Pátek 19. července 2024, svátek má Čeněk
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

VALKA: Boris Johnson plánuje vítězství Ukrajiny

Premiér Boris Johnson se vyjádřil k podmínkám, které je nutné vytvořit, aby Ukrajina vyhrála válku s Ruskem. Jeho čtyřbodový plán má viditelné nedostatky.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
JK

Ukrajinci již s těmi americkýma houfnicemi zaznamenávají první úspěchy. Dvakrát v jednom dnu se jim podařilo zasáhnout to samé místo v obydlené čtvrti Doňecka - tržiště se zeleninou a hned vedle stojící supermarket. A zabít při tom několik civilů.

Asi zkoušeli zastřelování houfnic. A použili zajímavou taktiku. Vystřelili na tržiště ve městě, počkali, až se na youtube objeví reportáž, a pak si ověřili, zda na to samé místo svedou vystřelit ještě jednou. A povedlo se: poprvé zničili několik stánků a při opakovaném útoku zasáhli hned vedle stojící supermarket.

Dávam link na 2 videa. Jsou to 2 reportáže ze stejného dne - ze včerejška - po prvním a druhém útoku. Časování videí jsem nastavil tak, aby v obou byla vidět ta samá budova obchodu z podobného úhlu pohledu. V první reportáži ještě nepoškozena, ve druhé vypálena. Je to to samá budova, ty samé vodorovné pruhy na fasádě a vpravo na budově je velký nápis MOLOKO, tedy mléko. Na obou záběrech je taky vidět vlevo modrý stánek a napravo dveře nějaké plechové boudy, možná lodního kontejneru.

Ukrajinci zkrátka umí střílet, především ale na civilní cíle. Tohle náhoda být nemůže.

https://youtu.be/TLXR6pXrzBI?t=1147

https://youtu.be/n82hgiQN97o?t=124

Tohle ukrajinská armáda dělala obyvatelům Donbasu 8 let, přičemž zabila 14 000 lidí včetně 3 000 dětí. A tohle byl jeden z důvodů ruské invaze na Ukrajinu. Už vám to konečně dochází? Vlastně ne, to je určitě jenom další ruský fake a ruská propaganda...

0 0
možnosti
Foto

Samozřejmě je to fejk jako bejk. Logicky, když máte tisíce vojenských cílů, které po vás pálí, nebudete střílet kamsi mimo frontu po zeleninářích. Plus ty tisíce zabitých donbaských civilistů je fejk dlouhodobý, který už neříkají ani v tzv DNR, jen česká putinochápací skupina se pořád chytá na tento nepravdivý údaj. Nikdy se to nestalo.

0 0
možnosti
JK

Pěkná analýza. Ja jen k tomu dodám pár informací, částečně i z jiných zdrojů.

Velká Británie plánuje vycvičit 10 000 ukrajinských vojáku každých 120 dnů. Má to ale háček, vlastně dva, a jsou to spíše pořádné háky.

1. za situace, kdy denně umírá více jak 100 ukrajinských vojáků a několik set jich je raněných - mnozí těžce bez možnosti se vrátit bojovat, tak ti vycvičeni v Británii nebudou pokrývat ani počty padlých. Za 120 dní by jich totiž bylo 12 000, a ta stovka denně je spíš dolní než horní hranice.

2. co se může branec naučit za 120 dnů vojenského výcviku? Pochodovat, běhat, čelem vzad, vpravo vbok, udělat zborku a rozborku sapíka a pár krát si zastřílet. Těžko doufat, že se naučí obsluhovat sofistikované zbraně a vzájemně si předávat informace. A moc si neumím představit motivaci těch rychlokvašených vojáků za situace, když vědí, že budou jen potravou pro ruská děla, rakety a další zbraně.

Ukrajinu 8 let západní země zbrojili a cvičili ukrajinské vojáky. 8 let ukrajinská armáda budovala systém obranných valů směrem do ukrajinského vnitrozemí. A je jí to platné jak mrtvému zimník. A teď chtějí to samé, jen v nesrovnatelně větším měřítku zvládnout za několik měsíců?

Že ruská armáda postupuje pomalu? Oslabit pečlivě budovanou obranní strukturu Ukrajiny nějaký čas potrvá. Ale když se začne hroutit, tak to bude mít rychlý spád. Čím déle budou Ukrajinci Rusku vzdorovat, tím o větší území přijdou. Rusové totiž nevypadají na to, že by se chtěli dobrovolně stáhnout z již dobytých území.

Z intensity ukrajinské propagandy bych soudil, že ukrajinská armáda mele z posledního. Všiml jsem si už dřív, že když Ukrajinci mluví o aktivitách a ztrátách Rusů, tak vlastně nechtě mluví sami o sobě. Spočítají si své ztráty a předpokládají, že to samé mají i Rusové. :-)

0 0
možnosti
Foto

Naopak, čím kratší dobu budou vzdorovat, tím o větší území přijdou. Čím snadněji Putin získá území, tím větší chuť bude mít jít dál. A nejen na UA. Ne nutně letos.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz