22.1.2021 | Svátek má Slavomír


Diskuse k článku

KOČKY: Kočicí škola

Timůra si letos zase dala záležet a její koťátka jsou pěkní vejlupkové. I adoptovaný troubelínek Ťuňťa Kroulík se pěkně vyloupnul a je z něho báječný kocour.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Jakub S. 13.9.2008 20:13

Vy Hany z Hané jste sympaticky baby, nemožu se mélit:

To protivopoložénije (nemám chuť teď hledat český protějšek) kopaná x coursing je velice dobré. Vidím to přesně jako ty. Nikdy jsem nebyl typický mužský - macho (pití, oslňování, cigarety, fotbal - fotbálek, roby, vrtání se furt v moturech/stavbách atd.)  stejně jako, to asi netušíte, Karel Poláček, ano. Autor oslnivých a dokonalých Mužů v off-sidu (původní psaní v mém původním vydání).

Bubu 12.9.2008 15:38

Děkuju všem za přízeň

Mouřenínkovi všechna podrbání vyřídím, až ho bude bříško brnět. A myslím, že máma Timůra se na obláčku polichoceně ščúří.

Pádím teď dom. Musím, nakoupit, pobalit, řízky usmažit a ráno vyrážíme na Sněžku. Opatrujte se, víkend si užijte a hlavně všechny Marušky i nedělní Radušky.

Zdena b.p. 12.9.2008 13:47

Je mi líto, že nestíhám číst vaše příspěvky, ale

Kočičí školu jsem si vytiskla a vzala na odloučené pracoviště. A musím se rozhořčit. Mouřenín je moje LÁSKA  na první pohled a na dálku, ale jak to, že jsem se dopátrala až dnes, jaké má nádherné zlaté bříško, no? Vy mi tajíte tak úžasnou skutečnost :-). No, musím konstatovat, že Timůře se toto dítko mocmoc povedlo. A on se ještě dobarvuje, že? VVA fotky, jako tradičně, IA* kvalita.

Bubu 12.9.2008 14:48

Re: Je mi líto, že nestíhám číst vaše příspěvky, ale

Tu zlatou má jen na vnitřní straně stehen, trošku pod krkem. On je opravdu Timůře hodně podobný. Jen má výraznější a jakoby ostřejší kresbu. Timůra byla jako akvarel od Mirko Hanáka.

veram 12.9.2008 13:22

Krásné povídání,

díky, Bubu.

Blahopřeji všem Mariím, Mařenkám, Máničkám, Marienkám a všem, které nosí tohle krásné jméno. A samozžejmě taky všem ostatním, co něco slaví. Hodně zdraví, pohodu a vůbec ... A tady máte velikanánské srdce.

Bubu 12.9.2008 13:26

Re: Krásné povídání,

Marušky, krásné jmeniny VV

zana 12.9.2008 13:36

Re: Krásné povídání,

No jo, já jsem ale ostuda8-o!! 

Marie, honem přeju štěstí, zdraví, dlouhá léta VVVV(a zdárné přestěhování té, které se to týká;-)).

Zdena b.p. 12.9.2008 13:50

Re: Re: Krásné povídání,

Tak než zase poletím a budu číst až někdy v noci, tak honem, honem: FŠECKO NEJLEPČÍ fšem Maruškám a Mariím, které dnes slaví a pochopitelně i utajeným oslavencům. VV

Louk 12.9.2008 14:00

Re: Krásné povídání,

Všechno nej Mariím a Maruškám k svátku, a MaRi zvláštěV

Jakub S. 12.9.2008 14:06

Aj vám všem, MaRi atd.!

Obě moje černopolské babičky byly Marie: maminčini rodiče měli na dveřích Josef a Marie ŠŤASTNÍ (!) - to byla ta, co se narodila jako Sinderhaufová, její portrét ve dvaceti mám teď nad sebou... - a o tři ulice dál, nad Tugendhatem, bydleli Marie a Bohumil D., rodiče tatínka (její salonní foto z atelieru Rafael mám ve stojánku u květin). Vše dávno před tamtou válkou... Oběma se říkalo, prosím, Mařenko, případně slečno Mařenko nebo Paní Mařenko - to bylo tehdy oslovení i pro ženy z vyšších vrstev. A to aji na Moravě, kde se (na rozdíl od představ Karin Michaelisové v Bibi) u lidu dávala přednost spíš jiným formám. Nebo na jihu Jihu ne - co, děvčata?!

A v Čelechovicích n. H. byly dlouho  t ř i  generace Marií, s tím samým příjmením! Dodnes dvě z nich. - Já nevím, jestli to může někoho zajímat. Takové věci z dávna. Snad někoho.

Hana W 12.9.2008 14:18

Re: Aj vám všem, MaRi atd.!

Moje maminka je taky Marie - ale slavi v prosinci. V jeji rodine Marenka, ale jeji tatinek ji skadlive rikal Maro (s hackem) anebo zcelo po hanacky Marosko. V Praze na vysoke byla Madla a tata z Cech ji rikal Madluska, z cehoz se pak se vyvinula Dluska nebo Dlusinka. A Dluska je domaci jmeno me maminky Marie dodnes...

Jakub S. 12.9.2008 14:33

Re: Re: Aj vám všem, MaRi atd.!

Maroško! To je oslovení mé čelechovské tetičky pro Marii III. -její dceru, mou sestřenku. Slyším hanáckó řeč - a su hotové, cerky... marny: kořene só kořene!

Pitrýsek 13.9.2008 14:24

Re: Aj vám všem, MaRi atd.!

ÚJM reaguje na Jakubovu výzvu. Tady se, mezi lidem prostým, říkalo  dost ošklivě Mařo, Mařko. Tatínek říkal mamce Mařenko. Nebo se také volá na Marii Majko! Já mám Marii jako své druhé jméno (křestní). Byla bych, co vím, čtvrtá Marie v řadě.

terra 12.9.2008 14:12

Re: Krásné povídání,

Jsem já nezdvořák - a tak, milé Marušky, Marie, Mařenky a Manky, všechno nejlepší, ať už o vás vím nebo ne... Konec konců moje babička (ta, co jí děsily myši na prahu a kobylky v ložnici) byla taky Marie. Nebo spíš Maria. Maria Iljinična... Krásný denVV

Hana W 12.9.2008 14:20

Re: Krásné povídání,

Taky se pripojuju s blahopranim - krasny svatek vsem Mariim - pekne si ten den uzijte. VVVVVVVVV

Vave 12.9.2008 14:30

Re: Krásné povídání,

Všechno nejlepší, milé Mařenky a Marušky a taky milá MaRi! VVVVVV Moje babička přeslicová taky byla Marie, ale slavila to někdy na jaře nebo zkraje léta?, bohužel si nemohu vzpomenout kdy.:-/

Li 12.9.2008 14:46

Re: Krásné povídání,

Mariím přeji všechno nejlepší R^VV

Hanča 12.9.2008 15:00

Re: Krásné povídání,

Krásný sváteční den Mariím, zvláště pak naší milé MaRince!

LA 12.9.2008 17:18

Re: Krásné povídání,

Také blahopřejeme všem Mariím i jejich odvozeninám.

Velká kočka 12.9.2008 18:48

Re: Krásné povídání,

Na poslední chvíli přeji vše nejlepší k jmeninám všem známým i neznámým s tím krásným jménem Marie. VV

A nejvíce jedné která je už dávno za duhovým mostem, mé vzácné tchýni Marii. VVVVVV Žily jsme spolu v jednom bytě 11 let z toho posledních 6 tady ve Švédsku. Kéž by každý měl její moudrost a toleranci !!! Babi, často na tebe vzpomínám, kluka jsi mi opatrovala a vlastně vychovala a pomohla nám k tomu že si zachoval svou rodnou českou řeč ač jsi sama měla německé školy (v pohraničí kde vyrůstala tehdy české školy nebyly).  R^>-R^ 

Bětuláskovo! 12.9.2008 19:33

Kočí Veliká,

myslíme na Tebe!

Jakub S. 12.9.2008 21:58

Nazdar!

A zase další kamínek do představ o vašem životě u Gótů a vůbec. Jen houšť, prosím!

Lucka 12.9.2008 13:13

OT - další foto Bobíka

Tak zrovna přidávám nějaké fotky Bobíka na rajče.. Už je pěkně rychlý a špatně se fotí - vždycky se hned jde podívat, co to mám v ruce a už i zkoušel, jestli to není k jídlu ;-D Tak se za chvíli podívej tady

Bubu - krásné povídání R^

Bubu 12.9.2008 13:25

Re: OT - další foto Bobíka

Murphy krásně hlídá mrňouska. Sluší jim to. Oběma.

Ap 12.9.2008 13:40

Re: OT - další foto Bobíka

Já z něho umřu! A závidím, závidím Louk, že ona bude ta vyvolená. Teda, taky jí to moc přeju, ale víc závidím. Chci štěně, nutně potřebuju štěně a ani by mi nevadilo, že to není jezevčík;-). Ale tiše jsem mlčela a doufala, že se někdo ozve, kdo ho bude chtít. Dala jsem si hranici týdne a teď trpím smíšenými pocity. Vím, že mám díky koníkům zoufale málo času,ale ono by to nějak zase šlo. Uááá ;-(:-).Jen mě ještě napadlo, jestli je to buldoček-jestli to není špatně zbarvený boston teriér??

Tak jsem si ulevila a ještě děkuju za milý kočičí článek. pokaždé, když čtu jméno Timůra, přemýšlíím, jestli to je odvozenina Timura, nebo to vzniklo tak, jak volám na Elsu, když zlobí - ty můro jedna...:-)

Přeju všem krásný víkend a houbařům bohatý úlovek!

Louk 12.9.2008 13:47

Re: Re: OT - další foto Bobíka

Ap, vydrž, ona CD ví co dělá a určitě ti mrňouse v pravý čas nadělí;-). Taky jsem na psí mimino čekala spoustu let a teď se snažím polehounku našlapovat, abych ještě něco nezakřikla

Ap 12.9.2008 13:51

Re: Re: Re: OT - další foto Bobíka

Však Ti ho moc přeju!!R^;-)

Vave 12.9.2008 14:33

Re: Re: Re: OT - další foto Bobíka

LoukVV, moc Ti ho přeju! Je úžasný, kouzelný, roztomilý - a takový neuvěřitelně človíčkovský!

A ještě takové ťuňuňu mimi, naprosto k sežrání! :-) Kdy půjde k Tobě?

Louk 12.9.2008 16:07

Re: Re: Re: Re: OT - další foto Bobíka

Vave, človíčkovský - přesně:-)Vše podstatné je nachystáno, přesun proběhne zítra a pak budu mít "mateřskou" dovolenou. Těším se těším. Jen mám trochu obavu z bloudění po Praze (abychom nedopadli jak Dede v Liberci:-D), tak pokud kdo můžete, věnujte nám prosím tichou vzpomínku.

Pitrýsek 13.9.2008 14:34

Re: Re: Re: Re: OT - další foto Bobíka

Vave, naprosto správně jsi zde ta slova nakladla. Není co dodat. (Nechtějte, abych napsala, že Bóbik je fakt k sežrání!!)ú Louk, budeš mít naprosto betálného kamoša.