10.8.2022 | Svátek má Vavřinec


KOČKY: Depozitum Vrbičany se představuje

21.1.2010

Ty původní dvě kočičky, co se u nás před více než rokem zdržovaly bohužel nepřežily - díky nepříznivým vlivům počasí, ubližování lidí a také i nadměrnému začervení. U nikoho jiného jsem se předtím nesetkala s kladnou reakcí, někteří z kontaktovaných mi ani neodpověděli, přestože jim zpráva s prosbou o pomoc byla doručena. depozitum Vrbičany 1

Bylo to opravdu moc smutné znovu a znovu vidět, jak pravidelně k naší chatě chodí šest dospělých kočiček a dokonce čtyři koťátka, jak už očekávají, až jim opět dám dávku krmení a navíc slyšet od ostatních lidí, jak na ně jen nadávají, místo aby jim pomohli - nehledě na to, že kočičkám bylo i ubližováno... Jsem proto velmi ráda, že nakonec po urputném snažení hledání pomoci přišla potěšující zpráva z Vrbičan u Kladna, z již jmenovaného depozita.

Kristýnka s Míšou pravidelně s velkou snahou a trpělivostí vyráželi k nám do chatové oblasti i přesto, že některým z osadníků se odchyt nelíbil jen proto, že kočičky měli jako nástroj na odchytávání myší namísto pastiček, ale neexistovalo, aby jim pravidelně dodávali alespoň krmení... Tak, jak se tam naši sousedé zachovali, bych nepřála nikomu zažít!

Nakonec se postupně, i přes ty skupiny nesnášenlivců a odpůrců podařilo zachránit pět ze šesti dospělých kočiček a co je potěšující, spolu s nimi i všechna čtyři koťátka. Jednu z dospělých kočiček - thajskou - se bohužel chytit nepodařilo... Ano, čtete dobře, dokonce i takové kočičky jsou zlí a bezcitní lidé schopni vyhodit z domova!

Druhá z thajek - kocourek Rocky, už odjel z vrbičanského depozita do nového domova, do pražského bytu. Také všechna čtyři koťátka našla svůj nový domov a jsem moc ráda, že jedno z nich, kocourek Alfíček je členem naší rodiny. Též mě velmi těší fakt, že díky této záchranné akci našla naše rodina tak dobrosrdečné přátele!

V současné době začínám s rodinou a s Kristýnkou a Míšou spolupracovat na zřizování nového občanského sdružení. Depozitum (rodinný domek) ve Vrbičanech obývá spolu s manžely Kacálkovými cca 35 - 40 kočiček (toto je jen orientační počet, jelikož se neustále mění, některé kočičky přijdou, jiné odejdou...). depozitum Vrbičany 2

Budeme velmi rádi, pokud se kdokoli z vás rozhodne pro jakoukoli pomoc těmto kočičkám, ať už materiální - granule, konzervy, stelivo, tak peněžitou a pokud se přijedete do depozita podívat. Též nás potěší, pokud se rozhodnete dát některé z kočiček nový domov či třeba si některou z kočiček virtuálně adoptujete, což znamená, budete pravidelně přispívat peněžitě či materiálně.

Kristýnce i Míšovi patří velké díky, jsem ráda, že se známe a můžeme spolupracovat a doufám, že se ve společné záchraně kočiček bude dařit.

Kontakt:

Kristýna a Michal Kacálkovi

RomyM@seznam. cz Depozitum Vrbičany - OS

604 997 402, 777 757 445

kristyna.kacalkova@seznam. cz

Za celou rodinu a zachránce kočiček srdečně zdraví

Romana MalinováKONTAKT na Liku z redakce Zvířetníku je zde více... 
ARCHIV ZVÍŘETNÍKU od února 2010 do prosince 2013 najdete na stránkách Dagmar Ruščákové DeDeník
HLEDÁTE POMOC PRO NALEZENOU VEVERKU?
Vše potřebné zjistíte zde...
Víte, jak správně psát - a to nejen na Zvířetník? Podívejte se do Nápovědníku !