7.6.2023 | Svátek má Iveta, Slavoj


Diskuse k článku

VALKA: Boris Johnson plánuje vítězství Ukrajiny

Premiér Boris Johnson se vyjádřil k podmínkám, které je nutné vytvořit, aby Ukrajina vyhrála válku s Ruskem. Jeho čtyřbodový plán má viditelné nedostatky.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Kanda 21.6.2022 8:48

Když nepomůžeme, Rusko v dalším kroku obsadí i nás. Tomu říkám strategické myšlení.

Anebo jste snad jeden z těch, kterým se ruská okupace 1968-1991 líbila?

K. Křivan 21.6.2022 9:13

Neobsadí. Co by dělalo se zemí, kde je tolik blbečků jako je Kanda ?

J. Lukavsky 21.6.2022 12:31

"Co by dělalo se zemí, kde je tolik blbečků jako je Kanda ?" Ano, mají svých nepočítaně.... J.L. end

P. Vychodil 21.6.2022 9:37

jsem z těch, kteří dnes (ne tehdy) vnímají tuto událost ze širšího geopolitického hlediska.

Z toho samého postu si troufám tvrdit, že rusko nemá žádný strategický zájem na okupaci území, které by jim bylo nepřátelsky nakloněné, navíc, zdrojově zcela bezvýznamné...Udělejte si jednoduché mentální cvičení, proč by rusko mělo anektovat česko či slovensko. Mě napadá tak jedině pivo, slivovice, halušky...

a jak pomáháme ? bráníme nějak v postupu rusku ? Odpověz na tuto primitivní otázku. A jestli si myslíš, že bráníme postupu, pak za jakou cenu, kolika ukrajinců ?

M. Kanda 21.6.2022 10:36

Aha, takže Ukrajinu obsazují proto, že je jim nakloněná přátelsky? Tak této geopolitice opravdu nerozumím.

R. Langer 21.6.2022 8:39

Ano, a až dojdou Ukrajinci, Ukrajina vyhraje! :-P

M. Kanda 21.6.2022 8:49

V disciplíně cynismu jste bezpochyby dobrý. Avšak lidskost u vás absentuje, že?

K. Křivan 21.6.2022 9:40

Lidskost by byla, přestat živit válku zbraněmi. Lidskost by byla nenechat Ukrajinu osm let zabíjet obyvatele Doněcka. Lidskost by byla odminovat pobřeží Černého moře.

M. Kanda 21.6.2022 10:40

Křivane, každý kdo čte vaše příspěvky ví, že vy jste ten úplně poslední, kdo tady může kázat o lidskosti.

J. Kalina 21.6.2022 8:18

Pokud se na to podíváme z dlouhodobého hlediska tak právě probíhá výměna jednoho dodavatele energií a surovin za jiného a je pravda, že původní byl rázu nedemokratického, pronásledoval lidi a najmě Navalného. Dodával však spolehlivě za běžné ceny a co více, ODEBÍRAL !!!! a platil. Až Ukrajina vyhraje, bude dodávat někdo jiný? Za jaké ceny a hlavně bych si zkusil představit, že mnohem blíže střední Evropy bude stát, který dokázal porazit Rusko!!! Plný zkušených bojovníků, vyzbrojených a my budeme mít leda tak ........ Celá tahle "TRANSFORMACE" STOJÍ STRAŠLIVÉ PRACHY, DESETITISÍCE MRTVÝCH, MILIONY MIMO DOMOV. Prostě se podívejme co bylo před válkou a co bude nejspíš po ní.

F. Navrátil 21.6.2022 8:16

Majdanem nasedla Ukrajina do tobogánu. Vysednou nelze, vrátit se nepůjde a konec tobogánu není vidět. S největší pravděpodobností skončí jízda pádem do vody. Pokud je bazén napuštěn.

V. Novak 21.6.2022 9:28

Obávám se, že na konci tobogánu není bazén - s vodou nebo bez ní, ale betonová zeď.

Pro nás je ovšem důležité, aby nebyla na konci i toho našeho tobogánu. Zatím dobrý - ale zrychlujeme...

J. Kostelanský 21.6.2022 6:52

Britové jsou od konce druhé světové války jenom prodlouženou rukou USA v Evropě. Kdyby, resp. když Amíci změní názor na vojnu na Ukrajině, tak Britové si po Rusech nedovolí ani štěknout. Ale teď jsou hrdinové kompenzující si své komplexy z rozpadu Britského impéria.

A jen tak mimochodem, rozpad Britského impéria mají na svědomí právě Spojené státy. Nejdřív Británie musela jako odplatu za pomoc při dodávkách amerických zbraní přenechat většinu svých vojenských základen po celém světě. Po válce v 50. a 60. letech Američané vyvíjeli na Brity velký tlak, aby svým koloniím udělili nezávislost. Válečné půjčky z dob 2.světové války Británie pak splatila Spojeným státům jen před několika málo lety.

B. Rudolf 21.6.2022 6:47

Boris Johnson velmi dobře identifikoval to, co je potřeba dělat. Výsledek není zaručen. Tak už to v životě chodí. Jsou zde dva protichůdné názory na to, co by mělo být v případě války na Ukrajině prioritou. Jeden z nich říká, že napadenou oběť agrese je nutné maximálně podpořit, aniž bychom vstoupili do třetí světové války. Tou hranou je dodávání těžkých zbraní Ukrajincům, ale už absence vojenského angažmá NATO. Druhý názor říká, že je nutné dotlačit oběť agrese k jednáním o míru. Já jsem zastáncem prvního názoru a z článků pana Bartoně se domnívám, že on druhého. Já jsem přesvědčen o tom, že hlavní vinu na nesmyslném prodlužování války na Ukrajině mají (kromě Putina samozřejmě) ti, kdo se dohodli, že nebudou dodávat Ukrajině těžké zbraně a kdo tak Rusům pomohli v jejich nedávném postupu. Druhá strana je přesvědčena, že hlavní vinu na prodlužování války mají ti, kdo dodávají Ukrajině zbraně, protože jinak by už Rusové mohli dávno zvítězit.

J. Kostelanský 21.6.2022 7:01

Ukrajinští politici mi připomínají hráče v kasinu, který prohrává stále víc a víc peněz. Ale po každé prohře si řekne: ještě neodejdu, ještě zkusím štěstí. Z pohledu statistiky občas něco musí i vyhrát. Když se mu to ale podaří, pak v dalších hrách prohraje násobyk toho, co vyhrál.

Ukrajina je takový hráč obklopen kibici, co mu pořád říkají: Máš na to, jednou to vyjde a vyhráš vše, co jsi doteď ztratil. Jen musíš sázet stále vyšší a vyšší částky.

A tak Ukrajina sází a sází. A prohrává a prohrává...

B. Rudolf 21.6.2022 10:03

Přirovnávat boj za svobodu své země proti zločinecké invazi ke hraní gamblera v kasinu je trapné.

K. Křivan 21.6.2022 10:19

Nemůže mít svobodu ten, kdo ji nechce dát jiným.

B. Rudolf 21.6.2022 10:34

Stejně jako kdysi bylo denacifikováno Hitlerovské Německo, by bylo i dnes potřeba denacifikovat Putinovo Rusko. V tom máte pravdu. Ale nemyslím si, že by bylo vhodné začínat kvůli tomu novou světovou válku.

R. Gramblička 21.6.2022 13:00

možná trapné, ale výstižné. Ale vás to štve, tak kopete nožičkami kolem sebe

K. Křivan 21.6.2022 10:15

Skvělé srovnání ! Sedne jak (_!_) na hrnec !!!

P. Vychodil 21.6.2022 7:15

ten první názor, totiž podpoření oběti agrese je ovšem farizejský ve světle poznání, že jakákoliv pomoc bude s pravděpodobností blíží se jistotě zbytečná a v konečném důsledku kontraproduktivní, pokud sami nevstoupíme do "ringu".

Druhý názor, dotlačit agresora k jednání viditelně přes veškeré politické, diplomatické a hlavně ekonomické sankce ukazuje také jako nerealistický, způsobující nejenom ekonomické oběti "pomáhajícím stranám", ale hlavně ! jsoucí naprosto neúčinné na agresora.

v realitě nakonec zvítězí názor třetí, jednání win-win, které bude samozřejmě vyžadovat ústupky na obou stranách. A vyjednávací pozice UA se každým dnem zhoršuje, na šachovnici brzy dojde k matu.

B. Rudolf 21.6.2022 10:05

Hlavními viníky této situace jsou (samozřejmě kromě Putina a spol.) ti, kdo se dohodli, že nebudou Ukrajincům dodávat těžké zbraně. Situace na bojišti na Ukrajině se odvíjí od mnoha faktorů, z nichž jeden z nejdůležitějších je kvalita a dostatek zbraní.

R. Vacek 21.6.2022 5:56

To se nám to hoduje, když za nás umírají jiní.:-/

J. Moravec 21.6.2022 6:05

Tak ti jiní bojují za sebe a my máme kliku, že jsou vůbec ochotni bojovat.

R. Vacek 21.6.2022 6:19

No vidíte. A už v roce 2016 se můžeme setkat s ukrajinskými názory, že jsou ve válce mezi USA a Ruskem, která se bude vést do posledního Ukrajince:

https://dvojka.rozhlas.cz/ivan-hoffman-ukrajina-do-evropy-nepatri-mela-zustat-spojovacim-mostem-dvou-svetu-7466690

J. Moravec 21.6.2022 6:27

Každý má nějaký světonázor a přesvědčení.

V. Církva 21.6.2022 6:55

Tak jsou dva druhy psychopatů. Jedni tvrdí že celý Západ řídí Putin, druzí že celý východ řídí USA. Psychopati jsou samozřejmě obojí.

R. Vacek 21.6.2022 8:13

Je zajímavé, že se naši politici snad stydí za to, že na Ukrajině probíhá "normální" proxy válka s Ruskem, kde Ukrajina poskytuje lidi a NATO zbraně. Takových konfliktů bylo přitom spousta, stačí se podívat na jejich seznam, kde je jako poslední položka i tato válka spolu se stranami konfliktu uvedena:

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_proxy_wars

R. Langer 21.6.2022 5:43

Aha, skvělé řešení - uprchlé bojeschopné Ukrajince nechat povinně narukovat na 4 měsíce na vojnu, a potom je poslat zpátky. Geniální řešení!

To by mě zajímalo, co by se stalo, kdyby to navrhl třeba náš prezident... ;-D

J. Moravec 21.6.2022 5:41

Ano, přání Borise Johnsona a pana Bartoně se zde diametrálně rozcházejí. Ten první si přeje vyhnání Rusů z okupované Ukrajiny a ten druhý dohodu o ukončeni speciální operace podobnou té z Mnichova.