "vím co dělám".)

Ale dalšího dne nad ránem mě budila a cosi naléhavě sdělovala. Jenže já po kočičsku rozumím jen když jsem při smyslech, což ve 4:00 rozhodně nebývá. Tak jsem jen něco zakníkala universální řečí a ráno sedělo uprostřed kuchyně kotě.

Prvorozený syn Wade Hampton, avšak proti rozechvělému očekávání nikoliv ve tvaru a barvě sněhové angorské vločky, ale tvaru a barvy tlustýho krtka. "No to je krásnej kocourek, Scarlettko, krásnej!"

A zatímco jsem na něj vrkala, vytasila Scarlett zpoza rohu druhého krtka. Tentokrát dceru Ellu Kennedyovou.

Matka pak pozorně asistovala při přípravě pelíšku, tento pečlivým čichotem odsouhlasila a nakonec přede mnou usedla s ocáskem vzorně obtočeným okolo tlapek a pravila "Mňňóóó?"

"No tak dojdi pro to třetí."

Tentokrát za silného pištění přivlekla rozčílenou miniaturní kopii sebe samé. Tuto mi vhodila do klína a se slovy "Uf, teď se starej ty!" si vlezla do postele. A tak jsem zavolala do práce, že si beru další dovču.

(Foto 1: Wade Hampton řečený Franci se seznamuje s civilizací, foto 2: Franci v hrdých rukou nové paničky. Foto: Olga Hávová, šťastná majitelka)

Bytomská - Franci 1

 

Alena Bytomská (abyt)


Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!