11.4.2021 | Svátek má Izabela


Diskuse k článku

KOČKY: Kočicí škola

Timůra si letos zase dala záležet a její koťátka jsou pěkní vejlupkové. I adoptovaný troubelínek Ťuňťa Kroulík se pěkně vyloupnul a je z něho báječný kocour.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
WWW 14.9.2008 15:00

Re: Re: odbivaji

Dekuji mila ewo. Az na stara kolena jsem plne pochopil to :"lepsi vyhoret, nez stehovat se". Jednou jsem vypil trochu vice vina a pristihl jsem se, ze obchazim se sirkama barak.

evva 14.9.2008 15:14

Re: Re: Re: odbivaji

Jé, tohle přesně chápu. I naše kolena jsou dost staršího typu. Věděla jsem,  že to nebude snadné, ale skutečnost  je asi ještě horší. . Nedovedu si představit, jak se po víc jak 25 letech všechny nahromaděné věci dají do pohybu po schodech dolů. Snažím se likvidovat, ale asi je to pořád málo. Věčně něco hledám, nejčastěji nůžky.  Sirky, ty mám pořád na stejném místě  - zatím...:-P......obdivuju stěhování na takovou dálku, WWW, držím moc palceR^R^R^

Jakub S. 14.9.2008 16:55

Vyhořet?

Začínám přemýšlet, že nechat to vyhořet by bylo nejrychlejší a nejelegantnější řešení, kdybych čenžoval své 4 + 1. Odhaduju to jinak na čtyry kontejnery.

MaRi 14.9.2008 15:20

Re: Re: odbivaji

milá evvo, nejen krabice, ale i plastové pytle jsou fšude kolem. To je nějaký stěhovací virus...

evva 14.9.2008 15:58

Re: Re: Re: odbivaji

milá MaRi, hned je mi líp, myslela jsemže se stěhuju sama.......kdyby jen krabice a pytle, u nás už se začíná povalovat všude všechno..... nikdy bych nevěřila, na kolik krabic věcí vydá  třeba jediná  nenápadně se tvářící skříňka...

Kastan 14.9.2008 16:10

Re: Re: Re: odbivaji

Tak to je legrace. Taky stehujeme.:-D Od dnesniho rana jsme rozmonovali skrin, dily poskladali a poslepovali tak, aby se daly co nejjednoduseji prenaset, zabalili par krabic, nasli golfove ztracene boty a vyhodili je, protoze mezi tim uz byly porizeny nove.... Vysortyrovala jsem dokonce tasku obleceni, co uz nebudu nosit tj. nechce se mi do toho hubnout.... Ve ctvrtek to vsechno narveme do auta a vyrazime smer Praha.

evva 14.9.2008 16:49

Re: Re: Re: Re: odbivaji

držím palce na čtvrtek R^:-)

Kastan 14.9.2008 20:10

Re: Re: Re: Re: Re: odbivaji

napodobne R^ Hlavne pevne nervy ;-)

Hana W 14.9.2008 15:59

Re: odbivaji

Mily WWW: Takze zacina velky presun!!! Tys to dokazal.

Ovsem pro mne predstava stehovani, i kdyby to melo byt jenom pres ulici, je jak nocni mura. Z kraje v USA  jsem byla lehce presunovatelna. Az do doby, kdy jsem si poridila prednostu, ktery shromazduje veci - i nad vyhozenym katalogem temer zaplace.

Matylda 14.9.2008 16:05

Re: Re: odbivaji

Ano, ano, milá Hano, a ten můj se nad starým tričkem plným děr ještě zeptá- A není to škoda? Mou odpovědí bývá odhození dotyčného předmětu do pytle...:-)

Pitrýsek 14.9.2008 19:06

Re: Re: Re: odbivaji

No jo, ale ono by se fakt ještě hodilo na utírání štětců!!!

Judith Saebel 15.9.2008 2:08

Re: Re: Re: Re: odbivaji

A staré fusekle co už se nedají zpravovat jsou výborné na leštění bot!

Jakub S. 14.9.2008 16:57

Jé - taky kramář!

I kdybychom padli všici, vstanou noví vetešníci!

MaRi 14.9.2008 17:02

Re: Jé - taky kramář!

zdravím kolegy kramáře, hadráře, kniháře, časopisáře, výstřižkáře, hračičkáře...

Matylda 14.9.2008 18:00

Re: Re: Jé - taky kramář!

A klubíčkáře a kamínkáře...

Pitrýsek 14.9.2008 19:05

Re: Re: Re: Jé - taky kramář!

Zdravím všechny stěhovavé ptáky. Ve svém životě jsem byla dvakrát stěhována a třikrát se stěhovala. Páni, to je v průměru jednou za dvanáct let!!! Dvakrát se nám podařilo vyvrátit fyzikální zákon, protože z mënšího jsme nedokázali nastěhovat věci do většího. Několikrát jsme silně zredukovali náš "majetek" (sbírku veteše-- znám, to tričko ještě nevyhazuj, to ještě budu potřebovat). Tak Vám všem, kteří se vydáváte na cestu s vlaštovkami, přeji šťastný dolet nového hnízda.

evva 14.9.2008 19:38

Re: Re: Re: Re: Jé - taky kramář!

Pitrýsku, děkuju moc za podporu ,:-), - i když se mi zdá, že některých  věcí se zbavujeme a bydlení bude o trochu (ne o moc) větší, myslím, že zmíněný fyzikální zákon si nám podaří taky lehce zlomit......;-D

evva 14.9.2008 19:28

Re: Re: Re: Jé - taky kramář!

i klubíčka a kamínky povezu;-D

evva 14.9.2008 19:27

Re: Re: Jé - taky kramář!

děkuju za pozdrav, patří  mně určitě, jsem to všechno:-D

WWW 14.9.2008 18:44

Re: Re: odbivaji

ne uplne mila Hano, ale tohle pendlovani uz dal proste neslo. Zdravim.

Jakub S. 14.9.2008 16:52

No dyť to psal už Dr. Šlitr: Do krabice sám si lehnu - !

Nic nového pod slunkem - no možná pod savojským... Alpy ostrouhají, dobře jim tak! A bude jim to líto, že si vás víc nepřipoutaly a dobře jim tak. A bude pokluzené a bude.

Velká kočka 14.9.2008 18:32

Re: odbivaji

Moji milí , to jest WWW, Kaštane, ewo a MaRi přeji vám ať to vaše stěhování proběhne k všeobecné spokojenosti. A taky vám přeji zdatné stěhováky. 

Naše stěhování do Švédska bylo jednoduché, dva kufry toho co jsme se domnívali že bude zapotřebí, Bože jak jsme se mýlili o nutnostech zapakovaného. Horší byly pak přesuny tady. Z Göteborgu do lesů u Alvesty, pak se slzami v očích ke Stockholmu do Vendelsömalmu a nakonec zpět do Götebořic. A tady už jsme v řadovém pididomku 32 let. Tedy od roku 1991 jsem tu už jen sama se čtyřnožci, na manžela bylo toho stěhování moc, hlavně to první z rodné země a z rodné Prahy. A já jenom doufám, že tu dožiji a vyhazovat blbosti které dokládají můj život bude syn. Protože milá HanoW, to jsem já kdo po ztrátě absolutně všeho lpí na věcech a věcičkách. Každá z nich je pro mne vzpomínka. Jsem si vědoma nesmyslnosti svého počínání, ale co nadělám, že? ;-D

A jedna česká vzpomínka se mi sem teď vrátila v podobě knížky Putování za švestkovou vůní od Aškenázyho, kterou mi milá Vave opravdu sehnala a poslala a je to dokonce vydání z roku 1959, tedy to které jsem původně vlastnila. Jsem z toho ještě teď celá paf a ani jsem se dostatečně nevzpamatovala abych Vave poděkovala. Činím tak předběžně touto cestou a já ti milá Vave brzo napíši. VVVVVV Nějak se čím dál víc utápím ve vzpomínkách, život už nestíhám, stojím na místě a čas se kolem mne jen řítí : sviš, sviš, sviš.  8-o Je to tak, je to tak. Co nadělám.

Jakub S. 14.9.2008 18:42

No to je celá Vave! Cos čekala?! Máš cos chtěla!

evva 14.9.2008 19:34

Re: Re: odbivaji

Milá Velká kočko, napsalas to moc hezky. Děkuju!:-)VV

Zdena b.p. 14.9.2008 19:35

Re: Re: odbivaji

Vave měla velikou radost, když tu knížku vyčenichala a já s ní. Ona je opravdu nepřekonatelná a ještě špiónka. :-)VVCo se týká stěhování, nezažila jsem ho, bydlím v pokojíku, ve kterém jsem se narodila. Dokonce teď sedím na místě, kde jsem přišla na svět. Ale ochutnala jsem podobnou živelnou pohromu. Rekonstrukci bytu. Kdybych nemusela počítat penízky, tak se to dalo udělat elegantně. Vystěhovat se, zlikvidovat veškerý nábytek najednou a rekonstruovat. Ale tak snadné to nebylo. Všechno jsem narvala do banánovek a postupně přesouvala z jedné místnosti do druhé. Kuchyň jsem zřídila na 5 měsíců v kůlničce na zahrádce. K smrti nerada hledám. naprosto netuším, kam jsem co uklidila. A blíží se chvíle, kdy budu nutně potřebovat rodný list a maturitní vysvědčení. Dostávám pupínky, jen co si vzpomenu na to, že je musím najít. Ostatní postrádané je pro mne nepodstatné. To se radši ukecám, že to nepotřebuju. Ó, jak já vás chápu a lituju. VV8-o

Velká kočka 14.9.2008 13:24

Babí léto? Tady ještě ne.

Je to k nevíře ale tady fakticky svítí slunko a na nebi ani mráček. :-) Vzduch je ovšem chladný. :-/ Babí léto nám slibují až na začátku příštího měsíce, tady se mu říká "Brittsommar" protože 7.září je svaté Birgitty a to bývá teplo, letos ovšem není. :-( A taky se říká "indiansommar", severní indiáni se vydávali na lov buvolů, když bylo teplé podzimní počasí. 

Doufám že se mrňous Pedro krásně vyspinkal a nabral síly na nějakou tu štěněčí lumpárnu.

Jinak držíme dál palce a drápky Klérce. R^R^R^  Ať je jí brzy dobře !!! VVVVVV

WWW 14.9.2008 13:51

Re: Babí léto? Tady ještě ne.

tady ve Francii se tomu rika "indianske leto", nikdo nevi proc, protoze tu nikdy indiani nezili,.

Je to s podivem, ze to neni "babi leto", protoze bab je tu plno.

Velká kočka 14.9.2008 17:47

Re: Re: Babí léto? Tady ještě ne.

Milý WWW, to je opravdu podivné, ale ona ani svatá Birgitta, ani indiáni a už vůbec ne francouzské baby teplý podzim nezpůsobují. Jakožto baba i když ne francouzská bych se o to jinak dávno přičinila. Teplo to je moje !!! :-P;-D

Jakub S. 14.9.2008 18:04

Re: Re: Re: Babí léto? Tady ještě ne.

A u Gótů je v září jaké léto, sím?

No já vím, že většinou už žádné - ale jde mi o termín?

Velká kočka 14.9.2008 18:43

Re: Re: Re: Re: Babí léto? Tady ještě ne.

Milý Jakube, mrkni o pár komentářů výše. Je to "Brittsommar"a nebo "indiansommar".