5.5.2024 | Svátek má Klaudie


Diskuse k článku

KOČKY: Kočicí škola

Timůra si letos zase dala záležet a její koťátka jsou pěkní vejlupkové. I adoptovaný troubelínek Ťuňťa Kroulík se pěkně vyloupnul a je z něho báječný kocour.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
VěraZ 13.9.2008 21:22

Re: To že je mu jako s t o ?

Kdepák, Júra je to velikej a snad ani devadesát lidských roků to není. A když se potká s voňavou psí holkou, tak to sotva čtyřicet.

KoLenko, díky za gratulaci, vyřídím.

Jakub S. 13.9.2008 21:51

Re: Re: To že je mu jako s t o ?

No tak, to já zcela chápu - já když se potkám s pěknou fe- holkou, taky se tak cítím... ále jendže ona to nevidí... vót dialéktika!

Myš 13.9.2008 16:04

Re: Tak jsem se vrátily od pana doktora.

Držíme s Lindou všechny tlapky, které máme, aby všechno dobře dopadlo R^V.

Hanča 13.9.2008 16:16

Re: Tak jsem se vrátily od pana doktora.

Ale to je nadělení! Přidávám palce pro Klérku a jeden taky pro pány doktory - ať se podaří správná diagnóza a může se začít s léčením! R^

Jakub S. 13.9.2008 12:31

Můj stručný rozbor a resumé jednoho kuriózního prů*eru: NP, článeček p. Stejskala.

Jakub S. 13.9.2008 11:52

Apropó Mirka Houston:

Prosím, bylo vás tu pár (tuším dva...), co jste na ni měli/y kontakt. Můžete mi jej na můj mejl sdělit, prosím?

Xerxová 13.9.2008 9:19

hezký den

hezký den všem Zvířetníkům a zvířátkům :-)

My už si posportovali a jdu dělat dopolední kávičku - víkend začíná přímo ukázkově.:-) Počasí je skvělé - sluníčko svítí a je 7 stupňů ;-D

Matylda 13.9.2008 11:12

Re: hezký den

V Brně je proti tomu vedro, celých 13 stupňů a sluníčko

Pitrýsek 13.9.2008 13:50

Re: Re: hezký den

Sděluji, že kolem chaloupky za lesem je poctivých 17°C. Slunčko svítí tak popadnu to své fousaté "kvítí" a jampadampa.

Xerxová 13.9.2008 15:02

Re: Re: Re: hezký den

sluníčko od rána svítící do vytáhlo i tady na hezkých 12 stupňů.

Jakub S. 13.9.2008 15:34

Re: Re: Re: Re: hezký den

A já jsem terazky byl na výšlapu po hřbetě nad městem jenom v triku! (Černém, no...)

Alex 13.9.2008 8:32

Přeji všem hezký sobotní den a prosím

o držení palců. Klérka mě dnes ráno kolem třetí vzbudila, že chce jít ven. Šli jsme na zahradu, že čůrat. Jenomže ona od té doby jenom pije a pije a čůrá, stále se s mručením protahuje dopředu i dozadu. Byla jsem na kratičké procházce, udělala malý bobek, ale vše pokračuje dál. Chvilku zaspí, ale potom i vleže se napíná a mručí. Venku se chovala normálně až na to protahování. Pojedu k veterináři mám obavy, přece je jí už za měsíc 11 let.

P.S. PItrýsku díky touto cestou za mejlíky, ty poslední jsem ještě nečetla.

Xerxová 13.9.2008 9:17

Re: Přeji všem hezký sobotní den a prosím

moc držím Klérce palce VV

Matylda 13.9.2008 11:06

Re: Přeji všem hezký sobotní den a prosím

Ježiš, držím palce moc a mocR^

Pitrýsek 13.9.2008 13:54

Re: Přeji všem hezký sobotní den a prosím

Já to tušila, že Klérka. O to víc držím. R^R^R^ Vyřiď jí to holčince naší vousaté, v jedenácti je teprve starší dorostenka.

KoLenka 13.9.2008 15:24

Re: Přeji všem hezký sobotní den a prosím

Šmarja, teď mně napadlo, když tolik pije - nemá zánět dělohy?

Xerxová 13.9.2008 15:47

Re: Re: Přeji všem hezký sobotní den a prosím

Myslím, že Klérka je kastrovaná...

Hana W 13.9.2008 5:41

Tak si zas odpovidam sama sobe..

... ale chtela jsem jeste dodat, ze Mirka z Houstonu nekde kolem toho Galvestonu bydlela, ale pokud vim z predchozich diskusi, tak se prestehovala do Arkansasu. Tech hurikanu se bala.

Apina 13.9.2008 8:07

Re: Tak si zas odpovidam sama sobe..

Hano, neodpovídáš jen sama sobě,  já to tady dnes sleduji - tedy občas, mám hromadu roboty, zítra na týden odjíždím a připravuji si materiály. MIrka, pokud vím, bydlela někde blízko Houstonu, tedy na pevnině, ale Galveston přirozeně znala. Má maminka zase jezdívala s mým bratrem do Houstonu, a protože on byl tenkrát 11 letý kluk, tak ho vzala také do NASA. To se mu moc líbilo. Také to bylo v době před letem člověka na Měsíc, tak ve škole podrobně probírali, co všechno se přesně bude dít. Byli z toho všichni nadšení, maminka obzvlášť, když viděla, jak to s dětmi předem všechno probírají. Bratr měl také ještě dlouho po návratu model Apolla a Eaglu. Maminka teprve dnes přiznává, že návrat do československé reality byl svého druhu kulturní šok. Jenže mě měla celou dobu tady a rozhodla se netrhat rodinu.

Jakub S. 13.9.2008 15:38

Re: Re: Tak si zas odpovidam sama sobe..

Taky román... ale pořád, pořád připomínat, líčit, konkrétnosti a detaily zádrhelů a všiváren, posudků, doložek, potvrzení dokladů, braní rukojmí, trhání rodin, prohledávání zavazadel, odposlechů, otvírání korespondence... no, satis, missa est.

Hana W 13.9.2008 17:09

Re: Re: Re: Tak si zas odpovidam sama sobe..

Amen!

Jakub S. 13.9.2008 21:15

Re: Re: Re: Re: Tak si zas odpovidam sama sobe..

Tak, chválabohu, už je s tím ámen... a ať to tak zůstane, k tomu nám dopomáhej Bůh. (Jak tohle říkají English speaking katolíci?)

hana w 13.9.2008 2:21

OT: Ike

Tak chci krapet priblizit situaci. To pristani hurikanu Ike bude asi prusvih. Leti to na Galveston. Galveston je ostrov v tom Mexickem zalivu kousek od Houstonu. Kdyz nam jdou bourky podel vychodniho atlantickeho pobrezi, tak se muze stat, ze na posledni chvili uhnou - viz Hanna. V mex. zalivu neni kam uhnout. A protoze je melky a voda tepla, tak nabira rychlost. Ostrov Galveston je v podstate kousek pisku. Sirka te boure je asi 900 mil - 1450 km. Nejvetsi skody na zivotech ze vsech US hurikanu napachal jeden, ktery v r. 1900 pristal na Galveston. Odhady ztrat na zivotech se lisi - 6 az 8 tisic lidi. Mesto v podstate prestalo existovat a vliv se presunul do Houstonu vic k vnitrozemi. Vitr je jedna vec, ale ten hurikan zvedne vodu a nejvetsi skody jsou zpusobene privalovou stenou vody. V Galvestonu ocekavaji az 7 metru. Puvodne byl Ike predpovidan na jih od Galvestonu, ale zmenilo se to. Vyhlasili povinnou evakuaci. Ohlasili to velmi lakonicky - kdo zustane, vystavuje se jiste smrti. policajti projizdeli mestem a hlasili to z tlampacu + radio a televize. Ale nekteri rozumprdove se rozhodli, ze zustanou. V 8 vecer se uz mesto zaplavuje, vlny prepadavaji pres most - a tudiz se neda odjet, a ted ti nestastnici volaji mobilama, jestli je nekdo nemuze vyzvednout. Na CNN meli telefonni pohovor s jednim z nich - pravil, ze nerozumel, ze to varovani je vazne. Jde merit IQ v minusovych hodnotach?

Prikladam fotku jak vcera vypadal Ike na pobrezi Alabamy v Mex. zalivu. tam jdou jen velke vlny a vitr, ale zkaza se neceka. Ale ukazuje to, jak zaliv a pobrezi jsou v rovine. A to za tim jepevna zeme. Galveston je ostruvek.

http://photo.weather.com/interact/photogallery/details.html?pid=224720&activitiesCategory=Select+Activity&weatherCategory=4471&where=&locid=&submitter=&dateOfPhoto=&page=

Hana W 13.9.2008 2:51

Re: OT: Ike tak vam nevim

Cosi jsem tady nahore sepsala o hurikanovi (vim, ze je to gramaticky spatne, ale libi se mi to), ale zobrazuje se mi to s useknutejma vetama:-/

Jakub S. 13.9.2008 11:48

Re: Re: OT: Ike tak vam nevim

O hurikánovi je moc pěkné, takové zlidšťující - jako: o Bobu Hurikánovi. Klasik trampů, tramspkých písní, rodokapsů.

Další příklad, že v něčem je naše řeč nedostižitelná. A v tomhle jevu dokonce je tuším jediná dokonce i mezi Slovanstvem.

Apina 13.9.2008 5:35

Re: OT: Ike

jejda Hano W., má maminka kdysi strávila pracovně rok právě v Galvestonu (Kdysi jsem o tom psala Mirce - Houston). Maminka říkala, že Galveston byl počátkem 20. století hurikánem v podstatě spláchnutý ze světa. Snad už tam mají bytelnější budovy než tenkrát. I když ona bydlela v domku na nožičkách, to je sice dobré, když přijde trochu vody, ta se může šplouchat pod domem, ale jak takové domy mají vydržet hurikánové povětří:-(. Ač jsem v Americe nikdy nebyla, tak tohle mě zasáhlo vlastně osobně. Budu to sledovat.

Judith Saebel 13.9.2008 11:41

Re: Re: OT: Ike

Alpino,

Poměrně čerstvé zprávy jsou např.  zde  nebo tady.

Matylda 13.9.2008 12:35

Re: Re: Re: OT: Ike

Fakt nepochopím, proč tam někteří lidi zůstali...

Judith Saebel 13.9.2008 12:41

Re: Re: Re: Re: OT: Ike

Taky nechápu.

Jakub S. 13.9.2008 12:49

Re: Re: Re: Re: Re: OT: Ike

Proč pár lidí odmítlo odejít ze svých srubů pod Svatou Helenou v 1980? Osobně je obešli, vysvětlovali - "prostě tady zůstanu, ať mě čeká co chce."