10.4.2021 | Svátek má Darja


Diskuse k článku

KOČKY: Kočicí škola

Timůra si letos zase dala záležet a její koťátka jsou pěkní vejlupkové. I adoptovaný troubelínek Ťuňťa Kroulík se pěkně vyloupnul a je z něho báječný kocour.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
baty 13.9.2008 22:27

Matyldo, k narozeninám

dreimal hoch, když jsme v tom Brně a všechno nejlepšííííVVVR^!!

Matylda 13.9.2008 22:31

Re: Matyldo, k narozeninám

Jé, díky. Mám narozeniny ve stejný den jako Greta Garbo a ty by s nimi asi nakládala stejně jako já. Třeba je to v tom datu zakleté...

veram 13.9.2008 22:34

Re: Matyldo, k narozeninám

Narozky? A že se nic neřekne... Tak všecko nejlepší a Matyldě i Radkám, Luborům a dalším oslavencům posílám třeba tuhle fotku.

Matylda 13.9.2008 22:38

Re: Re: Matyldo, k narozeninám

Já mám sice narozky na Kryštofa, jenže díky strojírenskému veketrhu je už několik let neslavím ve správný čas... Většinou dřív. Kdo by na ty dárky taky chtěl čekat?:-):-)

Velká kočka 14.9.2008 5:21

Re: Re: Re: Matyldo, k narozeninám

Milá Matyldo, všechno nejlepší k narozeninám předčasně slaveným. Hurá, hurá, hurá, hurááááá !!!! Těmito výkřiky tu narozeniny oslavují Švédi, tak si toho považuj že tě tak oslavuji ! Ať se ti všechna tvoje přání vyplní !!! VVVVVV

Jakub S. 13.9.2008 22:48

Nemělo by být. Tak ale lze chodit do cukráren,

jako to dělám já - navíc výhoda: nehulí se tam. A spousta dobrot. Takže v rovníku příbývám.

Já su přirozeně už od puberty, v příkrém rozporu se svým mládeneckým pivním okolím, naprosto kavárenský typ. Jenže kavárny, opravdové, u nás už moc nejsou. Jenom ve filmech pro pamětníky. A teď se podívám na tu poštu!

Unionka: jasně. Diagonálně přes křižovatku proti Městskému dvoru.

baty 13.9.2008 23:09

Re: Nemělo by být. Tak ale lze chodit do cukráren,

sic transiit gloria mundi, v devadesátých tam byl "Bufáč u gorile". A dotyčný lidoop realisticky vykontrfektovaný v podloubíčku.

Matylda 13.9.2008 23:39

Re: Re: Nemělo by být. Tak ale lze chodit do cukráren,

Internetoví skřítci mi sežrali příspěvek- ano, znám bufáč U gorile- znal hlavně můj bratr, který jako zvukař Festivalu na baště chodíval domů hodně pozdě.

Matylda 13.9.2008 23:14

Re: Nemělo by být. Tak ale lze chodit do cukráren,

Víš, Jakube, problém je v jedné věci- vybrat si v cukrárně zákusek, když nemá ráda čokoládu. Vím, není to normální, ale je to tak. Radši bych šla  do vinotéky a dala si kousek pořádně uleželého sýra. Odporuju tak všem studiím o dietě ženských. Ale jak poznamenal dneska můj syn- mami, ty nemáš nadváhu. Ale ránu bych od tebe chytit nechtěl. Pěstuju si totiž u lokte modřinu, kterou mi vyrobil splubojovník a moc ho to mrzí. Ještě neví, že když já mu vyrobím podobnou, mrzet mě to nebude, ale budu mít radost, že jsem mu to nandala. Ti starší už to ví. Tenhle netuší, že každá modřina uštědřená mě je pak pětkrát vykoupená... Jsem jedubaba, že?

Jakub S. 14.9.2008 0:33

Re: Re: Nemělo by být. Tak ale lze chodit do cukráren,

No pozdrav pámbů. Jana z Arku z Husovic... to zní jak název kusu třeba z Provázku nebo z Reduty, co?

A vinárny, kde by si člověk od znalého personálu dal vybrat kousek určitého sýra k určitému vínku - nebo dokonce malou jemnou jednohubku - jó, to by hergot bylo. Bral bych! Ale protože su v tom směru dost vyspělý dvaceti lety práce na vinohradu a tudíž i každoročních degustací (krása, po těch se mně stýská!), mám na víno dost nároky... Brou. Už je zase dopoledne. Ale su spokojený: dodal jsem lesku jménu toho úžasného malinkého netopýra!

Matylda 13.9.2008 19:01

My jsme na procházce potkali kavalírky!

Dvě nádherné fenečky, ta jedna málem vláčela bříško po zemi, protože bude mít za týden štěníky a strašně se k nám hrnula, nechala se od všech drbat. Ta druhá hárala a panička ji taktak odtáhla od jednoho místního vořecha velikosti telete... Jsme z nich úplně nadšení, mohla jsem v reále děckám ukázat co chceme, a tak už nevyšiluje jenom Kačka, ale i Kuba, protože z nich byl úplně hotovej:-)

Alex 13.9.2008 17:35

Všechny Vás moc zdravím a děkuji za pomoc.

Situace je stále stejná. Podle laboratorních výsledků má Klérka abnormální počet červených krvinek a minimum krevních destiček na srážení krve. Pro mně nepochopitelné, z hodiny na hodinu. Může to být způsobenou nějakým jedem, nebo imunitní reakce (třeba na očkování-byla očkována v únoru, takže tohle odpadá) nebo porucha kostní dřeně. Přikláním se k otravě, protože ten začátek byl náhlý a bouřlivý. Křeče jsou stále, ale sbaštila svoje namočené granulky, na malé vycházce vyloudila ze sousedky piškoty, už tolik nepije, jako ráno a dopoledne. Je unavená, protože je nevyspalá. Doktoři přijedou domů večer, takže kolem osmé ji budou píchat nějaký kortikoid a do dvou dnů se ukáže, co bude dál. Za měsíc, 13. října, má své 11-té narozeniny. Na střední plemeno je to ještě "mladice". Pokud je to kostní dřeň, tak je to konec. Dál by bylo jenom trápení. Už jsem to všechno notně obrečela. Sama mám teď svoje bolestivé zdravotní problémy a cítím, jak se zhoršují. Klérka mi vždy pomohla všechno překonat. Ale Vaše pomoc mi velmi pomáhá, ještě jednou DÍK. Myslím, že se na nějakou dobu odmlčím, protože nastává drásavé čekání. Alexandra.

Fallowa 13.9.2008 19:26

Re: Všechny Vás moc zdravím a děkuji za pomoc.

Moc,moc držím palce,aby se vše vrátilo do normálu a byly jste obě v pořádkuR^R^R^VVV!

baty 13.9.2008 20:07

Re: Re: Všechny Vás moc zdravím a děkuji za pomoc.

Alexandro, jsme tu pořád a kdykoli pro Tebe, moc myslímR^V

Matylda 13.9.2008 20:14

Re: Všechny Vás moc zdravím a děkuji za pomoc.

Myslíme na vás, Alex, a šel ti mejlík. Drž se.

Pitrýsek 13.9.2008 21:14

Re: Re: Všechny Vás moc zdravím a děkuji za pomoc.

Naprosto Tě chápu, Alex, že se Ti nechce na Zvířetník. Vím, že se vtahuješ do sebe. Prosím Tě, jak bude nějaká změna, napiš aspoň větičku. My všichni, coR^, to prožíváme s vámi .  Nejhorší je čekání.VVVVVV

evva 14.9.2008 7:57

Re: Všechny Vás moc zdravím a děkuji za pomoc.

moc přeju, aby to dopadlo dobře R^R^R^

Alex 13.9.2008 12:43

Tak jsem se vrátily od pana doktora.

Nevíme nikdo o moc více, po sonu břicha=0, jí byla odebrána krev, protože krvácí ze sliznic. Po obědě mi budou volat základní výsledky. Byla jí podána dávka Kanavitu na krvácení. Závěr je, buď otrávená, nebo krvácí v důsledku krevni choroby, nebo to mohou způsobovat některé nádory. Křeče pokračují, čekám na telefon z kliniky. Je to dost vážné. Už i brečím.

MaRi 13.9.2008 12:46

Re: Tak jsem se vrátily od pana doktora.

Milá Alex, nemůžu nic víc než na dálku hladit tlapku vám oběma a věřit, že se Klérka z toho dostane.

Jakub S. 13.9.2008 12:46

Re: Tak jsem se vrátily od pana doktora.

Takže tři možnosti, jedna lepší než druhá - čekání, ano... Tisknu ruku!

Matylda 13.9.2008 13:20

Re: Tak jsem se vrátily od pana doktora.

Alex, můžu tě jenom na dálku držet za ruku a dodávat sílu. Je mi moc líto, že neumím víc...

Judith Saebel 13.9.2008 13:31

Re: Tak jsem se vrátily od pana doktora.

Nevím sice, o co jde, ale držím palce, atˇ se to co nejdříve obrátí k lepšímu.

Pitrýsek 13.9.2008 13:47

Re: Tak jsem se vrátily od pana doktora.

Milá Alex, právě jsem přišla do hospůdky a první, na co jsem narazila je Tvé smutné psaní. Nevím o co jde, ale už teď silně držímR^VVR^VVR^

Xerxová 13.9.2008 13:56

Re: Tak jsem se vrátily od pana doktora.

VV Držte se, Klérka Vás teď potřebuje silné VV

veram 13.9.2008 14:10

Re: Re: Tak jsem se vrátily od pana doktora.

Držíííím R^VVR^

Hana W 13.9.2008 14:57

Re: Tak jsem se vrátily od pana doktora.

Mila Alex: Moc drzim palce a myslim na tebe a Klerku.VR^

KoLenka 13.9.2008 15:21

Re: Tak jsem se vrátily od pana doktora.

Milá Alex, něco podobného řešíme s naší Amandou již od prosince loňského roku. Průběh je stále stejný - nejdřív nás v noci zbudí příšerné zvuky v psím bříšku, potom chce pes jít ven, různě se potuluje, přikusuje trávu, jde domů a zase ven a jak říkáš, protahuje se, jako kdyby v břichu měla křeče. Ráno nechce jíst, zhruba po jedné hodině odpoledne nám psa vymění, je z ní opět normální zvíře a chce jíst. Do večera se jednou - dvakrát  vyprázdní, vyjde z ní hromádka plná hlenu a čehosi s příměsí krve. Druhý den už chce jíst normálně a bobky se jakžtak upraví do normálu, třetí den je v pořádku.  Do týdne repete. Rtg, sona, odběry krve = pes je zdravý. Odběry na giardie negativní. A tak to jde stále dokola, jenom intervaly se různí. Jednou jsme přežili bez problému i dva měsíce. Zapudila jsem postupem doby všechny dietní konzervy a supergranule a začala jsem vařit stále to stejné - rýže, ovesné vločky, mrkev, kuře, slepice, zkusila jsem i libové vepřové srdce, to vše je v pořádku.  Ryba jí nevyhovuje. Na mlsání jí dávám kousky povařené mrkve a kousky rýžového chlebíčku (ten nemá ráda, takže se pomalu mlsat odnaučuje) a zatím jsme téměř měsíc (klepu na dřevo) bez potíží. Je jí třináct let. Jestli chceš napiš, mail je na Hadopasech. Držím palceV

VěraZ 13.9.2008 15:47

Re: Re: Tak jsem se vrátily od pana doktora.

Držím palce a přeji úplné uzdravení. Prodělali jsme před léty něco podobného, byla to cílena otrava psa, dostal se z toho. Tak moc přejí, ať to dobře dopadne!

Kolenko, náš jezevčík měl stejné zažívací problémy, a také jsme vyzkoušeli vše možné a nemožné......až jsem zavedla pravidelnou jednodenní naprostou hladovku vždy každé pondělí. A ono to začalo opravdu fungovat. Pes se vyprázdní, snad i vyčistí a je klid. Krmen je také pouze vařenou potravou - kuře, rýže, vločky, mrkev. V říjnu jezevčíkovi bude šestnáct.

KoLenka 13.9.2008 18:19

Re: Re: Re: Tak jsem se vrátily od pana doktora.

Óóó, gratulace jezevčičímu stařešinovi. 

Jakub S. 13.9.2008 20:14

To že je mu jako s t o ?