10.4.2021 | Svátek má Darja


Diskuse k článku

KOČKY: Kočicí škola

Timůra si letos zase dala záležet a její koťátka jsou pěkní vejlupkové. I adoptovaný troubelínek Ťuňťa Kroulík se pěkně vyloupnul a je z něho báječný kocour.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Bubu 12.9.2008 14:30

Re: Jejda, krása... další a další. Děti - zdroj zábavy a poučení - všeho!

Synovečkova logika je logika mého malého synovce (syna mé sestry), můj drahý synáček už podobné perly nepronáší, neb mu bude zanedlouho 18.

Synáčkova perla (a dodnes se mu omatlává o čumák) je inovace pojmenování pomněnky. Pomněnky jsou u nás totiž "modrajísky" (podle písničky "modrají se pomněnečky, zelená se klokočí...")

Vave 12.9.2008 14:56

Re: Re: Udělala jsi mi radost,

Štětí!VV Zvolila jsi dobře, Herriot je na hubení bacilů skvělá meducína. ;-)

abyt 12.9.2008 9:53

To by mě zajímalo,

jestli Timůra vyučovala také Občanskou výchovu?:-D

Bubu 12.9.2008 11:03

Re: To by mě zajímalo,

Určitě, například odstrkování mámy od misky se netrpí, na všechny se dostane a když... tak není problém vyloudit nášup. Pošťuchování pochrupující mámy se trestá jednou dobře mířenou za ucho. Uzurpování si hladící ruky jen pro sebe je sobecké a nekolegiální. Možná to není tak docela "občanka".... Nicméně vztahy ve smečce - to vlastně něco jako ústava, ne?

abyt 12.9.2008 11:14

Re: Re: To by mě zajímalo,

Scarletta vyučuje zásadně za kuropění. Tělesnou výchovu se specializací na výskoky, přeskoky, poskoky a doskoky a pozorně dbá, aby se výuka odehrávala co nejblíž paniččiný hlavy.:-P A Ústava, dávají ti ji připomínkovat nebo maji vlastní zákonodárné kočičí shromáždění?:-D

Jakub S. 12.9.2008 11:46

Ts!

Odkdy se dávají zákony připomínkovat služebnictvu - ?

abyt 12.9.2008 11:55

Re: Ts!

Jsem já to ale hlupaňa!

PetraK 12.9.2008 9:43

Bubu :-D

Timůra je teda úča s diplomem (i když hodinu ptactva mohli teda trochu odfláknout)

My byli taky včera ve škole na druhé hodidně a tak mám doma místo psa vorvaně, páč je celej vorvanej z toho učení ;-D;-D

PetraK 12.9.2008 9:43

Re: Bubu :-D

a jejda, teď jsem v přspěvcích zjistila, že jsem něco zameškala. Šárko - je mi to moc líto.

Kastan 12.9.2008 9:25

Taky ponekud O.T., ale myslim na Mirku z Houstonu

Kdysi sem psala a pak se nekam vytratila... Na Houston se riti Ike a cele mesto se evakuuje. Fronty na dalnicich, plna lestiste. Jestli tam Mirko nekde jsi, myslim na Tebe a Tvoji rodinu V

Ejška 12.9.2008 9:36

Re: Taky ponekud O.T., ale myslim na Mirku z Houstonu

mám mlhavě za to, že se Mirka přestěhovala8-o

Jakub S. 12.9.2008 11:11

Re: Taky ponekud O.T., ale myslim na Mirku z Houstonu

Nějaká Mika Houston (?!) se objeví čas od času na LN a NP!

Ona se urazila a ve zkratu  nám oznámila, že ji už ani nenapadne se sem ozývat. Před půldruhým rokem tady po někom hodila Krávo! a já jsem ji napomenul, a další dva kamarádi pak se s ní taky dostali do konfliktu - škoda. Houston, Houston, jak mě slyšíte? - to jsem psával rád. Podstatu té kontraverze jsem už tehdy vůbec nepochopil a ani dodatečně... Bývalo s ní pěkné povídání, sdílení dojmů... proč je jenom někdo tak cimprlich? Ke své škodě? A ani to mu nedojde. Život je tak dost krátký. Ještě se pořád urážet...

Mirko, ozvěte se. Jsme lidi.

Kaštan 12.9.2008 11:26

Re: Re: Taky ponekud O.T., ale myslim na Mirku z Houstonu

no, mě asi spoustu věcí uniklo... Tohle určitě... Ale nadávat někomu? To je nepřípustné....

veram 12.9.2008 13:08

Re: Re: Re: Taky ponekud O.T., ale myslim na Mirku z Houstonu

To už je dlouho, to už musel čas určitě odvát ... Držím palce všem, co je nepřízeň počasí ohrožuje. R^VVR^

terra 12.9.2008 13:12

Re: Re: Re: Re: Taky ponekud O.T., ale myslim na Mirku z Houstonu

Určitě. Palců není nikdy dostR^

zana 12.9.2008 9:08

poněkud O.T. zážitek

Jdu včera domů z práce, kyž slyším takové divné, ne moc hlasité zvuky. Rozhlížím se - na protějším chodníku jdou dvě maminy, jedna s kočárem. Každá navíc v ruce vodítko s malým mětajem. Myslela jsem, že jí vrže ten kočár. Nevrzal. To vrzal jeden z těch psů, a to tak,  že furt, bez přestání, potichu...8-o8-o. Nekňoural, neštěkal, nevrčel - prostě mlel;-)

Li 12.9.2008 9:12

Re: poněkud O.T. zážitek

Ihm, takto se projevolal náš wapiťák, až z toho dostal jméno Bublík, ono to znělo jako bublání ;-)

EvaŽ 12.9.2008 10:02

Re: poněkud O.T. zážitek

Jsou psi ukecaní a psi tišší. Ti ukecaní mohou mít nejrůznější škálu projevů. Bekina si mručela, mumlala a bublala, občas hlasitě odfrkovala, ale jinak,než když třeba kýchá. Znám psa, který musí mít poslední slovo. Když panička něco přikáže, poslechne, ale "okecá" to. Bekina "bublala" když musela někde dlouho čekat, než něco dopovídám. Nebo si se mnou "povídala", reagovala na lidské povídání. Vrzala , když se jí něco nechtělo. Byla asi nejukecanější.

Ája nekecá, umí štěkat, kňučet, ale nepovídá. Ginny je daleko ukecanější. Jednak dost štěká, ale taky začíná mručet a bublat. Tak to nebude plemenem.

Li 12.9.2008 10:51

Re: Re: poněkud O.T. zážitek

Boomča je taky takhle ukecaná, a i když náhodou nic nepovídá, tak alespoň otevírá hubičku jako by povídala ;-) Takže plemenem to opravdu není.

Pitrýsek 13.9.2008 14:52

Re: Re: Re: poněkud O.T. zážitek

Nejukecanějším psem je malý knírač. Snad proto je mám tak ráda, že fakt musí mít poslední slovo. Ve zkoušce z výkonu je položka, ve které musí psa přenést cizí osoba (velkého psa dvě cizí osoby). Dlouho jsme museli panu rozhodčímu vysvětlovat, že opravdu nejsou naši kníři agresivní, že to přenášení musí okomentovat. jeden vedle druhého se v náruči cizáka rozvalovali, ale keceli a kecali a kecali........ ale prosím, NEZKOUŠET!!!  Tento cvik se provádí v blízkosdti psovoda, tedy pes ví, že páneček souhlasí. )  Ve vyšším stupni zkoušky se, pro změnu, nesmí nechat psík od cizí osoby odvázat a odvést. Tam musí, sotva se cizinec dotkne vodítka, vystartovat.

MaRi 13.9.2008 15:05

Re: Re: Re: Re: poněkud O.T. zážitek

8-o8-o teda nejdou tyto dvě akce (přenesení a odvázání) naprosto proti sobě????  Jak si to ten hafík má v makůvce srovnat???

LA 12.9.2008 8:59

Kočičí škola připraví kocoura na život

A tak je to i správné. Dokonce tam má učitelka i velký respekt svých žáků. Sisince vždycky stačilo se jen přísně podívat a byl klid. Pokud byl Hugo příliš rozjívený a pošťuchoval maminku, tak ho bez problémů zpucovala a najednou tu byl straaašlivě hodný kocoujek. Navíc Sisinka je malá útlá kočička, Hugo zas pořádný kus kocoura, takže je asi tak dvojnásobný.

Renie 12.9.2008 8:58

Moc hezky napsáno,

četla jsem s úsměvem, ať se kočičkám daří :-)

Li 12.9.2008 8:38

Milá Bubu

jsem se smála na celé kolo ;-)VV Vytáhnout drápky, zatáhnout drápky...A jak dolů ze špalku? ;-D Skvěle napsané, nádherný fotky - všechno ve mě volá - jééééště R^;-)

alimo 12.9.2008 8:46

Re: Milá Bubu

Přesně takR^, taky bych prosila přídavek:-)

zana 12.9.2008 8:58

Re: Milá Bubu

Já taky;-)R^.

Judith Saebel 12.9.2008 11:13

Re: Milá Bubu

Prosím, prosím, . . . .R^R^R^

Matylda 12.9.2008 8:00

Skvělé fotky

a moc pěkné povídání. Jen toho rehka by mi bylo líto. Vzpomínám si, že když babiččina kočka dotáhla vrabce a donesla si ho na verandu, kde ho dlachnila, až peří lítalo a vrabec vřeštěl, že jsem utíkala, protože jsem to nemohla slyšet. Vlastně mi to vadí dodneška. Skočit a zakousnout, to jo, ale jen tak trápit, s tím se neumím srovnat. Možná proto nemusím kočky.

Bubu 12.9.2008 8:59

Re: Skvělé fotky

Jo, rehka mi bylo taky líto, ale kočky lovit ptáčky neodnaučíš. Proto nemám na zahradě ptačí krmítko. Nedávno mrňous přinesl vrabčáka a čekal, že bude pochválený jako za rejska a to se teda šeredně spletl. Žádná kůžička od anglický. Naopak. Chudák vrabčák byl odebrán, pietně uklizen do popelnice a kocour odstrčen se slovy "na myši běž, ptáčky mi nenos". Třeba mu to dojde.

terra 12.9.2008 10:11

Re: Re: Skvělé fotky

Jediný způsob, jak jim tu loveckou vášeň pro zvěř pernatou trochu znesnadnit, je mít pořádně zarostlou zahradu (tedy dostatek hustých keřů s tenkými větvičkami), ale ani to není stoprocentní. Nicméně máme na zahradě kočky i spoustu ptáků, co jen pamatuji. Krmítka to chce zavěčená na drát a s plechovou střechou (tam nějaké "vytahování a zatahování drápků" prostě nefunguje), totéž budky. A pokud je třeba napajedlo na tyči zabodnuté do země, skvěle se osvědčil "španělský jezdec" dostatečných rozměrů z kusu plastu. Podobná nádhera se dá dočasně umístit (fuj, to je slovní spojení...) např. na tenčí kmen stromu, když je na něm hnízdo...

Smečka zdraví Timůřiny potomky a klade jim na srdce, aby své pedagogicky zdatné matince dělali jen čest a slávu. Bubu, to bylo moc pěkné povídání...