10.4.2021 | Svátek má Darja


Diskuse k článku

KOČKY: Kočicí škola

Timůra si letos zase dala záležet a její koťátka jsou pěkní vejlupkové. I adoptovaný troubelínek Ťuňťa Kroulík se pěkně vyloupnul a je z něho báječný kocour.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Fallowa 14.9.2008 7:29

Hezký den všem !

Doufám,že Pedro se vyspal v novém pelíšku dobře a kočičí smečka se dostala ze šoku:-).A snad Klérka i Alex měly klidnou noc,stále jim držím palceR^V.Jinak tady šedivák není,sluníčko vylézá,ale teplo tu taky není.

Xerxová 14.9.2008 6:37

hezkou neděli

hezkou neděli všem Zvířetníkům a zvířátkům :-)

Vítám doma Pedra Ufounka, držím palce Klérce a Alex

Tady je první šedivák - tráva křupe, střecha je bílá. S Betkou jsme byly venku jen malou chvilku, čekají na nás Jizerky. Už se těším.

Velká kočka 14.9.2008 5:02

Otravy

Milá Alex, držím palce vám oběma.VV R^VVR^VV Moje čekání tenkrát nedopadlo dobře a to byl Einstein jenom sedmiletý. Ale to byla bohužel leukemie a ta se projevuje úplně jinak.

S tvým podezřením na otravu. Nenapila se Klérka z nějaké louže na silnici? Glycol který se používá do aut psi rádi lížou protože chutná sladce ale je silně toxický. A už se stalo několikrát, že granule (teď naposledy to byly granule známých značek vyráběné v USA, které museli stahovat z trhu) mohou obsahovat nevhodné toxické látky.

Věřím, že se Klérka z toho stavu dostane a že budete obě zase v pořádku. Myslím na vás. VVVVVV

Louk 13.9.2008 22:11

Hlásání z nového domova

Milí Zvířetníci, poslušně hlásím, že mrňousek naprosto udyndán po cestě a nových dojmech odpadl ve svém novém pelíšku. Je úžasný, voní miminkem a má se čile k světu. Velmi zodpovědně pucuje misky s baštou, z toho mám taky velikou radost. Zatím je to ňuňínek a milísek a bobajs..., ale zřejmě zůstanu u intuitivního prvního nápadu-Pedro. Kočičí smečka je zatím v šoku,asi takhle:8-o8-o.Murphy s Luckou jsou moc fajn

Bolí mě srdce z Klérky, rychle z euforie zpět na zem. Milá Alex,taky na vás myslím a přeju hodně silR^

Matylda 13.9.2008 22:23

Re: Hlásání z nového domova

To je bezva, že se mrňous cítí tak dobře.. Škoda, že můj muž tenhle druh pejsků nemá rád.... Až se na něho děcka zítra sesypou, že viděli kavalírky, tak je mi ho docela líto. Oba jim totiž naprosto propadli...:-)

Louk 13.9.2008 22:55

Re: Re: Hlásání z nového domova

Matyldo, kavalírci jsou moc prima. Mám radost, že jsem si dnes mohla pohladit Murphyho - to je mimořádný pohodář:-). Štěndo je určitě dobrá volba. Sice víc práce, pročůraných koberců a lecjaký domácí předmět vezme za své,ale stojí to zato. Je to nádherné období (akorát rychle uteče).

Prožívala jsem s vámi útulkovou anabázi a jak už tu mnozí psali, nemáš si co vyčítat. Lidská a psí povaha prostě musí vzájemně ladit. Já měla štěstí na milou vděčnou z auta vyhozenou kokřici Andulku. Zato s kamarádky útulkovým Maxem, chronickým útěkářem je každá vycházka zkouškou trpělivosti a nervů. Za ty tři roky u ní udělal veliké pokroky, ale když v lese pravidelně "veme čáru" a člověk neví zda a kdy se hodlá vrátit... je to vysilující.

Jakub S. 13.9.2008 22:25

Perfectamente!

Ať (pěkně) žije Pedro Netopýr! Don Pedro el Murciélago. Estoy a su disposición, seňora! (- vám bude říkat každým pohledem.)

Louk 13.9.2008 22:58

Re: Perfectamente!

;-DJakube, díky, hned mu to píšu do očkovacího průkazu-nádhera.

Jakub S. 13.9.2008 23:08

Perfectamente!

No a hned sem se mohl blejsknout před další robou, no prosím! Měla sem nechodit. Holt taková jsem JÁ, matinko... A při vyslovování - c se čte s, ano? Ano. Dobrou noc, dámy...

Pitrýsek 14.9.2008 11:30

Re: Re: Perfectamente!

To je celý náš Jakub. Ťuk a nasadí tomu zlatou korunku. To jméno je Donu Pedrovi jak šité.

Jakub S. 14.9.2008 13:40

Re: Re: Re: Perfectamente!

Nó! Korunky, das ist meine. Taký stromatolog-amatér. Máš u mě kafe. Už sem myslel, že se budu muset zase pochválit sám. Podle JdaC.

Velká kočka 14.9.2008 5:09

Re: Hlásání z nového domova

Milá Louk, přeji malému chlapečkovi Pedrovi ať se u tebe dobře zabydlí a ať se máte oba báječně !!! VVR^VV

Louk 14.9.2008 9:23

Re: Re: Hlásání z nového domova

Velká kočko, děkujeme za přání a posíláme pozdravy na sever:-)A asi bychom potřebovali přímluvu Nejvyšší kočky - tedy spíš domluvu naší smečce, aby se odurazili a vzali malého na milost. Ale ono se to poddá. Když nic jiného, tak zima a hlad udělají své;-P

Pitrýsek 14.9.2008 11:26

Re: Re: Re: Hlásání z nového domova

Dobré a ještě hezké nedělní dopoledne. Včera jsem byla na dlouhé procházce a odpoledne jsem vzpomínala, jestli už jsou Louk a Pedro spolu. Je to prima, že jste se vy dva našli. Tak přeju, aby vám bylo mnoho let spolu dobře.

Alex tu jistě není, ale musím napsat, že na ni a Klérku (mou srdíčkovou) moc vzpomínám a neustále vyhlížím  další zprávy. Ani nevíte, jak moc si přeju, aby ta zpráva byla dobrá. VV

Velká kočka 14.9.2008 17:19

Re: Re: Re: Hlásání z nového domova

Milá Louk, naše stařenka Laila už má za svůj téměř patnáctiletý život na krku druhé štěně, už zase musí vychovávat štěníka k obrazu svému. 8-o Kočičkám to chvíli trvá než se smíří s tak prudkou změnou. S Einšteinem už chodila na procházky a spávala s ním, ale zlá nemoc jí ho předčasně vzala. Garyka je stále zapotřebí sem tam zfackovat a bude mu za 18 dní 18 měsíců. Tentokrát to jde pomaleji, je už to přece jenom stařenka. ;-)

Jakub S. 14.9.2008 18:06

No tohle - a zvládne to? Zvládnete to, vy dvě?

JoVo 13.9.2008 20:10

R O Z V E R N Í Č E K .

:-)Přijde pan Kohn domů a hned prohlašuje: "Sára, rozvádíme se od stolu i od lože!" "Proboha, Kohn, tak ty už ani jíst nemůžeš?:-)Hezký večer.R^VV8-o

Jakub S. 13.9.2008 20:22

Re: R O Z V E R N Í Č E K .

Ajvajvaj... podívaj, pane Sinderhauf, deme dneska místo do Unionky za ním. Potřebuje dringend unterštycunk. Věděj, zatím sme mu záviděli, že je rozvedenej vod lože - ale to se dneska mění! Vona ho rozvádí aji vod stolu, vod toho posledního potěšení co eště měl - to by ani páni vod křesťanskýho štamtyše nevydrželi - !

JoVo 13.9.2008 20:31

Re: Re: R O Z V E R N Í Č E K .

R^R^;-D;-D;-DR^R^

Jakub S. 13.9.2008 21:12

Re: Re: Re: R O Z V E R N Í Č E K .

No mě se to lehko píše. Jenom poprosím svého praděda JS, co by tomu řekl - a pak to jenom zapíšu... ani ta Unionka, Café Lustig, Bellevue atd. nejsou vymyšlené, a nic. Zemské hlavní město Brno 1899 - 1938.

Matylda 13.9.2008 21:14

Re: Re: Re: Re: R O Z V E R N Í Č E K .

Jakube, kde byla Bellevue si pamatuju ještě já, ale Unionka???

Jakub S. 13.9.2008 21:20

Ajvaj - na mě se tak friško nesmí, děvenko...

Da bin ich ueberfragt. Ale zeptám se své paměti (no...), nebo Baty, nebo někoho z některého tamního muzea. A Café Lustig byla v prvním poschodí krásného nároží začátkem století funkl nového domu do parku na Kolišti, dnes proti novému divadlu - roh Rooseveltky a Jezuitské. Později tam byla prodejna nábytku - co dnes, nevybavuje se mi...

Matylda 13.9.2008 21:33

Re: Ajvaj - na mě se tak friško nesmí, děvenko...

No, není tam Real Spektrum nebo tak něco? Hned vedle Thalie... A s tou němčinou teda bojuju, něco rozumím, ale němčiny jako takové jsem neabsolvovala ani jednu lekci... Kdysi jsem to zkoušela, ale němčináři se smáli mé anglické výslovnosti. Tak jsem to vzdala a dneska německy částečně rozumím, ale odpovídám anglicky. Průser je, že Němci- hlavně východní- nerozumí. Spíš rusky. Ach jo. Ale měla bych si doplnit ještě jeden jazyk. Angličtina a po vzpomínání ruština je asi dneska málo. Anglicky se denně doučuju, jenže... na jazykovku nemám čas a stejně bych asi radši zopakovala francouzštinu. Měla jsem jenom dva roky. Jenže jak  mám do dcery nalejt němčinu, když ji vbec neumím?

Jakub S. 13.9.2008 21:47

Re: Re: Ajvaj - na mě se tak friško nesmí, děvenko...

Aha. Přepáč. Da bin ich ueberfragt - to je rčení, které stejně pochytí  k a ž d ý  až z hovoru se skutečnými Germány, a nelze je stejně stručně a výstižně přeložit do žádného jiného jazyka. Znamená Teď jsi mě dostal, přichytil na hruškách, no teď mě máš na lopatě, tenhle dotaz je nad moje znalosti o věci - protože na tohle teď okamžitě nedovedu, nejsem s to odpovědět. Podívám se na to, popřemýšlím, a pak ti odpovím. Prostě Jsem pře(s)ptán. Šén, nyš´vá´? Zich´r

Ale to jsem eště teda s prominutím nežral - tedy neslyšel: aby středoevropan vyslovoval  n ě m č i n u, hlavní jazyk regionu po staletí, englicky -! To mě umrtvilo. Bych tě chtěl slyšet... Máš Skype?

Matylda 13.9.2008 21:56

Re: Re: Re: Ajvaj - na mě se tak friško nesmí, děvenko...

Mám skype. Na email ti zítra pošlu kontakt. Co je na tom divnýho? Prostě od páté třídy angličtina udělala svoje. Od třetí ruština. Od sedmé francouzština. Holt experimentální ročník. Dneska ti nepošlu ani houbelec, slavím svoje narozeniny z příštího týdne- to je strojírenský veletrh a to by po mých narozkách ani pes neštěkl. Tak si je užívám dneska.

Matylda 13.9.2008 22:04

Re: Re: Re: Re: Ajvaj - na mě se tak friško nesmí, děvenko...

Poslala jsem hned. Se zdůvodněním.

KoLenka 14.9.2008 9:48

Re: Re: Re: Re: Ajvaj - na mě se tak friško nesmí, děvenko...

Milá Matyldo, všechno nejlepší k narozeninámVR^=to jako Ti třesu pravicí. Taky jsem narozená na Kryštofa, taky narozeniny v ten den neslavím, ale ne kvůli veletrhu, ale kvůli šestidenním závodům na velodromu, které v tu dobu bývávaly. A dodnes se udržel ten zmatek v datu, takže slavíváme různě o víkendech (podle stavu paměti a počasí) před nebo po. Vzhledem k tomu, že potomstvo je poslední čtyři roky různě po světě, tak vše en bloc slavíme na Vánoce a fakt se nám nemůže stát, že by někdo na někoho zapomněl:-D

Velká kočka 14.9.2008 20:47

Re: Re: Re: Re: Re: Ajvaj - na mě se tak friško nesmí, děvenko...

Milá KoLenko, ať už budeš slavit teď a nebo později, přeji ti všechno nejlepší a ať je všechno podle tvých přání a čekají tě jenom samé radosti. VVR^VV

veram 13.9.2008 22:13

Re: Re: Re: Re: Re: R O Z V E R N Í Č E K .

Kavárenský restaurant Union byl prý na rohu Husovy a Pekařské ulice, jak se lze dočíst tady.

Matylda 13.9.2008 22:18

Re: Re: Re: Re: Re: Re: R O Z V E R N Í Č E K .

Jé, to ani nevm, že tam byla kavárna. Rozhodně by bylo úžasné chodit do kavárny. Zatím na mě vždycky dost divně koukali, když jsem přišla sama a dala si kávu a něco. Je to divné, když přijde ženská sama do kavárny?