Pondělí 22. července 2024, svátek má Magdaléna
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

VALKA: Boris Johnson plánuje vítězství Ukrajiny

Premiér Boris Johnson se vyjádřil k podmínkám, které je nutné vytvořit, aby Ukrajina vyhrála válku s Ruskem. Jeho čtyřbodový plán má viditelné nedostatky.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
DM

D90a69n42i71e68l 14M15a37c53h

21. 6. 2022 22:00

Vidím, že Bartoń je stále stejný prorussácký omezenec. Teď navíc přiznává, že si přeje prohru Ukrajiny. Věřím, že za 2. světové války fandil nacistům.

0 0
možnosti
PB

P57e45t80r 40B41r18e45c75í53k

21. 6. 2022 22:09

Machu, UKáčka právé vyhlásila Banderu za svatého. takže kdo bojuje PROTI náckům, musí nutně bojovat proti Ukrajině. Chápu - pro tebe těžké. takhle je to doopravdy !! https://vlkovobloguje.wordpress.com/2022/06/20/jacques-baud-aktualizace-vojenske-situace-na-ukrajine-k-2-cervnu-2022/

0 0
možnosti
PB

P61e55t87r 51B79r18e86c23í81k

21. 6. 2022 21:50

farda - divíšek: Něco pro vás :-( https://cz24.news/banderu-na-ukrajine-vyhlasili-za-svateho-bol-oficialne-kanonizovany-su-na-rade-anjeli-hitler-a-polpot/ Doufám, že si koupíte jeh svatý obrázek a budete zapalovat svíčky. !!

0 0
možnosti
DM

D45a47n18i48e16l 18M17a68c63h

21. 6. 2022 22:01

Tak co Preclíku, jaktože všichni, kteří vedou války, zabíjí nehumánně, jen Russko zabíjí humánně?

0 0
možnosti
JF

"Patrušev považuje litevské rozhodnutí za „zosnované Západem“ a důkaz toho, že Moskva nemůže věřit „slovním ani psaným slibům Západu“.

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/zahranicni-rusko-stupnuje-hrozby-vuci-litve-vilnius-brani-dovozu-do-kaliningradu-206874

S vlastní praxí vytření si velkoruské arsche s Budapešťským memorandem 1994!

0 0
možnosti
PD

Kdyby jen s tím ...

S Polskem měl SSSR smlouvu o neútočení.

0 0
možnosti
JF

Ljubjanka poňjatno, opravuji, aby mi mí vzácní rusoprdovští přátelé nemyli s jazykovou pruderií uvědoměle pudel ... ;-)

0 0
možnosti
JF

Jako pan Kostelanský opakuji svůj příspěvek:

"Nejvyšší čas udělat v Litvě putinovský pořádek, hned po ní v Polsku, a pak v případě potřeby dvěma raketami Sarmat vymazat válkychtivé USA! Vperjod, rebjata, za Putina, za Rodinu, my vás naučíme dodržovat mezinárodní dohody." https://cnn.iprima.cz/litva-zakazala-prevoz-zbozi-do-ruska-v-kaliningradske-oblasti-propukla-nakupni-panika-111040";

A tak přidávám dalšího adepta na ten pútinovský pořádek další vojenským speciálem Made in Rossija: https://echo24.cz/a/S4T2x/kazachstan-tokajev-obchodni-valka-rusko-putin-uhli-ropa-kvazistaty

Tomu se říká do nebes volající černý nevděk za nedávnou pomoc, nůž vražený do zad, a jasný posun Kazachů na pozici hned za Litvou před Poláky! ;-(

0 0
možnosti

J24a24n 56Č77e94r73n74ý

21. 6. 2022 19:10

Ferdo Fardo nestrašte. Co jste psal, když USA dělalo pořádek v Jugoslávii, Iráku, Afghánistánu, Libyi, Sýrii, to je jenom z poslední

0 0
možnosti
JK

Zopakuji svůj diskusní příspěvek z dnešního jitra:

Ukrajinci již s těmi americkýma houfnicemi zaznamenávají první úspěchy. Dvakrát v jednom dnu se jim podařilo zasáhnout to samé místo v obydlené čtvrti Doňecka - tržiště se zeleninou a hned vedle stojící supermarket. A zabít při tom několik civilů.

Asi zkoušeli zastřelování houfnic. A použili zajímavou taktiku. Vystřelili na tržiště ve městě, počkali, až se na youtube objeví reportáž, a pak si ověřili, zda na to samé místo svedou vystřelit ještě jednou. A povedlo se: poprvé zničili několik stánků a při opakovaném útoku zasáhli hned vedle stojící supermarket.

Dávam link na 2 videa. Jsou to 2 reportáže ze stejného dne - ze včerejška - po prvním a druhém útoku. Časování videí jsem nastavil tak, aby v obou byla vidět ta samá budova obchodu z podobného úhlu pohledu. V první reportáži ještě nepoškozena, ve druhé vypálena. Je to to samá budova, ty samé vodorovné pruhy na fasádě a vpravo na budově je velký nápis MOLOKO, tedy mléko. Na obou záběrech je taky vidět vlevo modrý stánek a napravo dveře nějaké plechové boudy, možná lodního kontejneru.

Ukrajinci zkrátka umí střílet, především ale na civilní cíle. Tohle náhoda být nemůže.

https://youtu.be/TLXR6pXrzBI?t=1147

https://youtu.be/n82hgiQN97o?t=124

Tohle ukrajinská armáda dělala obyvatelům Donbasu 8 let, přičemž zabila 14 000 lidí včetně 3 000 dětí. A tohle byl jeden z důvodů ruské invaze na Ukrajinu. Už vám to konečně dochází? Vlastně ne, to je určitě jenom další ruský fake a ruská propaganda...

0 0
možnosti
JK

Pořád se někdo pídí po důkazech, že ukrajinská armáda střílí cíleně na civily. Zde jeden takový máte (míněno odkazy výše o komentář výš).

A jestli má někdo dojem, že je to fake, tak ať prosím vysvětlí, v čem je to fake, co se mu na těch záběrech nezdá.

0 0
možnosti
VP

Autor má zřejmě pravdu. Jen stále čekám, kdy se ukrajinská fronta zhroutí. Je to snad tím, že nacisté nedovolí vojákům se vzdát a každého, kdo by to chtěl učinit, zastřelí? Nebo je to opravdu neobyčejné vlastenecké nadšení jít do Donbasu se nechat odstřelit. Rusy neporazí, jaký smysl to má tedy nejednat a dělat dobrovolnou genocidu svých lidí?

0 0
možnosti

Boj do posledního Ukrajince bude pokračovat, dokud Trenér z USA nehodí do ringu ručník...Rv

0 0
možnosti
OK

Tak nevím, jeden propagandista se bojí o Prahu, druhý píše, že ruská armáda je před zhroucením a Rusko před rozpadem, další tvrdí, že máme dodávat Ukrajině zbraně, co to jde, protože ještě kousek a už vyhraje. Mám v tom nějaký zmatek, asi bude chyba v logice, bude třeba logiku zakázat, nejlépe nařízením EU.

0 0
možnosti
FK

Někdo moudrý řekl, že státy nemají přátele, ale jen své zájmy. Pak je celkem zřejmé, jaký zájem žene Británii do těchto aktivit. Když rozvrtala v 19. století Čínu a Japonsko, ve 20. století Blízký východ, tak teď se její snahy upírají k Rusku, jako pokus o destabilizaci Unie a hlavně Německa. Co je správné nevím, protože dnešní Unie má tolik másla na hlavě, že jí dělat advokáta nechci. Jen bych si přál, abychom v těchto velmocenských hrádkách nedělali užitečné idioty, protože i my máme své zájmy.

0 0
možnosti

Velká Británie se stala Malou , ale s velmocenským komplexem. Nejraději se druží s USA, aby vypadala větší mocnější. Nenávistí k Rusku se blíží Polsku. Ježatec jen Machruje...Rv

0 0
možnosti
JK

Já bych řekl, že tohle už není nějaká zástupní válka Západu proti Rusku prostřednictvím Ukrajiny, ale víceméně přímá konfrontace Západu a Ruska. Při které se Ukrajinci tváří, že bojují, ale v podstatě za ně bojuje Západ. Oni jen jako cvičené opice vykonávají na dálku príkazy západních "poradců".

Zkusme si to analyzovat: nejdůležitější v každé válce není technika, ani vojáci, ale informace. Správné a přesné informace, jaká je sila protivníka, kde se nacházejí jeho jednotky atd. Tyto informace dostává Ukrajina přímo z amerických špionážních družic a dostává je on-line, nebo jen s minimálním zpožděním.

Techniku má Ukrajina ze Západu, ale silně pochybuji, že dokáže naplno využít její potenciál. Umím si tedy představit, že Západ zjistí informace o ruské armádě, a připraví podklady pro naprogramování západní techniky na základě její aktuální pozice. Nevím, jestli je možné odeslat program dálkově po internetu třeba z Polska nebo USA přímo do nějaké moderní houfnice. Umím si představit argumenty pro i proti. Ale to je jen taková drobnost.

Není žádný problém poslat obsluze moderní americké houfnice z druhé strany světa přesný program nebo nastavení houfnice, na základě kterého je pak schopna zasáhnout ruský cíl. Ukrajinci pak už jen kromě obsluhy potřebují 2 cvičené opice: jedna - ta chytřejší, vloží koordináty střelby do počítače houfnice. A ta druhá potáhne provaz, kterým se spustí střelba.

Pokud by ty koordináty střelby bylo možné zadávat na dálku, tak by Ukrajinci potřebovali jen tu druhou cvičenou opici. Vše ostatní by za ně udělali Amíci.

0 0
možnosti
OK

Oni ty družice mají obě strany. Ukrajinci mají problém, vyšší důstojníci studovali na stejných vojenských školách jako Rusové, tudíž jsou předvídatelní. Druhý problém je, že k nim přišli západní poradci, kteří nemají jiné zkušenosti než z válek proti různým hadrníkům s kalašnikovem a pancéřovkou v ruce. Jejich pojetí sice není předvídatelné, ale je úplně mimo mísu. Protože předpokládá naprostou vzdušnou převahu. To, ale v boji s pravidelnou poměrně silnou armádou nefunguje.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz