6.6.2023 | Svátek má Norbert


Diskuse k článku

VALKA: Boris Johnson plánuje vítězství Ukrajiny

Premiér Boris Johnson se vyjádřil k podmínkám, které je nutné vytvořit, aby Ukrajina vyhrála válku s Ruskem. Jeho čtyřbodový plán má viditelné nedostatky.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
R. Langer 21.6.2022 5:45

Ano, soudruh Johnson bude rozhodně bojovat až do posledního Ukrajince. ;-D

F. Žůrek 21.6.2022 5:26

Boris Johnson je výlupek...

T. Novy 21.6.2022 2:16

Moc se mi líbí tón článku: Premiér UK se mýlí, Bartoň to ví lépe. OK.

Závěr: Johnson si na přítele UA a na jestřába jen hraje, chce odvrátit pozornost od kovidovečírků

Muhehe, putinolízači mají dnes splněno.

J. Kostelanský 21.6.2022 1:18

Ukrajinci již s těmi americkýma houfnicemi zaznamenávají první úspěchy. Dvakrát v jednom dnu se jim podařilo zasáhnout to samé místo v obydlené čtvrti Doňecka - tržiště se zeleninou a hned vedle stojící supermarket. A zabít při tom několik civilů.

Asi zkoušeli zastřelování houfnic. A použili zajímavou taktiku. Vystřelili na tržiště ve městě, počkali, až se na youtube objeví reportáž, a pak si ověřili, zda na to samé místo svedou vystřelit ještě jednou. A povedlo se: poprvé zničili několik stánků a při opakovaném útoku zasáhli hned vedle stojící supermarket.

Dávam link na 2 videa. Jsou to 2 reportáže ze stejného dne - ze včerejška - po prvním a druhém útoku. Časování videí jsem nastavil tak, aby v obou byla vidět ta samá budova obchodu z podobného úhlu pohledu. V první reportáži ještě nepoškozena, ve druhé vypálena. Je to to samá budova, ty samé vodorovné pruhy na fasádě a vpravo na budově je velký nápis MOLOKO, tedy mléko. Na obou záběrech je taky vidět vlevo modrý stánek a napravo dveře nějaké plechové boudy, možná lodního kontejneru.

Ukrajinci zkrátka umí střílet, především ale na civilní cíle. Tohle náhoda být nemůže.

https://youtu.be/TLXR6pXrzBI?t=1147

https://youtu.be/n82hgiQN97o?t=124

Tohle ukrajinská armáda dělala obyvatelům Donbasu 8 let, přičemž zabila 14 000 lidí včetně 3 000 dětí. A tohle byl jeden z důvodů ruské invaze na Ukrajinu. Už vám to konečně dochází? Vlastně ne, to je určitě jenom další ruský fake a ruská propaganda...

K. Machala 21.6.2022 1:50

Samozřejmě je to fejk jako bejk. Logicky, když máte tisíce vojenských cílů, které po vás pálí, nebudete střílet kamsi mimo frontu po zeleninářích. Plus ty tisíce zabitých donbaských civilistů je fejk dlouhodobý, který už neříkají ani v tzv DNR, jen česká putinochápací skupina se pořád chytá na tento nepravdivý údaj. Nikdy se to nestalo.

J. Kostelanský 21.6.2022 6:42

Vy jste ty videa neviděl. A jestli jste je viděl, tak bych od vás čekal krátké vysvětlení, jak takový fejk mohl během několika hodin vzniknout.

Ty vaše teorie jsou jen teorie bez pochopení situace. Střílet na civily má z pohledu Ukrajiny význam, a to veliký. Stejný, jaký mělo pro nacisty během 2.světové války posílat rakety V-1 a V-2 na Londýn. Jaké vojenské cíle v Londýně chtěli těma raketami, tehdy velice nepřesnými, zasáhnout? (Mimochodem všiml jste si té zákeřné podobnosti medzi taktikou nacistického Německa a současné Ukrajiny?) Během let 2014 až 2022 byla taktika střílení raket po civilech jak účinná, tak zákeřná. Mohli jsme to vidět těsně před začátkem této války, když kvôli ostřelování Donbasu do Ruska utekli statisíce lidí. Kdyby z Donbasu utekli do Ruska všichni civilové, tak by Donbas Ukrajina získala prakticky bez boje a mohla by tam nastěhovat Ukrajince z vnitrozemí.

Vy si to s velkou pravděpodobností neuvědomujete, ale svým omlouváním zločinů ukrajinské armády na ukrajinských civilech sa postupně to nacistické myšlení AZOV-u jako virus přenáší i na vás.

Kdyby jste měl elementární snahu a zájem, tak by jste na youtube našel spoustu autentických videí z let 2014 až 2022, na kterých je vidět následky ukrajinského ostřelování Donbasu. Ale i dokumentárních filmů západní produkce na toto téma. Ale vy říkáte "nikdy se to nestalo". Což není nic jiného než tzv. "osvětimská lež" v současném vydání.

V. Novak 21.6.2022 9:38

Jasně - Machala tam byl a VÍ!

Vlastně nebyl - ale VÍ!

Ono totiž, Machalo, se mnohem snáz trefí tržiště, než dělo nebo dělostřelecká baterie, zejména pokud je mobilní a po výstřelu se přesune. Na rozdíl od pár babek na trhu.

T. Novy 21.6.2022 6:48

Tento fake jsem dnes už četl od jiným článkem. Taky za ním byl Костеланский. Jestli on nám tu diskuzi nějak nezaplevelil.

J. Kostelanský 21.6.2022 0:52

Pěkná analýza. Ja jen k tomu dodám pár informací, částečně i z jiných zdrojů.

Velká Británie plánuje vycvičit 10 000 ukrajinských vojáku každých 120 dnů. Má to ale háček, vlastně dva, a jsou to spíše pořádné háky.

1. za situace, kdy denně umírá více jak 100 ukrajinských vojáků a několik set jich je raněných - mnozí těžce bez možnosti se vrátit bojovat, tak ti vycvičeni v Británii nebudou pokrývat ani počty padlých. Za 120 dní by jich totiž bylo 12 000, a ta stovka denně je spíš dolní než horní hranice.

2. co se může branec naučit za 120 dnů vojenského výcviku? Pochodovat, běhat, čelem vzad, vpravo vbok, udělat zborku a rozborku sapíka a pár krát si zastřílet. Těžko doufat, že se naučí obsluhovat sofistikované zbraně a vzájemně si předávat informace. A moc si neumím představit motivaci těch rychlokvašených vojáků za situace, když vědí, že budou jen potravou pro ruská děla, rakety a další zbraně.

Ukrajinu 8 let západní země zbrojili a cvičili ukrajinské vojáky. 8 let ukrajinská armáda budovala systém obranných valů směrem do ukrajinského vnitrozemí. A je jí to platné jak mrtvému zimník. A teď chtějí to samé, jen v nesrovnatelně větším měřítku zvládnout za několik měsíců?

Že ruská armáda postupuje pomalu? Oslabit pečlivě budovanou obranní strukturu Ukrajiny nějaký čas potrvá. Ale když se začne hroutit, tak to bude mít rychlý spád. Čím déle budou Ukrajinci Rusku vzdorovat, tím o větší území přijdou. Rusové totiž nevypadají na to, že by se chtěli dobrovolně stáhnout z již dobytých území.

Z intensity ukrajinské propagandy bych soudil, že ukrajinská armáda mele z posledního. Všiml jsem si už dřív, že když Ukrajinci mluví o aktivitách a ztrátách Rusů, tak vlastně nechtě mluví sami o sobě. Spočítají si své ztráty a předpokládají, že to samé mají i Rusové. :-)

K. Machala 21.6.2022 1:58

Naopak, čím kratší dobu budou vzdorovat, tím o větší území přijdou. Čím snadněji Putin získá území, tím větší chuť bude mít jít dál. A nejen na UA. Ne nutně letos.

J. Kočvar 21.6.2022 4:22

Vidím, že Vás ztráty napadeného státu pobavily.

J. Kostelanský 21.6.2022 12:11

Vyhodnotil jste to špatně. Já se musím pořád smát, jak si Ukrajinci cucají statistiky této války z prstu...

J. Lukavsky 21.6.2022 15:06

"co se může branec naučit za 120 dnů vojenského výcviku?" hodně nebo málo. To záleží na motivaci, pokud chce jenom vojnu přežít, jako my, tak se ani za dva roky moc nenaučí. J.L. end